Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Kupiła gorącą czekoladę w Warszawie. Później sprawdziła cenę. "Przesada"

20
Podziel się:

Spacery po Warszawie mogą nieprzyjemnie zaskoczyć. Tym bardziej, jeżeli skusimy się na zimowy poczęstunek lub chcemy kupić coś do picia. Czy kilkadziesiąt złotych za dwie porcje gorącej mlecznej czekolady to dużo? Pewnie wiele zależy od zasobności portfela i smaku napoju.

Kupiła gorącą czekoladę w Warszawie. Później sprawdziła cenę. "Przesada"
Ceny mogą wciąż nieprzyjemnie zaskoczyć (Getty Images, BEN HASTY — READING EAGLE)

Ceny wciąż potrafią zaskoczyć kupujących, choć ostatnie lata to czas naznaczony wysoką inflacją. Portal haps.pl przytacza historię kobiety, która z mężem wybrała się na warszawską Starówkę. W trakcie spaceru postawiła kupić dwie porcje. "Przesada" – napisała w wiadomości kobieta.

Za dwa kubki gorącego napoju, każdy o pojemności 200 ml, zapłaciła 43,80 zł. Oznacza to, że jedna porcja kosztowała aż 21,90 zł. Kobieta mówi, że była przekonana, że za kubeczek zapłacą znacznie mniej.

"Myślałam, że będzie to maksymalnie 16 czy 17 złotych, ale ponad 20 to już jest PRZESADA" - stwierdziła. Dodała, że plusem było to, że czekolada faktycznie była gorąca i naprawdę smaczna – czytamy na portalu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Za rolę w "rodzinka.pl" kupiłem sobie mieszkanie - Tomasz Karolak - Biznes Klasa #10

Ceny potrafią pozbawić apetytu

Swój stragan na warszawskim jarmarku otworzyła Magda Gessler. U gwiazdy "Kuchennych Rewolucji" można kupić przekąski, dania na słodko, na słono, ciepłe i zimne napoje. Restauracja oferuje też przysmaki do kupienia na wynos. Portal warszawa.naszemiasto.pl sprawdził na początku grudnia, ile trzeba za nie zapłacić.

Na miejscu można zjeść m.in. pajdę chleba ze smalcem za 19 zł czy rozgrzewający gulasz wieprzowy z papryką za 30 zł — podaje warszawa.naszemiasto.pl.

Fani kuchni Magdy Gessler mogli także spróbować pajd chleba z przeróżnymi dodatkami. Wśród nich: tatar w cenie 27 zł, tatar ze śledzia - 25 zł, sałatka jarzynowa - 19 zł i domowy smalec z kiszonym ogórkiem za 19 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Wawa
3 tyg. temu
W Żabce jest za 12 zł.
Cafe Nore
3 tyg. temu
Warszawa jest drogim miastem i zarobki są bardzo wysokie. Barista który przygotowuje napoje pewnie zarabia 40zl za godzinę a moze i więcej.
Oliwia
2 miesiące temu
Dlatego lepiej gorącej czekolady napić się w domu niż na miescie. Tak samo wole jedzenie przez roomservice sobie zamawiać z dostawą do mieszkania.
może i drogo,...
2 miesiące temu
Na straganach zazwyczaj jest sprzedawana czekolada instant, tj. proszek zalewany wrzątkiem. Smakuje jak zwyczajne, niespecjalne kakao
Jak chce
2 miesiące temu
się taniej to zawsze sobie można w domu zrobić i zabrać do termosu.O co ten szum?