Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus uderzył w taksówkarzy. Przewóz pasażerów zmalał o 70 proc.

Jak wynika z z danych Krajowego Rejestru Długów przeciętnie polski taksówkarz ma 25,8 tys. zł długu. To efekt pandemii koronawirusa i izolacji społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Przeciętnie polski taksówkarz ma 25,8 tys. zł długu.

Polacy zostali w domach, a to pociągnęło branżę taksówkarską w poważne problemy. W wyniku pandemii koronawirusa i konieczności izolacji przewóz pasażerów zmalał o 70 proc. - wynika z z danych Krajowego Rejestru Długów, które omawia Polska Agencja Prasowa.

Łączne zadłużenie całej branży na koniec kwietnia sięgnęło już 119,5 mln zł. A więc, jak podaje KRD, przeciętnie na jednego taksówkarza przypada 25,8 tys. zł długu.

Koronawirus. Pakiet pomocowy dla firm. Premier: "Gwarancje kredytowe i płynność"

Aż 97 proc. wszystkich zaległości kierowców stanowi zadłużenie tych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Mikrofirmy odczuły kryzys najsilniej.

Jednak, jak podkreśla prezes Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej Adam Łącki, taksówkarze ratowali się zmianą profilu działalności, zamiast wodzić ludzi, zajmowali się przewozem parakursierskim i dostawą.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-05-2020

obserwator.sory ale to ich problem, bylo nie zdzierac-wystraszyc, bylo oszczedzac....

25-05-2020

125Połowa z nich to ub więc mają pieniądze tylko palą głupa.

25-05-2020

owieczkaMoże wreszcie, zlotówy, zaczniecie porządnie wykonywać swoją prace. NIE wdawać się we wścibskie/upierdliwe konwersacje z pasażerami, tylko najkrótszą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (39)