Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
01.06.2020 13:54

Kościoły bez limitów. Zobacz, o czym musisz pamiętać, idąc na mszę

W sobotę weszły w życie nowe zasady, które luzują obowiązujące obostrzenia. To pierwsza niedziela od wielu tygodni, bez maseczek na ulicach i limitów w wielu miejscach gdzie do tej pory nie można było wchodzić swobodnie. Wierni będą tez mogli swobodnie gromadzić się w kościołach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images, Łukasz Krajewski)
Wierni mogą dziś już bez przeszkód zapełniać kościoły.

Od tej niedzieli nie ma już limitów w kościołach. Wierni mogą uczestniczyć w nabożeństwach bez ograniczeń. Ale uwaga, w kościołach i świątyniach nadal trzeba zasłaniać usta i nos. Co jeszcze się zmieniło?

Ograniczenie dostępu do sklepów to jedno z pierwszych obostrzeń, które rząd wprowadził po wybuchu epidemii. Początkowo do sklepu mogły wejść maksymalnie po 3 osoby na jedną kasę.

W kolejnych etapach odmrażania gospodarki limit został zmieniony. Od połowy kwietnia w sklepie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Od 30 maja ten wymóg znika.

Zobacz także: Koronawirus. Były szef NZ Andrzej Sośnierz o błędach w walce z epidemią. "Tylko się broniliśmy"

Ważne! Trzeba jednak pamiętać o tym, że w sklepie, na targu i na poczcie nadal jest obowiązek zasłaniania nosa i ust. A w sklepie obowiązkowa jest także dezynfekcja rąk lub noszenie rękawiczek.

Kościoły i restauracje

Limit osób został zniesiony także dla barów oraz restauracji. Warunkiem jest jednak zachowanie dystansu społecznego. To oznacza, że stoliki muszą być od siebie oddalone o dwa metry.

Ważne! Klienci, zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne - m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

Koronawirus zatrzymał w miejscu sprzedaż samochodów, ale i bez koronawirusa sprzedaż elektrycznych była mizerna.
"Elektryki" mogą być znacząco tańsze. Branża proponuje zmiany w prawie

Bez maseczek na ulicy

W sobotę zniesiony zostanie też obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Maseczki będzie można zdjąć, pod warunkiem zachowania 2 m odległości od innych osób.

Twarz będzie można odsłonić tylko na "wolnym powietrzu", np. w parkach, czy na ulicy. Maseczki nadal trzeba będzie nosić w takich miejscach jak: autobusy i tramwaje, sklepy, kina i teatry, salony masażu i tatuażu, kościoły, urzędy.

Łukasz dba o swój towar. Chce wygrywać jakością z marketami, a to musi kosztować.
Spowiedź właściciela zieleniaka. "Denerwuje mnie, że jeździ się po pośrednikach przez drogą fasolkę"

Od soboty wraca też możliwość organizowania imprez plenerowych i koncertów. Dopuszczone będą wydarzenia, w których udział wziąć będzie mogło maksymalnie 150 osób. Warunek - każdy ma mieć maseczkę i stać przynajmniej 2 metry od innych osób.

Na basen i siłownie

Ważne! Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia lub koncerty plenerowe nie powinny się odbywać. Ostateczna decyzja należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.

Wraca też możliwość organizacji ślubów i wesel, choć jeszcze nie od tej soboty, a dopiero od 6 czerwca. Co ważne, weselnicy nie będą musieli nosić maseczek.

Na tym nie koniec odmrażania gospodarki. W kolejnym tygodniu, 6 czerwca, wrócą do działania m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Wtedy też będą mogły już w pełni otworzyć się hotele, oferujące szereg usług spa.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, koronawirus, koronawirus kryzys
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-05-2020

ateistaCo mnie czeka w kościele kat? Hucpa, Łupiestwo, Arogancja, Pedofilia.

31-05-2020

PfffJuż widzę skok zachorowań o 1000%, z drugiej strony to sama elita PIS-u no to nawet dobrze...

31-05-2020

BLUES61DEBILE DEBILE

Rozwiń komentarze (495)