Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. PAP: pracownicy z Ukrainy od środy otrzymują wizy pracownicze

Powołując się na swoje źródła, Polska Agencja Prasowa informuje, że pracownicy z Ukrainy otrzymują pocztą wizy pracownicze od środy 29 kwietnia. To odpowiedź na wielokrotne apele pracodawców oraz Ukraińców, którzy chcą w Polsce podjąć się m.in. pracy sezonowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Koronawirus w Polsce. Pracownicy z Ukrainy otrzymują wizy pracownicze (zdjęcie ilustracyjne).

Źródła zbliżone do ambasady RP w Kijowie poinformowały PAP, że udało się wypracować mechanizm, który pozwala pracownikom z Ukrainy podjęcie pracy w Polsce w sposób całkowicie bezpieczny.

W tej sprawie porozumiały się służby konsularne RP na Ukrainie oraz kilka ministerstw: spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji i rolnictwa i rozwoju wsi.

To odpowiedź na wielokrotne apele polskich pracodawców oraz pracowników z Ukrainy. Obie strony prosiły m.in. o możliwość udostępnienia pracy sezonowej obywatelom ukraińskim.

Pierwsze wizy trafiły do chętnych w środę 29 kwietnia. Od 30 kwietnia będzie można składać o nie wnioski online w systemie e-konsulat.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-04-2020

Mandarynka.Ukrainiec może przyjechać do polski i sobie na legalu chodzic do pracy i funkcjonować a ja chce wrócić do kraju i czeka mnie kwarantanna. Przecież … Czytaj całość

29-04-2020

kawkaZaczyna się kolejna fala ukrainizacji.... Ja we Wrocławiu już prawie języka polskiego nie słyszę na ulicach...

29-04-2020

emilto bardzo dobre posunięcie wszyscy zyskają nareszcie robią coś sensownego a jak się krytykantom nie podoba to trudno interes gospodarczy kraju tego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (21)