Notowania

Krzysztof Czabański o abonamencie: jest nieefektywny i niemoralny

- Abonament jest nieefektywny, ale jest również niemoralny, ponieważ oznacza, że około miliona gospodarstw domowych płaci na media publiczne, a inne gospodarstwa nie płacą – zauważył na radiowej antenie Krzysztof Czabański.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Krzysztof Czabański zapowiedział, że wkrótce opłata abonamentowa zostanie zastąpiona innym sposobem odpłatności za media publiczne (Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)

- Dopóki PiS będzie miało mandat od wyborców do sprawowania rządu, to media publiczne będą miały pieniądze, niezależnie od tego, czy jest i kiedy będzie systemowa ustawa. A jak opozycja przyjęłaby władzę, to mediów publicznych nie będzie - grzmiał w radiowej Trójce przewodniczący Rady Mediów Narodowych, poseł PiS Krzysztof Czabański.

Abonament RTV trzeba płacić. W przeciwnym razie można narazić się na wysokie kary.
Abonament RTV. Tysiące złapanych za niepłacenie

Zapowiedział, że w nowej kadencji zostanie uchwalona ustawa o finansowaniu mediów publicznych.

- Systemowe rozwiązanie jest niezbędne, nie tylko dlatego, że dotychczasowy system finansowania, czyli abonament, jest nieefektywny, ale również jest niemoralny, ponieważ oznacza, że około miliona gospodarstw domowych płaci na media publiczne, a inne gospodarstwa nie płacą - zaznaczył poseł.

Obejrzyj: Przyszłość polskiego rynku lotniczego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: abonament, krzysztof czabański, krrit, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2019

Jan35Czemu mam placic na media publiczne skoro tam nie ma przekazu publicznego ale przekaz partyjny. Wole w ogole nie miec telewizora aby nie placic na … Czytaj całość

10-10-2019

Bert 007Jeśli kierować się tą logiką, podatki też są niemoralne.

10-10-2019

LewiatanNiemoralne to jest Państwo i rządzenie ludzmi. Być rządzonym to być obserwowanym, nadzorowanym, szpiegowanym, kierowanym, nastawianym, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (31)