Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. ZUS otworzy swoje placówki od poniedziałku 4 maja

1
Podziel się

Zakład Ubezpieczeń Społecznych po majówce otworzy drzwi swoich placówek dla petentów. Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać informacje, jak złożyć wnioski, dokumenty, lub w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych, o czym poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Koronawirus w Polsce. Petenci wejdą do budynków ZUS od 4 maja.
Koronawirus w Polsce. Petenci wejdą do budynków ZUS od 4 maja. (Getty Images)
bEreVWlh

W komunikacie ZUS prezes Gertruda Uścińska podkreśliła, że Zakład jest jednym z pierwszych urzędów, który podjął decyzję o ponownym otwarciu placówek.

- Wiemy, jak bardzo jest to ważne dla osób, które szukają wszelkich informacji np. na temat rent i emerytur lub o tym, w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Otwarcie naszych sal odbędzie się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa - mówi prezes Uścińska.

Dlatego też chętni będą mogli odwiedzić placówki Zakładu od poniedziałku 4 maja. Urzędy będą otwarte w godzinach 8-18. W środku obowiązywać będą wszelkie reguły sanitarne, dlatego też przy okienku będzie mogła być tylko jedna osoba. Wszyscy będą musieli też zachować minimum 1,5 metra odstępu.

bEreVWlj
Zobacz także: Zobacz też: Banki zmieniają podejście przez wirusa. Trudniej o kredyt hipoteczny

Obowiązek jednej osobie przy kasie nie dotyczy osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem.

bEreVWlp

Jednocześnie ZUS w komunikacie podkreśla, że w punktach urzędu pozostaną skrzynki. Będzie można do nich nadal wrzucić dokumenty, wnioski lub pisma.

Prezes Uścińska zachęca wszystkich, żeby swoje sprawy załatwiali w internecie. Pomoże im w tym m.in. Platforma Usług Elektronicznych (PUE).

- Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu, czyli przez internet - za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej. Można je założyć również, korzystając z pomocy pracownika ZUS na salach obsługi klientów - tłumaczy prezes ZUS.

bEreVWlq

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEreVWlK
KOMENTARZE
(1)
Lizak
rok temu
Sklepy pracują,poczta pracuje,Jaki problem by urząd pracował .? Dodzwonienie graniczy z cudem .!!!Czy też jak nauczyciele muszą udawadnic pracę zdalna ?? Paranoja goni paranoję