Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. PAP: pracownicy z Ukrainy od środy otrzymują wizy pracownicze

21
Podziel się

Powołując się na swoje źródła, Polska Agencja Prasowa informuje, że pracownicy z Ukrainy otrzymują pocztą wizy pracownicze od środy 29 kwietnia. To odpowiedź na wielokrotne apele pracodawców oraz Ukraińców, którzy chcą w Polsce podjąć się m.in. pracy sezonowej.

Koronawirus w Polsce. Pracownicy z Ukrainy otrzymują wizy pracownicze (zdjęcie ilustracyjne).
Koronawirus w Polsce. Pracownicy z Ukrainy otrzymują wizy pracownicze (zdjęcie ilustracyjne). (PAP)
bDzBEoZN

Źródła zbliżone do ambasady RP w Kijowie poinformowały PAP, że udało się wypracować mechanizm, który pozwala pracownikom z Ukrainy podjęcie pracy w Polsce w sposób całkowicie bezpieczny.

W tej sprawie porozumiały się służby konsularne RP na Ukrainie oraz kilka ministerstw: spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji i rolnictwa i rozwoju wsi.

To odpowiedź na wielokrotne apele polskich pracodawców oraz pracowników z Ukrainy. Obie strony prosiły m.in. o możliwość udostępnienia pracy sezonowej obywatelom ukraińskim.

bDzBEoZP

Pierwsze wizy trafiły do chętnych w środę 29 kwietnia. Od 30 kwietnia będzie można składać o nie wnioski online w systemie e-konsulat.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDzBEoZV
bDzBEpaq
KOMENTARZE
(21)
Mandarynka.
9 miesięcy temu
Ukrainiec może przyjechać do polski i sobie na legalu chodzic do pracy i funkcjonować a ja chce wrócić do kraju i czeka mnie kwarantanna. Przecież Ukrainiec też może być osoba potencjalnie zarażona.
kawka
9 miesięcy temu
Zaczyna się kolejna fala ukrainizacji.... Ja we Wrocławiu już prawie języka polskiego nie słyszę na ulicach...
POdatnik
9 miesięcy temu
Precz z ukrainizacją Polski ,kapitalista -wyzyskiwacz jest Twoim wrogiem Pracowniku !
bDzBEpar
Prezes
9 miesięcy temu
Pierwsze powinni proponowac i brac Polaków do pracy, strata pracy to co więcej, nawet jeżeli miałoby się pracować w innej pracy, w warunkach może nie w tych których chcielibyśmy, ale psychicznie czujemy się wtedy lepiej.
Gość
9 miesięcy temu
Ale najpierw powinna być kwarantanna zakończona testem. Poza tym myślę, że w tym roku do prac sezonowych będzie dużo chętnych Polaków.
...
Następna strona