Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AKL
|

Koronawirus. Wojewoda modyfikuje decyzję w sprawie szpitala w Turku

2
Podziel się:

Szpital w Turku otrzyma dodatkowy sprzęt, a liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 zostanie zmniejszona - zdecydował wojewoda wielkopolski. To reakcja na tekst money.pl, w którym napisaliśmy, że szpital nie jest przygotowany do leczenia pacjentów z koronawirusem.

Koronawirus. Wojewoda modyfikuje decyzję w sprawie szpitala w Turku
bEKIfvxN

Jak pisaliśmy we wtorek, od piątku szpital w Turku ma zacząć działać jako dedykowany w całości walce z COVID-19. Problem w tym, że jest nieprzygotowany. - Na papierze mamy 6 respiratorów, ale do leczenia koronawirusa może nadaje się jeden i tego nie jestem pewien - mówił money.pl jeden z lekarzy z Turku.

- Brakuje też kadry medycznej. Obecnie mamy 4 anestezjologów i 4 internistów. Nie wiem, jak mamy sobie poradzić z leczeniem zakażonych. Wojewoda podał, że mamy mieć 156 łóżek, ale chyba wziął to z jakiś ogólnych statystyk, bo policzyli korytka noworodkowe i łóżeczka niemowlęce - mówił lekarz.

Zobacz także: Szpital na Stadionie Narodowym. "Przygotowujemy się na czarny scenariusz"
bEKIfvxP

Okazuje się, że tekst nie przeszedł bez echa. Jak wynika z komunikatu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, wojewoda Łukasz Mikołajczyk dokonał korekty w swojej decyzji w sprawie szpitala w Turku – liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 ma zostać zmniejszona.

Szpital wystąpił również o środki ochrony osobistej i sprzęt. Urząd wojewódzki przygotował dla placówki 8 tys. fartuchów, 8 tys. kombinezonów, tysiąc gogli i 40 tys. sztuk rękawiczek ochronnych. Dodatkowy sprzęt medyczny wymaga sprowadzenia z Agencji Rezerw Materiałowych. To m.in. respiratory, kardiomonitory, aparaty do RTG czy USG. Wojewoda wystąpił w tej sprawie do ministra zdrowia.

- Zapotrzebowanie zostało zgłoszone dopiero po mojej interwencji. Media nie rozwiążą problemów placówki, tylko rozwiąże je zgłoszenie konkretnego zapotrzebowania. Podstawowy warunek jest taki, że muszę o tym otrzymać informację, a nie dowiadywać się na podstawie pytań z mediów – mówi cytowany w komunikacie wojewoda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKIfvyq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Z Turku chłop...
rok temu
Biada temu co tam trafi mój tata tam leżał chorował zmarł biedny w okropnym cierpieniu położyli go na łożku bez dzwonka przyzywowego czekali aż umrze ;( słuchając jego krzyku na moja prośbę by mu pomoc pani pielęgniarka z oddziału wewnętrznego męskiego powiedziała „ co pan tu ludzie w większych cierpieniach umierają „ szpital ? Całe życie mu prawie pół pensji zabierali na służbę zdrowia i resztę darmo zjazdów i tak odszedł w ogromnym cierpieniu ;(
Cdn
rok temu
Masakra