Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w USA. Trump zawiesza wydawanie wiz dla pracowników zagranicznych

9
Podziel się

Zagraniczni pracownicy nie otrzymają wiz do Stanów Zjednoczonych do końca roku. Odpowiednie rozporządzenie podpisał już prezydent Donald Trump. W ten sposób administracja USA chce przeciwdziałać rosnącemu bezrobociu wśród Amerykanów, które spowodowane jest przez pandemię koronawirusa.

Koronawirus w USA. Donald Trump podpisał rozporządzenie wstrzymujące wydawanie wiz.
Koronawirus w USA. Donald Trump podpisał rozporządzenie wstrzymujące wydawanie wiz. (Getty Images)
bErxTupx

O sprawie informuje "Rzeczpospolita" za CNN. Donald Trump podpisał rozporządzenie w tej sprawie w poniedziałek, a jego zapisy wejdą w życie w środę 24 czerwca.

Prezydent w ten sposób chce chronić interesy Amerykanów, których dotknął kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa. Nie miał w tym przypadku znaczenia fakt, że część organizacji pozarządowych alarmowała, że to właśnie pracownicy zagraniczni pomogliby ożywić gospodarkę USA.

Oprócz pracowników zagranicznych, na wizy nie będą mogli też liczyć m.in.: pracownicy wysoko wykwalifikowani (wizy H1-B), naukowcy w ramach wymiany (J-1), sezonowi pracownicy (pracujący w sektorach pozarolniczych - H2-B), osoby z tzw transferów wewnątrzfirmowych (L-1). Wstrzymane będzie także wydawanie wiz dla małżonków osób z wizami H (H-4).

bErxTupz
Zobacz także: Zobacz też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/adam-bielan-6144140591843457c">Adam Bielan</a> zaskakuje. "Fort Trump" było określeniem PR-owym

"Rz" przypomina, że Trump w kwietniu zawiesił również na dwa miesiące wydawanie tzw. Zielonej Karty. Teraz prezydent przedłużył zawieszenie do końca roku.

Nowe przepisy nie dotyczą legalnych stałych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, a także mieszkańców oraz dzieci obywateli USA. Ograniczenia nie dotkną również pracowników sektora dostaw żywności oraz tych osób, których "wjazd byłby w interesie USA" - tłumaczy "Rz".

bErxTupF

Departament Pracy podał, że w maju bezrobocie w USA wyniosło 13,3 proc. W kwietniu natomiast było wyższe o 1,4 proc.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErxTuqa
KOMENTARZE
(9)
lew
rok temu
a jak adrian wjedzie
el
rok temu
Można pracować zdalnie
aal
rok temu
na co on liczy? że sie ciemni wezma za robote? A skąd wezmą kwalifikacje? W koncu drain-brain naukowców i specjalistów to był zawsze czysty zysk dla Ameryki. Głupie to
bErxTuqb
QWERTY
rok temu
Kto by teraz chciał tam w ogóle lecieć :DDD
Bob
rok temu
No tak, bo przecież wiadomo, że pracownicy wysoce wykwalifikowani i naukowcy to w Ameryce na drzewach rosną.