Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus zamknął usługi. Polacy najbardziej tęsknią za fryzjerem

13
Podziel się

Brak możliwości wizyty u fryzjera i kosmetyczki uwiera Polaków najbardziej. Odmrożenia tych usług chce prawie 70 proc. z nas - wynika z najnowszego sondażu.

Powrotu zakładów fryzjerskich i kosmetyczek Polacy chcą najbardziej
Powrotu zakładów fryzjerskich i kosmetyczek Polacy chcą najbardziej (Pixabay)
bErBqQyJ

Badanie przeprowadzone zostało dla "Rzeczpospolitej" przez IBRiS. Gazeta chciała dowiedzieć się, które - według Polaków - rodzaje usług powinny zostać jak najszybciej przywrócone.

Jak czytamy we wtorkowym wydaniu dziennika, odmrożenia fryzjerów i salonów kosmetycznych chce 67,4 proc. pytanych. Żadna inna działalność nie może się pochwalić wyższym wynikiem.

Na kolejnych miejscach są prywatne gabinety lekarskie (ich jak najszybszego przywrócenia chce 54,3 proc. respondentów); szkoły, przedszkola, żłobki (38,1 proc.); restauracje i bary (30,1 proc.); siłownie i obiekty treningowe (16,8 proc.); kościoły 14,1 proc.).

bErBqQyL
Zobacz także: Obejrzyj też: III etap odmrażania gospodarki. Emilewicz: wytyczne dla restauracji i fryzjerów w tym tygodniu

Na potrzebę szybkiego powrotu teatrów i kin wskazuje 7,1 proc. Polaków, a zawodów sportowych z widzami 6,2 proc. Na ponowne szybkie otwarcie dyskotek i klubów czeka nieco ponad jeden procent pytanych.

Prawdopodobnie niedługo rząd wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom Polaków i otworzy salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ma do tego dojść w trzecim etapie odmrażania gospodarki. Niewykluczone, że dojdzie do niego 18 maja - tak można wnioskować z dotychczasowych zapowiedzi polityków PiS.

bErBqQyR

Prof. Robert Flisiak, lekarz zakaźnik, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, w rozmowie z "Rzeczpospolitą" komentuje: na otwarcie salonów kosmetycznych jest za wcześnie. Wszystko dlatego, że wizyta w takim miejscu to konieczność kontaktu właściwie twarzą w twarz. Zakaźnik przychylniejszym okiem patrzy na przywrócenie fryzjerów, gdzie ten kontakt jest mniej bezpośredni.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bErBqQyS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErBqQzm
KOMENTARZE
(13)
ale próżność
rok temu
ludzie mają cel życia...iść do kosmetyczki
Norman
rok temu
Otwórzcie szkoły bo dzieciaki zwarjują w domach , a przy nich rodzice , bierzcie przykład choćby ze Szwecji naszych sąsiadów .
B0L.EK
rok temu
Polacy najbardziej tęskniom za mną ... MNĄ, MNĄ !!! Więc jak mnie naród poprosi, to ja, BO-LEK, stanem na czele i poprowadzem polskę, Europę a nawet cały świat do walki z korono-wirusem, i dostanem kolejnego nobla z dziedziny medycyny lub nawet astro-fizyki. Mój syn, Jarosław, zostanie przewodniczącym UE, moje wnuki wyjdą z więzienia, zostaną komandosami, i będą mogły bić innych LEGALNIE! Najsztub zostanie moim szoferem, i będzie mógł potrącać staruszki na przejściach dla pieszych. Reaktywujemy naszych towarzyszy z UB i ZOMO, i damy im po 100 milionów majątku narodowego lub wygrane losy w Toto-Lotka ... a potem będziemy pałować, pałować i pałować ... i wysyłać opozycjem na "scieżki zdrowia" ! OTUA ! OTUA! = Oto Tutaj Utajniony Agent
bErBqQzn
znafca
rok temu
Porządni fryzjerzy-[architekci uwłosienia] są tylko w dużych miastach i są nieliczni, za to bardzo drodzy. A reszta, no cóż, nie uwłaczając im, jakoś musi zarabiać na życie.
Polak
rok temu
Ja tęsknię jednak za fryzjerkami.Mogą być trzy.Naraz.