Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krajowy Program Kolejowy. Rząd dosypie 5,7 mld zł

Rząd zdecydował o przeznaczeniu 5,7 mld zł dodatkowych środków na Krajowy Program Kolejowy do 2023 roku. Pieniądze są potrzebne na realizowanie inwestycji, których wartość po rozstrzygnięciu przetargów wzrosła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
PKP PLK będzie emitować obligacje

Jak przekazuje Centrum Informacyjne Rządu, chodzi o finansowanie m.in. prac na linii średnicowej w Warszawie między dworcami Wschodnim i Zachodnim, na liniach E30 i E65 na Śląsku, na linii E75 na odcinku Czyżew – Białystok, na linii E59 na odcinku Wronki – Słonice, na liniach nr 97, 98, 99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane, oraz przy budowie mostu kolejowego na Odrze w Szczecinie – Podjuchach.

Robert Biedroń zapowiada też budowę nowych i bezpiecznych dróg.
Robert Biedroń zapowiada rewolucję w komunikacji. Kolej ma docierać do każdego powiatu

Pieniądze pochodzić będą w większości ze środków własnych spółki PKP PLK SA przekazanych w ramach emisji skarbowych papierów wartościowych.

Przebudowywana Centralna Magistrala Kolejowa w Idzikowicach, 26.04.2019. Prezes PLK Ireneusz Merchel i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Kolej. Minister Adamczyk obiecuje pociągi mknące 250 km/h za cztery lata

Zobacz też: Opóźnienia inwestycji kolejowych. Bittel: Do pełnego szczęścia brakuje, ale 60 proc. realizujemy zgodnie z harmonogramem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2019

ADA5,7 mld zł na krzyże na peronach i po różańcu dla maszynisty a reszta do kieszeni posłów pis - nieźle

17-09-2019

Bezrobotny666Po co kolej ? POprzednia władza zamykała linie . Bogaci mają auta,biedota na roboty rolne niech jedzie. Holandia i Anglia czeka.

17-09-2019

kolejarzObok mej działki remontowano kilkukilometrowy odcinek torów. Była okazja zobaczyć "gospodarność" inwestora. Robiono to przez trzy miesiące - a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)