Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
26.09.2020 20:00

Rekonstrukcja rządu. Powstanie ministerstwo rozwoju, pracy, budownictwa i turystyki

Jarosław Gowin w rozmowie z TVP Info potwierdził, że Porozumienie obejmie w rządzie resort, który ma powstać na bazie obecnego ministerstwa rozwoju. Wejdą do niego również takie obszary jak praca, budownictwo czy turystyka. Wszystko wskazuje na to, że "superministrem" będzie właśnie Gowin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jarosław Gowin prawdopodobnie zostanie "superministrem". Do rządu wejdzie też najpewniej Jarosław Kaczyński (Fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka)

Jarosław Gowin był gościem TVP Info w sobotę wieczorem. Lider Porozumienia mówił o umowie koalicyjnej, którą w sobotę po południu podpisali liderzy Zjednoczonej Prawicy, czyli poza Gowinem również Jarosław Kaczyński oraz Zbigniew Ziobro.

Polityk zdradził, że każdy z koalicjantów PiS obejmie w rządzie po jednym resorcie. - Mogę powiedzieć, że powstanie duży i poważny resort rozwoju, pracy, budownictwa i turystyki - stwierdził lider Porozumienia.

Jak przyznał, to właśnie to kluczowe z punktu widzenia gospodarki ministerstwo obejmie Porozumienie. - Szef tego resortu będzie miał rangę wicepremiera - stwierdził Jarosław Gowin. Wiadomo więc, które ministerstwa będą "należeć" do PiS, a które do koalicjantów.

Zjednoczona Prawica przetrwała? Jasny przekaz wiceministra

Lider Porozumienia nie chciał jednak odnosić się więcej do kwestii personalnych. - Tu będą decydować władze Prawa i Sprawiedliwości - uciął.

Wygląda jednak na to, że do rządu wejdzie Jarosław Kaczyński. - Jesteśmy bardzo bliscy takiej decyzji - powiedział polityk. Szef PiS miałby objąć zwierzchnictwo nad resortami siłowymi, czyli Ministerstwem Obrony Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Sprawiedliwości.

Docelowo w rządzie ma powstać 14 ministerstw. - To rekordowo mało, ale mamy nadzieję, że dzięki temu proces decyzyjny będzie znacznie lepiej skoordynowany - powiedział Jarosław Gowin.

Były wicepremier i minister nauki odniósł się również do rezygnacji Jadwigi Emilewicz z członkostwa w Porozumieniu. - Od dłuższego czasu narastały różnice między nami - skwitował Jarosław Gowin w rozmowie z TVP Info.

Podpisanie porozumienia koalicyjnego.
Skłócona prawica zjednoczyła się. "Nowy rząd będzie miał skondensowaną strukturę"

Przypomnijmy, że w sobotę liderzy trzech partii tworzących obóz Zjednoczonej Prawicy oraz premier Mateusz Morawiecki podpisali się pod nowym porozumieniem, które ma regulować zasady współpracy.

- Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - komentował Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, rekonstrukcja rządu, Jarosław Gowin, polityka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-09-2020

AstatProponujemy powołanie ministerstwa d/s zbytecznych. Reszta ułoży się sama.

26-09-2020

gargamelpowinni dodać jeszcze - KOSMOS

26-09-2020

microszkopI Cxxx z tego.

Rozwiń komentarze (339)