Trwa ładowanie...
bDScTihx

Notowania

Przejdź na

Kupują monety i chowają na 10 lat. Zyski mogą iść w... miliony

- Ludzie są coraz bardziej świadomi i wiedzą, jakie rzadkie numizmaty można zdobyć, żeby na nich zarobić - mówi w programie "Money. To się liczy" Damian Marciniak z Gabinetu Numizmatycznego. Jak tłumaczy, często ludzie kupują atrakcyjne monety i trzymają je przez kilka lub kilkanaście lat. Później na sprzedaży można zarobić całkiem niezłe pieniądze. Szczególnie jeśli zainwestuje się kilkaset tysięcy lub kilka milionów złotych. Można jednak stawiać na znacznie mniejsze kwoty i wydawać raptem kilkanaście złotych miesięcznie. Wtedy jednak i zyski będą mniejsze. - Podstawowa dewiza kolekcjonerów to zbieranie nie takich monet, które są przeznaczone dla kolekcjonerów, ale takich, o których nikt nie myślał, że będą mogły być w ten sposób wykorzystywane - mówi Marciniak.

23-09-2020
Tagi:
inwestycje, wideo, monety, numizmatyka, mtsl
64 reakcje
9
33
22
Podziel się
Komentarze (22)
02-10-2020
zbieracz
Jakieś brednie. Proszę sobie przejrzeć katalogi. Ceny starych, wycofanych monet nawet nie odzwierciedlają ówczesnych wartości nominalnych. Zdarzają się POJEDYNCZE sztuki...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (22)
bDScTihJ
KOMENTARZE
(22)
zbieracz
6 miesięcy temu
Jakieś brednie. Proszę sobie przejrzeć katalogi. Ceny starych, wycofanych monet nawet nie odzwierciedlają ówczesnych wartości nominalnych. Zdarzają się POJEDYNCZE sztuki błedów, czasem " wyprowadzane z mennicy przez złodzieja, czasem przez dyrekcję która ma dostęp do takich " błędobitych" monet i po jakimś czasie znajdują się na aukcjach i ceny podbijają kolekcjonerzy, których w Polsce jest, takich prawdziwych, może kilkudziesięciu. Brak młodzieżowych kół kolekcjonerskich powoduje bardzo słaby rozwój tego typu kolekcjonerstwa. A co za tym idzie kolekcje nie mają ceny wartej zawartości kolekcji. Pojedyncze przypadki " białego kruka" właśnie potwierdzają ten trend. Może po wprowadzeni w Polsce Euro monety okazjonalne trochę zyskają jako pamiątki dawnych czasów, ale to wszystko. Co nie znaczy, że amatorsko nie należy sobie zaprzątać głowy tym konikiem i nie zbierać sobie na pamiątkę i dla potomności polskich monet które są bardzo ładne i takie małe dzieła sztuki. ALE NA ZAROBEK NIE NALEŻY SIĘ BARDZO NASTAWIAĆ BO MOŻNA SIĘ BARDZO ZAWIEŚĆ.
Numizmatyk
6 miesięcy temu
Ceny monet spadają, zainteresowanie tymi blaszkami z roku na rok maleje, a wy takie bzdury wypisujecie. Wstyd.
omennomen
6 miesięcy temu
Żadna moneta nie przynosi zysku. Ceny monet kolekcjonerskich są zawyżone w dniu ich sprzedaży a później spadają prawie o połowę... więc artykuł zawiera niewiarygodne informacje.
bDScTiib
ahahaha
6 miesięcy temu
aaaale bzdury, 100 zł lustrzanki z serii Wielcy Polacy lata 1972-1980 których 3-4 szt można było wówczas kupić za pensje miesięczną dziś mają wartość 4 paczek papierosów każda.... i to w stanie bez patyny bo czyszczenie lustrzanek to zbrodnia..... Taki interes można było zrobić trzymając przez 40-50 lat srebrne monety kolekcionerskie
dada
6 miesięcy temu
materiał sponsorowany dla ciemnej masy !
...
Następna strona