Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Kryzys na Węgrzech. "Szef banku centralnego miał chwilę szczerości i uderzył w rząd"

- Węgry wchodzą w fazę kryzysu, ale wiele będzie zależało od sytuacji gospodarczej całej Europy i świata, gdzie jest mowa o tym, że aż tak źle nie będzie - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Dominik Hejj z Instytutu Europy Środkowej. – Chwilę szczerości miał szef banku centralnego na Węgrzech, który w grudniu ubiegłego roku powiedział, że polityka rządu jest niewłaściwa i że nie pomoże ona w uporaniu się z kryzysem. Od tego czasu jednak głosu już nie zabrał. On wskazywał na to, że przyczyną wysokich cen w sklepach jest niska konkurencyjność węgierskiego rolnictwa. Przypominam, że produkty mleczne, w tym przetworzone, wciąż są na Węgrzech obłożone stawką VAT 27 proc. i nie ma zapowiedzi mówiących o tym, by miało się to zmienić - zaznacza ekspert.

52
Podziel się:
KOMENTARZE
(52)
Aaa
rok temu
Jak wam Lepszy Orban to co w Polsce robicie
sem
rok temu
Premier Węgier jest o wiele mądrzejszy niż nasz Pinokio.
stary emeryt ...
rok temu
Panie Orban obiecał pan przyjaciołom , że stworzy nam "drugi Budapeszt". No fakt już się zaczęło to dziać, ale zbyt wolno!!! Czekamy na przyspieszenie drogi panie Orban!!!
...
rok temu
emerycie 65+,obiektywne informacje nie maja nic wspólnego ani z chwaleniem ani ze szkalowaniem i kto jak kto ale Ty z takim bagażem lat powinien o tym wiedzieć.
Bez nazwy
rok temu
Nie warto tutaj komentować. Wpisy neutralne, nie krytykujące Orbana są natychmiast usuwane. To już potwierdziło wiele osób. Natomiast są puszczane posty obraźliwe, wręcz wulgarne dotyczące Węgier. To się nazywa manipulacja informacjami. Nie wiem, czy takie zachowanie mediów, nie powinno być zgłoszone do Prokuratury.
...
Następna strona