Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Anna Unton
|

Koronawirus. Problem w Niemczech, lekarze apelują o przedłużenie lockdownu

55
Podziel się

Niemieccy lekarze apelują o przedłużenie lockdownu, informuje "Deutsche Welle". Takie głosy pojawiają się również ze strony ekonomistów. Szpitale potrzebują oddechu, alarmują lekarze za naszą zachodnią granicą.

Koronawirus. Problem w Niemczech, lekarze apelują o przedłużenie lockdownu
Niemieccy lekarze apelują o przedłużenie restrykcji. Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bDJjhrOZ

Sytuacja w niemieckiej służbie zdrowia jest bardzo trudna. W okresie świątecznym przybyło do szpitali wielu pacjentów z COVID-19.

Natomiast personelu na oddziałach intensywnej opieki jest coraz mniej, czego powodem jest wzrost infekcji wśród pracowników służby zdrowia, powiedziała przewodnicząca związku lekarzy Marburger Bund w rozmowie z "Funke-Mediengruppe".

Dlatego, zdaniem związku, istniejących ograniczeń nie należy odwoływać, a lockdown powinien zostać przedłużony. Według przewodniczącej związku, szczepienia nie przyniosą wyraźnego spadku liczby zakażeń jeszcze przez trzy miesiące.

bDJjhrPb
Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa. "Apteki powinny być wykorzystane do tego, żeby szczepić Polaków"

W najbliższy wtorek, 5 stycznia premierzy krajów związkowych będą dyskutować o przedłużeniu restrykcji, które obowiązują w Niemczech od połowy grudnia do 10 stycznia. Ograniczono możliwości kontaktów, zamknięte pozostają sklepy z wyjątkiem tych oferujących produkty pierwszej potrzeby. Zamknięto restauracje, hotele i obiekty rekreacyjne.

Jak podaje "Deutsche Welle", głos w sprawie utrzymania ograniczeń zabrał też Niemiecki Interdyscyplinarny Związek Intensywnej Opieki (DIVI).

bDJjhrPh

- W końcu nadchodzącego tygodnia okaże się, na ile okres świąteczny przyczynił się do wzrostu zachorowań, zaś na skutki sylwestra będzie trzeba jeszcze trochę poczekać – powiedział przewodniczący DIVI w rozmowie z "Rheinische Post”.

Także niektórzy niemieccy ekonomiści chcą przedłużenia lockdownu. Dla gospodarki najważniejszym kryterium powinno pozostać "jak najszybsze ograniczenie drugiej fali infekcji”, uważa szef Niemieckiego Instytutu Badań Gospodarczych (DIW) Marcel Fratzscher. Poluzowanie ograniczeń gospodarczych przyniosłoby wprawdzie krótkofalowe korzyści. "Na dalszą metę jednak wszystkim by to zaszkodziło”, powiedział Fratzscher dziennikowi "Augsburger Allgemeine”.

Innego zdania są natomiast przedstawiciele branży handlu detalicznego. Przedsiębiorcy narzekają, że obiecywana miliardowa pomoc nie nadchodzi, bo kryteria jej przydzielania zostały zbytnio "wyśrubowane”.

O tym, że sytuacja w Niemczech jest trudna pisaliśmy tuż przed świętami. Jeden z regionów zapowiedział wtedy, że będzie miał otwarte urzędy przez sporą część świąt po to, by mogły być wystawiane akty zgonu.

bDJjhrPi

Jak podaje "Deutsche Welle", niemieccy lekarze oddziałów intensywnej opieki ostrzegają przed znoszeniem restrykcji tak długo, jak długo średnia dzienna liczba nowych zakażeń na 100 000 mieszkańców mierzona w okresie siedmiodniowym przekracza 25, czyli 250 na milion mieszkańców.

Według najnowszych danych gromadzonych przez "Our World in Data”, 1 stycznia liczba zakażeń na milion mieszkańców wyniosła w Niemczech 221, natomiast w Polsce 214. Jednak, jak wspomniano wyżej, skutki świąt i sylwestra nie są jeszcze widoczne.

