Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Ruch wdraża proces odkażania przesyłek

Proces odkażania przesyłek został wdrożony od piątku. Ozonowana będzie każda paczka obsługiwana w ramach usługi Paczka w Ruch-u.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RUCH SA)
Cały proces odkażania paczek trwa 2 godziny. (Fot: RUCH SA)

- Ryzyko zakażenia wirusem COVID-19, który potencjalnie może utrzymywać się na obsługiwanych przesyłkach sprawiło, że podjęliśmy działania, których efektem jest możliwość zagwarantowania nadawcom i odbiorcom Paczki w Ruchu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa obsługiwanych przesyłek. Poziomu bezpieczeństwa paczek, którego osiągnięcie w innych modelach logistycznych dostępnych na rynku jest praktycznie niemożliwe - wyjaśnia Tomasz Swat, członek zarządu Ruch S.A. ds. logistyki.

Odkażana ozonem będzie każda paczka. Na terenie Centrum Logistycznego Ruch S.A. w Warszawie wydzielona została specjalnie stworzona oraz zabezpieczona strefa odkażania, do której trafiają obsługiwane przesyłki.

Paczki poddawane są działaniu ozonu, który jest gazem silnie utleniającym, jednak nie ingerującym w zawartość przesyłek - wyjaśnia firma. Proces dezynfekcji pozwala więc usunąć wszelkie bakterie, które potencjalnie mogłyby znaleźć się na przesyłanych paczkach. Cały proces zajmuje około 2 godzin.

W badaniach nad utrzymywaniem się koronawirusa na listach i paczkach powtarzają się informacje o tym, że wirus może przetrwać na takich przedmiotach do 24 h. Badania pokazują też że ryzyko przenoszenia koronawirusa na prasie drukowanej jest znikome, ze względu na proces druku gazet - wyjaśnia Ruch.

Tarcza antykryzysowa to za mało. "Trzeba przywrócić niedziele handlowe"

- Ozonowanie wykorzystywane jest np. do odkażania mieszkań po kwarantannie osoby z zakażeniem koronawirusem, tą metodą dezynfekuje się również środki transportu publicznego. Co ważne, aby ten proces był maksymalnie skuteczny potrzebny jest czas. Każdą partię przesyłek poddajemy dezynfekcji przez około 2 godziny. Proces logistyki Paczki w Ruchu daje nam taki zapas czasowy. W sytuacji ryzyka zakażenia koronawirusem myślę, że warto poczekać na paczkę dzień dłużej, aby odbierając ją mieć pewność, że nie jest ona nośnikiem bakterii czy wirusów – przekonuje Wojciech Paczyński, rzecznik prasowy firny.

Przedstawiciele Służby Więziennej chcieliby się spotkać z ministrem sprawiedliwości ws. wytycznych dotyczących postępowania z związku z zagrożeniem koronawirusem.
Zakłady karne szykują się na koronawirusa. "Przepisy pozwalają zwolnić nawet 30 proc. więźniów"

Jak przekonuje firma, dodatkowe procesy przekładające się na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników usługi Paczka w Ruchu nie będą wiązały się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-03-2020

pytamA ile lat się utrzymuje na GW

27-03-2020

AleksanderWszystkie przesyłki powinne być odkażane

27-03-2020

emigrantPRZECIEZ OZONOWANIE ZABIJA TYLKO BAKTERIE A NIE WIRUSY

Rozwiń komentarze (113)