Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

Kryzys na granicy. Poseł Nowej Lewicy pisze do premiera. Chodzi o "niemal zabójczy drut"

85
Podziel się:

Poseł Jacek Czerniak złożył do premiera interpelację w sprawie płotu na granicy z Białorusią. Chodzi o drut, z którego ma powstać zapora. Zdaniem posła Polska wykorzystuje drut, który może nawet zabić.

Kryzys na granicy. Poseł Nowej Lewicy pisze do premiera. Chodzi o "niemal zabójczy drut"
Poseł Nowej Lewicy apeluje o wykorzystaniu innego drutu do budowy płotu na granicy z Białorusią (PAP, Artur Reszko)
bEKNdPCJ

Poseł Nowej Lewicy Jacek Czerniak poinformował na Twitterze, że złożył interpelację poselską do premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o drut, z którego powstaje na granicy z Białorusią płot, który ma ograniczyć nielegalną migrację do UE. Politykowi nie chodzi o samą ideę płotu, ale to z czego ma powstać.

"Złożyłem interpelację poselską do Premiera w sprawie używania drutu żyletkowego na granicy z Białorusią, który to jest niemal zabójczy dla tych, którzy na niego natrafią, w odróżnieniu od drutu kolczastego, który też zrani, ale nie potnie do kości" – czytamy na profilu posła Czerniaka. Polityk dodał też screen samej interpelacji.

bEKNdPCL

O powstaniu płotu informował Mariusz Błaszczak. Ma on utrudnić nielegalną migrację motywowaną, jak mówił minister, w tej chwili głównie przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Polscy i unijni politycy określają działania białoruskiego prezydenta mianem wojny hybrydowej.

Zobacz także: Uchodźcy na granicy Polski. „Wsparcie jest absolutnym obowiązkiem humanitarnym”

 "Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m. Więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej. Wkrótce przedstawię szczegóły dotyczące dalszego zaangażowania Sił Zbrojnych RP" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

bEKNdPCR

Według wyliczeń money.pl koszt budowy płotu może wynieś około 400 mln zł. Cena budowy 1 km to ok. 1 mln zł. Zatem budowa może pochłonąć nawet ponad 400 mln zł w przypadku całej granicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKNdPDm
News
news
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(85)
Lansik na dru...
2 miesiące temu
Drut żyletkowy jest po to żeby na niego nie wchodzić. Jak poseł tego nie rozumie to niech się zajmie np. wożeniem pizzy. Nie radzę mu używać młynka do mięsa, bo dla niego też może być zabójczy. Lansik na drucie?
Onn
2 miesiące temu
Ten plot bedzie budowala jakas firma szwagra...
Toż @1
2 miesiące temu
Tyle min leży w magazynach
bEKNdPDn
Dave
2 miesiące temu
Jeszcze pod prąd podpiąć.Najlepiej 360 v
Rolnik
2 miesiące temu
To płot jak z kabaretu. Wystarczy narzucić trochę gałęzi z lasu i po nim przejść. Śmiechu warte. Jaki rząd i wojsko taki płot. Inne kraje budują solidne płoty a ,, nasi " nawet płotu nie potrafią zbudować. Masakra.
...
Następna strona