Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kościoły bez limitów. Zobacz, o czym musisz pamiętać, idąc na mszę

495
Podziel się

W sobotę weszły w życie nowe zasady, które luzują obowiązujące obostrzenia. To pierwsza niedziela od wielu tygodni, bez maseczek na ulicach i limitów w wielu miejscach gdzie do tej pory nie można było wchodzić swobodnie. Wierni będą tez mogli swobodnie gromadzić się w kościołach.

Wierni mogą dziś już bez przeszkód zapełniać kościoły.
Wierni mogą dziś już bez przeszkód zapełniać kościoły. (Getty Images, Łukasz Krajewski)
bErRXtTp

Od tej niedzieli nie ma już limitów w kościołach. Wierni mogą uczestniczyć w nabożeństwach bez ograniczeń. Ale uwaga, w kościołach i świątyniach nadal trzeba zasłaniać usta i nos. Co jeszcze się zmieniło?

Ograniczenie dostępu do sklepów to jedno z pierwszych obostrzeń, które rząd wprowadził po wybuchu epidemii. Początkowo do sklepu mogły wejść maksymalnie po 3 osoby na jedną kasę.

W kolejnych etapach odmrażania gospodarki limit został zmieniony. Od połowy kwietnia w sklepie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Od 30 maja ten wymóg znika.

bErRXtTr

Zobacz także: Koronawirus. Były szef NZ Andrzej Sośnierz o błędach w walce z epidemią. "Tylko się broniliśmy"

Ważne! Trzeba jednak pamiętać o tym, że w sklepie, na targu i na poczcie nadal jest obowiązek zasłaniania nosa i ust. A w sklepie obowiązkowa jest także dezynfekcja rąk lub noszenie rękawiczek.

Kościoły i restauracje

Limit osób został zniesiony także dla barów oraz restauracji. Warunkiem jest jednak zachowanie dystansu społecznego. To oznacza, że stoliki muszą być od siebie oddalone o dwa metry.

bErRXtTx

Ważne! Klienci, zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne - m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

Bez maseczek na ulicy

W sobotę zniesiony zostanie też obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Maseczki będzie można zdjąć, pod warunkiem zachowania 2 m odległości od innych osób.

bErRXtTy

Twarz będzie można odsłonić tylko na "wolnym powietrzu", np. w parkach, czy na ulicy. Maseczki nadal trzeba będzie nosić w takich miejscach jak: autobusy i tramwaje, sklepy, kina i teatry, salony masażu i tatuażu, kościoły, urzędy.

Od soboty wraca też możliwość organizowania imprez plenerowych i koncertów. Dopuszczone będą wydarzenia, w których udział wziąć będzie mogło maksymalnie 150 osób. Warunek - każdy ma mieć maseczkę i stać przynajmniej 2 metry od innych osób.

bErRXtTz

Na basen i siłownie

Ważne! Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia lub koncerty plenerowe nie powinny się odbywać. Ostateczna decyzja należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.

Wraca też możliwość organizacji ślubów i wesel, choć jeszcze nie od tej soboty, a dopiero od 6 czerwca. Co ważne, weselnicy nie będą musieli nosić maseczek.

Na tym nie koniec odmrażania gospodarki. W kolejnym tygodniu, 6 czerwca, wrócą do działania m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Wtedy też będą mogły już w pełni otworzyć się hotele, oferujące szereg usług spa.

bErRXtTA

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErRXtTS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(495)
oleś
rok temu
Dzięki Panu Bogu nie muszę chodzić do żadnego kościoła. Bóg jest we mnie a ja w nim więc zawsze jesteśmy razem. Pedofilom się nie zwierzam, na nierobów okradających ludzi tzw. wierzących z tzw. posługi: chrzest, komunia, bierzmowanie, ślub i pogrzeb nie płacę. Jestem szczęśliwym człowiekiem.
smiechu warte
rok temu
o czym trzeba pamietac idac do koscola ??? O KASIE NA TACE O KASIE !!! autorze artykulu
może ich Bóg ...
rok temu
Pamiętajcie, musicie nie zapominać zabrać stówę na tackę bo biedny kościół prawie splajtował i gdyby nie miliardy od rządu ukradzione podatnikom nie było by tej firmy ,no chyba że mają tony złota i bogactw zrabowanych przez dziesięć wieków władzy pochowane po piwnicach i zamkach . Może się jaka władza odważy wyrwać Polskę z ich okupacji a ludzi z niewoli ? Teraz będą zarażać od nowa to chyba wiedzą wszyscy.
bErRXtTT
Meander
rok temu
Należy zdjąć maseczkę i głęboko wdychać Jezusa
aga
rok temu
ZUS odetchnie - pozbędą się biorców- emerytów i rencistów. Opozycja odetchnie- elektorat jedynie słusznej partii może nie doczekać do wyborów. Dwa w jednym.
...
Następna strona