Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Rząd wprowadzi obowiązek zakrywania twarzy w sklepie

14
Podziel się:

Od 24 lipca pojawi się obowiązek zakrywania twarzy w sklepach w Anglii - informuje Polska Agencja Prasowa. Kto nie podporządkuje się nowym przepisom, może obawiać się grzywny.

Zakrycie twarzy ma zmniejszać ryzyko transmisji koronawirusa (zdj. ilustracyjne).
Zakrycie twarzy ma zmniejszać ryzyko transmisji koronawirusa (zdj. ilustracyjne). (Pexels)
bEChlJFh

- Premier jasno dał do zrozumienia, że ludzie powinni zakrywać twarze w sklepach, a my uczynimy to obowiązkowym od 24 lipca - oświadczył rzecznik Johnsona, cytowany przez PAP.

Podporządkowanie się nowym przepisom ma zagwarantować grzywna dla wszystkich, którzy do nowego obowiązku się nie dostosują. Według informacji udzielonych przez biuro prasowe premiera Borisa Johnsona, ma ona sięgnąć poziomu 100 funtów.

Co ciekawe, nowe obostrzenie będzie obowiązywać wyłącznie na terenie Anglii. W pozostałych krajach Zjednoczonego Królestwa za kwestie zdrowotne odpowiadają lokalne rządy.

bEChlJFj
Zobacz także: Zobacz też: Rzecznik MSP przestrzega. "Powtórne zamrożenie gospodarki to katastrofa"

Od połowy czerwca obowiązek zasłaniania twarzy funkcjonuje już w transporcie publicznym. Przewiduje się, że nowy obowiązek w sklepach będzie działać na takich samych zasadach, jak w komunikacji. Jeśli tak, to zwolnione z obowiązku zakrywania twarzy będą dzieci do 11. roku życia, a także osoby, którym określone schorzenia nie pozwalają zasłaniać dróg oddechowych.

We wtorek minister zdrowia Matt Hancock przekaże informację o nowym obowiązku Izbie Gmin. Zasłanianie twarzy w sklepach ma zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem osób zdrowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEChlJFK
KOMENTARZE
(14)
mój nick
rok temu
zniewolenie człowieka kagańcem masakra jakaś a ja powtarzam że kaganiec chroni człowieka przed wirusem jak siatka ogrodzeniowa chroni ogródek przed komarami
Byk
rok temu
I jak to teraz skomentować. Przecież to ta mądra i wspaniała Anglia.
Zibi
rok temu
A przed pandemia grypy jak mam się chronić???? Chyba że jej nie będzie Będzie się inaczej nazywać co?
bEChlJFL
Zibi
rok temu
Lepsza ochrona byłaby kulą u nogi i kajdanki na rękach.
Zobacz
rok temu
Wnet to ludziom każą chodzić w kaskach