Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MKS
|

Dług Niemiec rośnie. Walka z pandemią pochłania miliony euro

27
Podziel się

Niemieccy podatnicy zapłacili w zeszłym roku 682 mld euro podatków. To spadek o 7,3 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, ale nie jest to powód do niepokoju. Latem 2020 r. analitycy zakładali, że spadek będzie większy. Dla tak dobrego wyniku konieczne jednak było zaangażowanie państwa.

Dług Niemiec rośnie. Walka z pandemią pochłania miliony euro
Niemiecki rząd nie tylko wspierał przedsiębiorców, lecz również obniżył podatek VAT, tak by zapobiec zapaści konsumpcji. (ONS.pl, Merkel)
bDXTqOBN

Minister finansów przypisuje dobry wynik aktywnej polityce państwa, które od początku (czyli od lutego, bo w Niemczech pandemia zaczęła się wcześniej niż w Polsce) wspierało przedsiębiorców.

Do tej pory na wsparcie gospodarki Niemcy przekazały 156 mld euro - informuje "Rzeczpospolita".

Według ostatnich danych statystycznych dług publiczny w październiku 2020 r. wyniósł 2,2 bln euro, czyli był na najwyższym poziomie w historii.

bDXTqOBP
Zobacz także: Podatek od smartfona gorącym kartoflem. Prezydent obiecał, że ustawy nie podpisze, rząd ma problem

Najwięcej wpływów podatkowych stracił budżet federalny, który otrzymał 283,1 mld euro (spadek aż o 14 proc.). Spadku praktycznie nie odczują zaś budżety landowe, do których trafi 316,3 mld euro (spadek o 2,5 proc.).

bDXTqOBV

"Rz" przypomina, że w zeszłym roku niemiecki rząd nie tylko wspierał przedsiębiorców, lecz również obniżył podatek VAT, tak by zapobiec zapaści konsumpcji. W rezultacie przychody z VAT spadły, w ujęciu rocznym, o 10 proc. Najbardziej jednak spadły przychody z podatku CIT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXTqOCq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
SAMI CHCELISM...
3 miesiące temu
cytat NIEMIECKIE DLUG BEDA BEDA WSZYSTKIE PANSTWA W UNI SPLACZACZ I FRANCJI TEZ. BO WSTAPILI DO ORGANIZACJE ICH TO UNI.. PRZECZESZ ZYJEMY I PROWADZIMY WSZYSZCZY W UNI POLITYKE POD DYKTANDO NIEMIEC I FRANCJI.. ICH STAC BY PANAMI A NAS SIEROTAMI.. CZY JESZCZE NIE ZAUWAZYLISZCZE . JAK MIOTAJA NAS RESZTE NARODOWE W UNI JAK ICH WLASNOSZCZ A CICHUTKO ABY NIE DRAZNIC PANA.
adam
3 miesiące temu
dobrze że istnieje coś takiego jak erif, zawsze można sprawdzić kto jest dłużnikiem zanim zaczniesz robić interesy z tą osobą albo firmą.
Rtv
3 miesiące temu
To jest dług oficjalny a ukryty to z 10 bln eur.Kto się przyzna ze Niemcy to bankruci , tak jak cały Swiat
bDXTqOCr
alfedo21
3 miesiące temu
dług nie rośnie z powodu pademii tylko z powodu roku 2015..A teraz rząd rozdaje pieniądze, bo chce przypodobać się wyborcom, rozdaje kiełbasą wyborczą.
Jasnowidz.
3 miesiące temu
Czy zwykły śmiertelnik który żyje dniem dzisiejszym ma sie tym martwić. Ci co mają fortuny nie zawsze zdobyte legalnie mają problem. Nóż ktoregość dnia obudzą się a majątku niema. Bo niema.!
...
Następna strona