Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kupują monety i chowają na 10 lat. Zyski mogą iść w... miliony

- Ludzie są coraz bardziej świadomi i wiedzą, jakie rzadkie numizmaty można zdobyć, żeby na nich zarobić - mówi w programie "Money. To się liczy" Damian Marciniak z Gabinetu Numizmatycznego. Jak tłumaczy, często ludzie kupują atrakcyjne monety i trzymają je przez kilka lub kilkanaście lat. Później na sprzedaży można zarobić całkiem niezłe pieniądze. Szczególnie jeśli zainwestuje się kilkaset tysięcy lub kilka milionów złotych. Można jednak stawiać na znacznie mniejsze kwoty i wydawać raptem kilkanaście złotych miesięcznie. Wtedy jednak i zyski będą mniejsze. - Podstawowa dewiza kolekcjonerów to zbieranie nie takich monet, które są przeznaczone dla kolekcjonerów, ale takich, o których nikt nie myślał, że będą mogły być w ten sposób wykorzystywane - mówi Marciniak.

23-09-2020
Tagi:
inwestycje, wideo, monety, numizmatyka
0
0
22
Podziel się
Komentarze (22)
zobacz więcej komentarzy (22)
KOMENTARZE
(22)
jan serce
2 lata temu
Ale brednie. Pewnie tekst sponsorowany przez Pisowską mennicę, żeby ludzie rzucili się na okolicznościowe emisje.
Paweł
2 lata temu
Rynek kolekcjonerski w Polsce popsuł sam Narodowy Bank Polski ,dzisiaj ceny 10zł czy 20zł lustrzanek w dniu emisji to czyste szaleństwo , za rok czasu cena spada o połowę brak dostępności , program Kolekcjoner to pomyłka ,sam osobiście kiedyś kupiłem monety w okienku PKO BP wszystko to już historia , NBP zapomniał że ceny monet dyktuje rynek ale Pixe i Dixe wyszły z założenia żeby kolekcjonerzy i sklepy numizmatyczne zanadto nie wzbogaciły .Wszystkie monety kolekcjonerskie są prawnym środkiem płatniczym w Polsce , tylko patrzeć jak dostaniemy judaszowe srebrniki przy wypłacie jak w PRL :mapki,papież,żołnierze i znicz olimpijski lustrzany dla kolekcjonerów . Pozdrawiam.
nie głosuję n...
2 lata temu
Kupujcie monetki, kupujcie akcje, kupujcie bitcoiny - najlepiej weźcie kredyt może pis będzie płacił wasze długi
matt
2 lata temu
to po prostu "legalne" budowanie piramidy finansowej z tzw. "zbieraczy" temu właśnie ten artykuł ma służyć
werus
2 lata temu
kto dzis zbiera monety znaczki zlote tak a nie z jakis stopow sprzedalem 3 klasery miedzyinnymi znaczki z 1 wojny sw paczac na ceny katalogowe i wziolem tyle rze braklo na zatankowanie calego baku do audicy kiedys znaczek kosztowal 10 zl a dzis 20 groszy dzis inwestuje sie na gieldzie w zloto lit ktury bedzie drorzszy jak zloto musk jurz wykupoje zasoby a znaczki to papier z zabkami
...
Następna strona