Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obostrzenia
14.07.2020 06:30

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Rząd wprowadzi obowiązek zakrywania twarzy w sklepie

Od 24 lipca pojawi się obowiązek zakrywania twarzy w sklepach w Anglii - informuje Polska Agencja Prasowa. Kto nie podporządkuje się nowym przepisom, może obawiać się grzywny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pexels)
Zakrycie twarzy ma zmniejszać ryzyko transmisji koronawirusa (zdj. ilustracyjne).

- Premier jasno dał do zrozumienia, że ludzie powinni zakrywać twarze w sklepach, a my uczynimy to obowiązkowym od 24 lipca - oświadczył rzecznik Johnsona, cytowany przez PAP.

Podporządkowanie się nowym przepisom ma zagwarantować grzywna dla wszystkich, którzy do nowego obowiązku się nie dostosują. Według informacji udzielonych przez biuro prasowe premiera Borisa Johnsona, ma ona sięgnąć poziomu 100 funtów.

Co ciekawe, nowe obostrzenie będzie obowiązywać wyłącznie na terenie Anglii. W pozostałych krajach Zjednoczonego Królestwa za kwestie zdrowotne odpowiadają lokalne rządy.

Zobacz też: Rzecznik MSP przestrzega. "Powtórne zamrożenie gospodarki to katastrofa"

Od połowy czerwca obowiązek zasłaniania twarzy funkcjonuje już w transporcie publicznym. Przewiduje się, że nowy obowiązek w sklepach będzie działać na takich samych zasadach, jak w komunikacji. Jeśli tak, to zwolnione z obowiązku zakrywania twarzy będą dzieci do 11. roku życia, a także osoby, którym określone schorzenia nie pozwalają zasłaniać dróg oddechowych.

We wtorek minister zdrowia Matt Hancock przekaże informację o nowym obowiązku Izbie Gmin. Zasłanianie twarzy w sklepach ma zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem osób zdrowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-07-2020

DarekObudzili się 50tysięcy ludzi umarło a oni dopiero teraz to wprowadzają

14-07-2020

ytubeNazwijcie to w koncu po imieniu.. kaganiec a nie jakas maseczka.

14-07-2020

IonW sklepie musze nosic maske ale pub to juz inna sprawa! Kto im te zasady ustala? Bezsens kompletny bezsens!

Rozwiń komentarze (14)