Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Kryzys na Ukrainie. Na stole leżą wszystkie opcje sankcji

4
Podziel się:

Unia Europejska ma rozważać wszystkie możliwe opcje sankcji wobec Rosji. Reakcja na ewentualną agresję Kremla być zdecydowana. Dziennikarze powołują się na informacje wysoko postawionego urzędnika UE. Stany Zjednoczone, UE i NATO mają ustalać swoją pisemną odpowiedź na żądania Rosji dotyczące Sojuszu Północnoatlantyckiego i Ukrainy.

Kryzys na Ukrainie. Na stole leżą wszystkie opcje sankcji
UE ma nie wykluczać żadnego rodzaju sankcji w przypadku ataku Rosji na Ukrainę (EASTNEWS, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Z informacji, jakie miał przekazać dziennikarzom wysoki urzędnik UE, wynika, że na stole są wszystkie opcje z sankcjami wobec Rosji, jeśli dojdzie do jej ataku na Ukrainę.

Urzędnik miał wskazać, że ewentualna reakcja UE, bardzo silna, będzie zależała od tego, czy Rosja zachowa się agresywnie wobec Ukrainy.

Podkreślił też, że ten atak może przybrać różne formy: szerokiej ofensywy, ale także precyzyjnej operacji skierowanej w określony punkt czy też cyberataku.

Zobacz także: Omikron zmiecie Polaków z rynku pracy? "Ja tutaj jestem optymistą"

Wywiady współpracują w sprawie Ukrainy

Brukselski urzędnik powiedział też, że w ostatnich dniach i tygodniach państwa Zachodu bardzo aktywnie dzielą się informacjami wywiadowczymi dotyczącymi sytuacji na wschodzie Ukrainy i przy jej granicach z Rosją.

Dziennikarskie źródło poinformowało, że Stany Zjednoczone, UE i NATO koordynują swoją pisemną odpowiedź na żądania Rosji dotyczące Sojuszu Północnoatlantyckiego i Ukrainy.

Dodał, że odpowiedź raczej nie będzie szczegółowym omówieniem tych wymagań, ale będzie zawierała elementy dotyczące rosyjskiego stanowiska, a także wskazywała na rosyjskie działania, które są alarmujące dla Europy.

Źródło wskazało, że mimo różnic zdań co do sytuacji państwa Zachodu są zdeterminowane, aby wspólnie i silnie odpowiedzieć na ewentualną rosyjską agresję. "Rosja musi zapłacić cenę, jeśli zaatakuje" - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
abc
rok temu
Ukraina Rosji nie pokona , a zachód wcześniej czy pożniej zacznie współpracować z Rosją gdyż jest to ogromny rynek zbytu.Witajcie w świecie brutalnego kapitalizmu
Radwanowiec
2 lata temu
"KLOZET" - O TO JEDEN Z SZCUNKÓW DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Takie typki powinno się niszczyć w zarodku. Ten typek nie zdaje sobie sprawy,że gdyby nie NATO to w wyniku konfliktu Polska byłaby zajęta przez PUTINA w kilkanaście godzin a finansowanie WOJSKA jest przeżerane i KORUPCJA.
klozet
2 lata temu
Zgadzam się z przedmówcą. W celu pomocy Ukrainie wysłać wszystkich ukraińców do obrony ich ukraińskiego raju i zamknąć granice aby nie mogli stamtąd uciec. Ukrainki mogą pozostać w Polsce.
Jan Kowalski
2 lata temu
Obywatele Ukrainy to nasi odwieczni przyjaciele! Należy im pomóc aby jak najszybciej mogli wrócić i bronić swojej ojczyzny. Dlatego należy organizować ośrodku poborów obywateli Ukrainy na terenie całej Polski.