Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus uderza w motoryzację. Telsa wstrzymuje produkcję, a BMW inwestycje

4
Podziel się

Tesla zawiesza czasowo produkcję w fabryce na przedmieściach Szanghaju wynika z nieoficjalnych informacji Bloomberga. W Europie z kolei BMW zapowiedziało, że wstrzymuje inwestycje w związku ze spadkiem popytu.

Tesla zawiesza czasowo produkcję w fabryce na przedmieściach Szanghaju.
Tesla zawiesza czasowo produkcję w fabryce na przedmieściach Szanghaju. (Flickr)
bEqWBbTp

Pięciodniowa przerwa świąteczna dla pracowników zakładów produkcyjnych Tesli została przedłużona do 9 maja - dowiedział się Bloomberg. Według informatorów serwisu fabryka Tesli ma problemy z urządzeniami produkcyjnymi. Z kolei chińskie media donoszą o braku części. Skutek jest taki, że Tesla wstrzymuje produkcję właściwie na całym świecie - pisze Bloomberg.

Problemy branży motoryzacyjnej dotknęły również europejskie koncerny. Jak podaje Reuters, również BMW musi ograniczyć swoje inwestycje. Dyrektor finansowy koncernu Nicolas Peter przyznał, że firma stara się oszczędzać gotówkę, aby przeciwdziałać spadkowi popytu spowodowanemu rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa.

bEqWBbTr

- W świetle obecnej sytuacji opóźnimy wiele projektów, takich jak zakład na Węgrzech. Inne projekty będą musiały zostać dokładnie przemyślane - powiedział cytowany przez Reutersa Nicolas Peter.

Zobacz także: Zobacz: Balcerowicz o polityce gospodarczej PiS. "Niezwykłe szkodnictwo":
bEqWBbTx

Na początku kwietnia, europejscy producenci aut zrzeszeni w stowarzyszeniu ACEA domagali się od UE "zdecydowanych i skoordynowanych działań", aby uchronić koncerny, ich dostawców i dystrybutorów przed katastrofalnymi dla branży konsekwencjami epidemii.

Jak informowała Polska Agencja Prasowa, kryzys w motoryzacji zapoczątkowany został w momencie, gdy zamknięto wiele fabryk w Chinach. To spowodowało przerwanie globalnego łańcucha dostaw. Przestoje w produkcji i poważny spadek popytu dopełniły problemu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqWBbTy
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEqWBbTS
KOMENTARZE
(4)
Piotr
rok temu
Co za głąby! TESLA ! Nie tesla... Jaki portal takie dziennikarzyny...
Mario
rok temu
Telsa też?...nie wiedziałem...myslałem że tylko Tesla
Olo
rok temu
BMW ma nic lub niewiele wspólnego z nami. Łza się w oku nie kręci . Tesla jeszcze mniej lub zero.
bEqWBbTT
Tom69
rok temu
Jakaś nowa marka TELSA?!? Redaktor nie ma korekty?