Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Ruch wdraża proces odkażania przesyłek

114
Podziel się:

Proces odkażania przesyłek został wdrożony od piątku. Ozonowana będzie każda paczka obsługiwana w ramach usługi Paczka w Ruch-u.

Cały proces odkażania paczek trwa 2 godziny.
Cały proces odkażania paczek trwa 2 godziny. (RUCH SA, RUCH SA)

- Ryzyko zakażenia wirusem COVID-19, który potencjalnie może utrzymywać się na obsługiwanych przesyłkach sprawiło, że podjęliśmy działania, których efektem jest możliwość zagwarantowania nadawcom i odbiorcom Paczki w Ruchu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa obsługiwanych przesyłek. Poziomu bezpieczeństwa paczek, którego osiągnięcie w innych modelach logistycznych dostępnych na rynku jest praktycznie niemożliwe - wyjaśnia Tomasz Swat, członek zarządu Ruch S.A. ds. logistyki.

Odkażana ozonem będzie każda paczka. Na terenie Centrum Logistycznego Ruch S.A. w Warszawie wydzielona została specjalnie stworzona oraz zabezpieczona strefa odkażania, do której trafiają obsługiwane przesyłki.

Paczki poddawane są działaniu ozonu, który jest gazem silnie utleniającym, jednak nie ingerującym w zawartość przesyłek - wyjaśnia firma. Proces dezynfekcji pozwala więc usunąć wszelkie bakterie, które potencjalnie mogłyby znaleźć się na przesyłanych paczkach. Cały proces zajmuje około 2 godzin.

W badaniach nad utrzymywaniem się koronawirusa na listach i paczkach powtarzają się informacje o tym, że wirus może przetrwać na takich przedmiotach do 24 h. Badania pokazują też że ryzyko przenoszenia koronawirusa na prasie drukowanej jest znikome, ze względu na proces druku gazet - wyjaśnia Ruch.

Zobacz także: Tarcza antykryzysowa to za mało. "Trzeba przywrócić niedziele handlowe"

- Ozonowanie wykorzystywane jest np. do odkażania mieszkań po kwarantannie osoby z zakażeniem koronawirusem, tą metodą dezynfekuje się również środki transportu publicznego. Co ważne, aby ten proces był maksymalnie skuteczny potrzebny jest czas. Każdą partię przesyłek poddajemy dezynfekcji przez około 2 godziny. Proces logistyki Paczki w Ruchu daje nam taki zapas czasowy. W sytuacji ryzyka zakażenia koronawirusem myślę, że warto poczekać na paczkę dzień dłużej, aby odbierając ją mieć pewność, że nie jest ona nośnikiem bakterii czy wirusów – przekonuje Wojciech Paczyński, rzecznik prasowy firny.

Jak przekonuje firma, dodatkowe procesy przekładające się na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników usługi Paczka w Ruchu nie będą wiązały się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(114)
DDD
3 lata temu
Autorze (?)! Zdecyduj się, czy ozonowanie zabija wirusy , czy bakterie? Poza tym wirusy nie są istotami żywymi, o tym uczą już w podstawówce.
sas
3 lata temu
A w praktyce? Ozon jest Kaziu? Nie ma nie dowiezli. No to jedziemy...
powczy
3 lata temu
proces drukowania niszczy wirusa a po drukowaniu co go zniszczy ? Chyba poziom redaktorsko dziennikarski.
as
3 lata temu
To już jest przesada. Żyjcie normalnie. Bez przesady. Koronowirus jest ale za niedługo go nie bedzie. Wrócimy do normalnosci. Głowa do góry i nie czytajcie tych wypocin wszelkiej maści specjalistów.
xsio
3 lata temu
a co jak w przesyłce są rzeczy które ozonowanie może uszkodzić. Przesyłki są zabezpieczone papierem - gaz dostaje się do środka paczek. Już lepiej jak paczka jest dostarczana - odstawić ją na jakiś czas. Dla firm kurierskich, a tym bardziej dla poczty to chyba nie jest problem.
...
Następna strona