Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MBL
|

Skłócona prawica zjednoczyła się. "Nowy rząd będzie miał skondensowaną strukturę"

22
Podziel się:

Prezesi PiS Jarosław Kaczyński, Porozumienia Jarosław Gowin, Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro i premier Mateusz Morawiecki podpisali nowa umowę koalicyjną. - Będzie mniej resortów, rząd będzie funkcjonował sprawniej - komentował Gowin.

Skłócona prawica zjednoczyła się. "Nowy rząd będzie miał skondensowaną strukturę"
Podpisanie porozumienia koalicyjnego. (PAP, Radek Pietruszka)

Rządowa koalicja wisiała na włosku. W sobotę liderzy trzech partii tworzących obóz Zjednoczonej Prawicy oraz premier Mateusz Morawiecki podpisali się pod nowym porozumieniem, które ma regulować zasady współpracy.

- Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - komentował Jarosław Kaczyński.

Z kolei Jarosław Gowin z Porozumienia dał sygnał, jak nowy rząd może wyglądać: - Doszliśmy do wspólnych ustaleń odnośnie programu rządowego, a także samej struktury rządu. To będzie bardziej skondensowana struktura. Będzie mniej resortów, rząd będzie funkcjonował sprawniej – wskazywał polityk.

- Czas pokazał, że lata za nami, to dobre lata dla Polski i dlatego mamy prawo wnioskować, że kolejne lata, które przed nami to też dobry czas, ale jeśli będziemy zgodnie współpracować, szanując swoją podmiotowość i wspólne cele, które wyznaczyliśmy sobie - mówił z kolei szef SP Zbigniew Ziobro.

Na końcu głos zabrał szef rządu Mateusz Morawiecki, który podsumował, że podpisanie porozumienie jest potwierdzeniem zobowiązań wobec wyborów.

- Mamy stabilny rząd, stabilną większość. Zwyciężyła odpowiedzialność, zwyciężyła Polska - podkreślił premier.

Przed zakończeniem negocjacji koalicyjnych odbyło się pięć tur spotkań w sprawie rekonstrukcji i kształtu nowego rządu. Spekulowano, że przedstawiciele SP mieliby opuścić koalicję, a władze Prawa i Sprawiedliwości szykowały się do kierowania rządem mniejszościowym.

Zobacz także: Koronawirus bije kolejny rekord. Rząd myśli o zaostrzeniu kar
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
Awangarda
2 lata temu
Nowy rząd będzie bardzo skondensowany - to dobrze, przyspieszy to prace rządu.
Kleo
2 lata temu
Dobrze, że koalicja poszła po rozum do głowy. Zrozumieli, że ich działania związane np z piątką dla zwierzą były błędne, że jako zespół powinni działać ramię w ramię z partią Kaczyńskiego i Morawieckiego.
123
2 lata temu
Ziobro w końcu gada do rzeczy- Czas pokazał, że lata za nami, to dobre lata dla Polski i dlatego mamy prawo wnioskować, że kolejne lata, które przed nami to też dobry czas, ale jeśli będziemy zgodnie współpracować, szanując swoją podmiotowość i wspólne cele, które wyznaczyliśmy sobie- mądre słowa.
Wyborca PIS
2 lata temu
Mamy stabilny rząd, stabilną większość. Zwyciężyła odpowiedzialność, zwyciężyła Polska.
Thorin
2 lata temu
Dobra wiadomość, teraz czekamy na efekty rekonstrukcji, z pewnością Morawiecki i Kaczyński świetnie dobiorą ministrów.
...
Następna strona