Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AKL
|

Krzysztof Mazur odchodzi z rządu. Emocjonalne pożegnanie wiceministra

85
Podziel się:

- Nie byłoby porozumienia "dwóch Jarosławów" oraz przeniesienia wyborów na 28 czerwca bez ogromnego zaangażowania Jadwigi Emilewicz - pisze Krzysztof Mazur, zastępca Emilewicz w resorcie rozwoju, informując o swoim odejściu z ministerstwa. - Trwale poróżniła się z liderem swojej partii, co pociągnęło za sobą jej odejście z Porozumienia w ostatnią sobotę. I ja odszedłem razem z nią - dodaje.

Krzysztof Mazur odchodzi z rządu. Emocjonalne pożegnanie wiceministra
"Przyszedłem tu, by pracować z Jadwigą Emilewicz. Wraz z nią postanowiłem odejść" - pisze Krzysztof Mazur na Facebooku. (Twitter.com)
bEDAidxN

- Dobiegła końca moja misja w Ministerstwie Rozwoju. Przyszedłem tu, by pracować z Jadwigą Emilewicz. Wraz z nią postanowiłem odejść - zaczyna swoje pożegnanie Krzysztof Mazur. Rezygnację z pełnionej w ministerstwie rozwoju funkcji złożył we wtorek.

Mazur był wiceministrem niecały rok, z czego większość czasu przypadła na epidemię koronawirusa. - Trudno streścić te 10 miesięcy w jednym wpisie. Świat przez ten czas zmienił się diametralnie. Miałem okazję obserwować te turbulencje z perspektywy oka cyklonu. Pewnie dało się zrobić więcej, lepiej, bardziej precyzyjnie. Ale jestem dumny, że mogłem być częścią tego rządu - pisze Mazur na Facebooku.

Zobacz także: Europarlament chce zaostrzyć kurs ws. praworządności. Wiceminister widzi w tym dowód na "sukces Polski"
bEDAidxP

Rekonstrukcja rządu. Emilewicz odchodzi

W swoim wpisie były już wiceminister nie ukrywa, że powody jego odejścia są związane z wielką polityką. - Nie jest tajemnicą, że Jadwiga Emilewicz poróżniła się z Jarosławem Gowinem na tle wyborów prezydenckich. Nie spotkałem jeszcze rzetelnej i głębokiej analizy tamtych dni. Czekają one na swojego prof. Antoniego Dudka. Z mojej perspektywy - a jest ona siłą rzeczy perspektywą subiektywną - powiem tyle: nie byłoby porozumienia "dwóch Jarosławów" oraz przeniesienia wyborów na 28 czerwca bez ogromnego zaangażowania Jadwigi. To ona wzięła potem polityczną odpowiedzialność za przedstawienie, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycji nowelizacji ustawy wyborczej - wskazuje.

bEDAidxV

- Ta historia ma happy end dla Polski: wybory prezydenckie w czasie pandemii zostały przeprowadzone w taki sposób, że dziś nikt nie delegitymizuje wyboru Prezydenta Andrzeja Dudy. Dla Jadwigi to zaangażowanie skończyło się zgoła inaczej: trwale poróżniła się z liderem swojej partii, co pociągnęło za sobą jej odejściem z Porozumienia w ostatnią sobotę. I ja odszedłem razem z nią - dodaje.

Wiadomo już, że po rekonstrukcji rządu Porozumienie obejmie resort, który ma powstać na bazie obecnego ministerstwa rozwoju - potwierdził to Jarosław Gowin. Do nowego ministerstwa wejdą również takie obszary jak praca, budownictwo czy turystyka. Wszystko wskazuje na to, że "superministrem" będzie właśnie Gowin.

Tarcza antykryzysowa. "Przegapiliśmy wiosnę"

Znaczną część swojego pożegnania Mazur poświęca wspomnieniom o pracy nad kolejnymi tarczami antykryzysowymi. - Symbolem tamtych dni będą dla mnie karimaty i śpiwory. Współczesna wersja styropianu z czasów "Solidarności" - wspomina. - Większość pracowników szybko oddelegowaliśmy na pracę zdalną. W budynku w trybie 24/7 pracowała jednak grupa odpowiedzialna za kluczowe procesy. Stres, adrenalina, noc zlewająca się z dniem, pudełka po pizzy, niekończące się telekonferencje z kolejnymi branżami, którym świat właśnie zawalił się na głowę - pisze były już wiceminister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAidyq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(85)
hrabia
12 miesięcy temu
Odchodzą geniusze, najlepiej do spółek skarbu państwa, tam są lepsze pieniądze ! Jak tacy niekompetentni ludzie mogli co miesiąc brać kasę za umieszczenie ich danych na liście płac.
ixi
12 miesięcy temu
I bardzo dobrze jednych zaprzańców mniej. Szkoda tylko, że na ich miejsce przyjdą kolejni o oby nie gorsi.
seba
12 miesięcy temu
a taki zdolny towarzysz i ma odpowiednie pochodzenie
bEDAidyr
edzia
12 miesięcy temu
mają się ku sobie przecież to widać
emerytka
12 miesięcy temu
Ja delegitymizuję wybór Prezydenta, ponieważ uważam akcję wyborczą za prowadzoną nieuczciwie -przez TVP, rząd itp. Jak to się stało, że w czerwcu i lipcu we wszystkim co się działo w Polsce brał udział prezydent, wszystko co było robione i planowane było przez prezydenta, w każdej informacji wymieniany i to dobrze był prezydent a teraz nagle jakby prezydent znikł i zapadł się pod ziemię. Już od niego nic nie zależy, nawet politycy PiS o tym głośno mówią - jak mam to rozumieć. To przedtem był bogiem a teraz już nikim?
...
Następna strona