Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
26.09.2020 13:21

Skłócona prawica zjednoczyła się. "Nowy rząd będzie miał skondensowaną strukturę"

Prezesi PiS Jarosław Kaczyński, Porozumienia Jarosław Gowin, Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro i premier Mateusz Morawiecki podpisali nowa umowę koalicyjną. - Będzie mniej resortów, rząd będzie funkcjonował sprawniej - komentował Gowin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Podpisanie porozumienia koalicyjnego. (Fot: Radek Pietruszka)

Rządowa koalicja wisiała na włosku. W sobotę liderzy trzech partii tworzących obóz Zjednoczonej Prawicy oraz premier Mateusz Morawiecki podpisali się pod nowym porozumieniem, które ma regulować zasady współpracy.

- Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - komentował Jarosław Kaczyński.

Koniec impasu na linii rząd - górnicy. (amb) PAP/Hanna Bardo
Rząd dogadał się z górnikami. "Branża do likwidacji"

Z kolei Jarosław Gowin z Porozumienia dał sygnał, jak nowy rząd może wyglądać: - Doszliśmy do wspólnych ustaleń odnośnie programu rządowego, a także samej struktury rządu. To będzie bardziej skondensowana struktura. Będzie mniej resortów, rząd będzie funkcjonował sprawniej – wskazywał polityk.

- Czas pokazał, że lata za nami, to dobre lata dla Polski i dlatego mamy prawo wnioskować, że kolejne lata, które przed nami to też dobry czas, ale jeśli będziemy zgodnie współpracować, szanując swoją podmiotowość i wspólne cele, które wyznaczyliśmy sobie - mówił z kolei szef SP Zbigniew Ziobro.

Na końcu głos zabrał szef rządu Mateusz Morawiecki, który podsumował, że podpisanie porozumienie jest potwierdzeniem zobowiązań wobec wyborów.

Jadwiga Emilewicz, podczas Impact'20, zdradziła szczegóły doczytacze Krajowego Planu Odbudowy.
Impact'20. Krajowy Plan Odbudowy: rząd odsłania karty

- Mamy stabilny rząd, stabilną większość. Zwyciężyła odpowiedzialność, zwyciężyła Polska - podkreślił premier.

Przed zakończeniem negocjacji koalicyjnych odbyło się pięć tur spotkań w sprawie rekonstrukcji i kształtu nowego rządu. Spekulowano, że przedstawiciele SP mieliby opuścić koalicję, a władze Prawa i Sprawiedliwości szykowały się do kierowania rządem mniejszościowym.

Koronawirus bije kolejny rekord. Rząd myśli o zaostrzeniu kar

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-09-2020

MarooooPis jest mistrzem od mieszania zupy. Jak nagle pojawia się problem, to oni robią rekonstrukcję lub temat zastępczy, wymyślają wyimaginowany spór z … Czytaj całość

26-09-2020

OjtamW tytule jest błąd , powinno być Lewica a nie Prawica

26-09-2020

Czyelementem umowy jest budowa replik Orthancu i Barad-Dur'u przy ul. Srebrnej?

Rozwiń komentarze (22)