Ciężko porównywać też liczbę zakażeń w Niemczech i w Polsce. U naszych zachodnich sąsiadów wskaźnik testów na 1000 mieszkańców wyniósł bowiem 1,8, wynika z danych z końca ubiegłego roku. Natomiast w Polsce był ok. trzy razy niższy i wyniósł 0,64.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJjhrPC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(55)
Logiczny
2 miesiące temu
Do wszystkich BARA---W z tzw. RZĄDU : 1. Zaszczepić wszystkich pracowników szpitali . 2. Po drugie zaszczepić wszystkich LEKARZY tchórzy z przychodni NFZ , którzy to chowają się zamiast leczyć setki tysięcy ludzi , należy otworzyć przychodnie zdrowia. Wtedy nie będą mogli powiedzieć , że obawiają się Covida, przecież będą ZASZCZEPIENI , prawdaż ? Przecież zaszczepieni MAJĄ MIEĆ ODPORNOŚĆ, więc do pracy panie PREMIERZE , PREZYDENCIE , proszę w imieniu narodu o rozsądek i odpowiednie dystrybuowanie wg kolejności. 3. Nauczycieli , aby mogli nauczać bezstresowo . w obecnej sytuacji rosną nam pokolenia imbecyli 4. Straż, policję , służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo porządku publicznego. 5. Urzędników, abyśmy mogli normalnie załatwiać sprawy ważne. 6. Pracowników wszelkiego transportu publicznego, lini lotniczych itp. 7. Pracowników firm usługowych, np. kosmetologow , fryzjerów, restauratorów itp. Wtedy WRACAMY DO NORMALNOSCI I OD MARCA ZADEN LOCKDOWN NIE BEDZIE POTRZEBNY. POZOSTALI LUDZIE dobrowolnie . Zaszczepieni są PRZECIEŻ BEZPIECZNI wiec nie rozumiem dlaczego tak strasznie naskakują na tych którzy mają obawy co do szczepień. Pozdrawiam . Logiczny.
Jejku...
2 miesiące temu
Robić się nie chce, podpasowała pensja za puste szpitale, czyli robimy połowę mniej, a dostajemy dwa razy więcej. Super!...!
Bea
2 miesiące temu
Też uważam, że zaszczepieni lekarze powinni zacząć normalnie pracować w przychodniach. A nie zbywac chorych przez telefon. Oczywiście mniej skierowan na wszelkie badania. No przez telefon co można stwierdzić. Chory od telefonu odchodzi z kwitkiem a lekarze co miesiąc ładną sumke sobie odkladaja . To musi być wreszcie zmienione. Tu się chroni lekarzy którzy sobie przed telefonikiem siedzą a biedny pacjent zestresowany często, gęsto nie wie jak swoją chorobę przez telefon przedstawić.
bDJjhrPD
JERZY.
2 miesiące temu
Lekarze podobnie jak i skorumpowani politycy oraz różne szemrane grupy interesów są największymi beneficjantami oszukańczej pandemii i z tego powodu są materialnie zainteresowani, aby trwała ona jak najdłużej.
zaczęło się
2 miesiące temu
Bez szczepionki wyrzucą Cie z pracy, nic nie kupisz ale zwykli ludzie dzięki praniu mózgów w mediach staną się niczym obozowi KAPO. A to wszystko było już przewidziane w Biblii: cyt "..i sprawią, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i biedni, otrzymają znamię na rękę lub na czoło, i że nikt nie może kupić ni sprzedać kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia, a liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć..Potem posłyszałem donośny głos ze świątyni, mówiący do siedmiu aniołów. A wrzód złośliwy, bolesny, wystąpił na ludziach, co mają znamię Bestii.... I ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę...". Ap św.Jana 13,16-20. Możecie się śmiać ale bez wymazu z czoła lub szczpienia w rękę już teraz stajesz się "terrorystą" a to dopiero początek. Mowa nienawiści będzie narastać w telewizji. Pewnie tylko garstkę ludzi nie uda się złamać i nie przyjmą szczepionki.... Biblia pisze też wręcz o "scinaniu głów" tym którzy odmówią znamienia...
...
Następna strona