Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AKL
|

Koronawirus. "Zbliżamy się do stabilizacji liczby zachorowań"

446
Podziel się:

Zbliżamy się do stabilizacji liczby zachorowań - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Przyznał, że jest to stabilizacja na wysokim poziomie rzędu dwudziestu kilku tysięcy nowych zachorowań dziennie.

Koronawirus. "Zbliżamy się do stabilizacji liczby zachorowań"
(KPRM, Krystian Maj)
bECzOnph

- Jeżeli popatrzymy na trendy, z którymi mamy do czynienia, to ten wzrost zakażeń stopniowo maleje. Powoli zbliżamy się do realizacji stabilizacji ścieżki zachorowań. - mówił Niedzielski podczas konferencji przez Stadionem Narodowym w Warszawie, obecnie przerobionym na tymczasowy szpital.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował z kolei, że na Stadionie od niedzieli będzie dostępnych 200 kolejnych łóżek. Oznacza to, że będzie tam ok. 500 łóżek.

bECzOnpj
Zobacz także: Gowin: "Jest szansa, że sklepy meblowe wkrótce będą otwarte"

- Staramy się, żeby dodatkowe łóżka, dodatkowy personel stale wyprzedzały tempo wzrostu pandemii. Cały czas udaje nam się utrzymać bufor bezpieczeństwa łóżek - mówił Niedzielski. - W ciągu listopada udało nam się zwiększyć dostępność łóżek o blisko 11 tysięcy. Będziemy chcieli przekształcić infrastrukturę do 35 tysięcy, a dalsze łóżka będziemy wykorzystywali w ramach szpitali tymczasowych - dodał.

bECzOnpp

Według danych ministerstwa zdrowia na wtorek, w naszym kraju odnotowano 25 484 nowe przypadki zakażeń i 330 ofiar śmiertelnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECzOnpK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(446)
NNN
10 miesięcy temu
ŚWIADOME ROZNOSICIELKI !? = WIECEJ KOBIET NA ULICY I TRAGIZM ZDROWOTNY !? --- Dlaczego policja nie zamyka POtestujących
hanys
10 miesięcy temu
Przecież w całej Europie kraje zamykają się aby uniknąć wzrostu zachorowań kosztem.oczywiscie gospodarki a czy ktoś POliczył ile nas kosztuje leczenie ludzi zakażonych oraz ile kosztuje nas L4 na kwarantannie
aaaa Do Timi
10 miesięcy temu
A kiedy było 80 tysiecy tesstow ? - Najwiecej kiedykolwiek było jakieś 67-69 tysiecy, także proszę nie kłamać....
bECzOnpL
Kik
10 miesięcy temu
Pan Szumowski był super i ma charyzmę a temu jej brakuje
real > oj POL...
10 miesięcy temu
Wymazy jak to nazywasz robi się ludziom z objawami !!! Jeżeli jest mniej objawów to i mniej testów !!! Kumasz ???? Człowieku ilość badań zależy od lekarzy a nie od ministra ,pomyśl zanim napiszesz !?
...
Następna strona