Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Leki w Polsce. Braki w aptekach, Szumowski: są zamienniki

48
Podziel się:

W aptekach nadal brakuje kluczowych leków, mimo że rząd zapewnia, że problem był techniczny i został rozwiązany. - Hasło, że nie ma leków jest nieprawdziwe. Są zamienniki - mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia tłumaczy się z braku leków w aptekach: "są zamienniki"
Minister zdrowia tłumaczy się z braku leków w aptekach: "są zamienniki" (PAP, PAP/Rafał Guz)
bFfktwcB

Brak leków w polskich aptekach. Zdaniem resortu zdrowia, problemu nie ma. - Nasi przeciwnicy polityczni donoszą, że w poszczególnych aptekach nie ma konkretnych produktów, konkretnych koncernów, dużych firm farmaceutycznych. Tak może być, ale ja przypominam, że w aptekach są dostępne odpowiedniki - zapewnia minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Hasło, że nie ma leków jest nieprawdziwe. Są zamienniki i działają równie dobrze - dodał.

bFfktwcD

Szumowski podkreślił też, że zamienniki leków może zaproponować także farmaceuta. - Wiemy, że w ostatnim czasie wzrosła ich sprzedaż, np. w przypadku leków na tarczycę wzrost wyniósł 50 proc. - dodał minister. - To nasi poprzednicy pozbyli się większości fabryk i firm farmaceutycznych w Polsce. Podkreślam jeszcze raz - w większości przypadków mamy odpowiedniki. Choćby z mojej branży, taki lek jak doksazosyna, mamy 86 pozycji refundowanych. Codziennie w ministerstwie działa zespół do spraw dostępności leków, np. taki lek, jak euthyrox - mamy w Polsce 770 tys. opakowań - zapewnił.

Minister Łukasz Szumowski podkreślił, że resort zdrowia nie reprezentuje koncernów tylko pacjentów, a pokrycie zamiennikami jest na "dobrym poziomie", czyli ok. 80 proc.

Zobacz także: Obejrzyj: Kryzys lekowy. "Ilu Polaków musi umrzeć?"
bFfktwcJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfktwde
KOMENTARZE
(48)
Obser
2 lata temu
Poprzedni rząd. Z pewnością chodziło tutaj o rząd Beaty Szydło i pierwszy rząd Mateuszka Kłamczuszka. To był poprzedni rząd.
zmiennik
2 lata temu
czy Szumowski korzysta z zamienników
Polak
2 lata temu
Najlepsza zamiana bedzie inny zamiennik za min istra ktory tylko kasuje ,, ktory nie jest min zdrowia , zielona laczka zaprasza i stoi taczka do wywozu , powi nien stanoac przed TRYBUNALEM za zaniedbania , i wio do paki ,tego zycza sobie Polacy ; lekarstwa kupujemy aby potem wyrzucic , a kto zwroci nam pieniadze , ????? min zdrowia , ktorynic nie robi ???????ß
bFfktwdf
ala
2 lata temu
Niech ten szumowski sam leczy się zamiennikami, dranie!!!!!!!!!
.żałosny jest...
2 lata temu
nie dziwota rudy .... jak swój zakład produkcji leków zmyka się -czyli sprzedaje/oddaje za granice zydom to nie dziwota ze laki są trutka , szczepionki a o leczeniu przy was można sobie pomarzyć aczkolwiek płacimy składki ...a lekarze maja niski poziom aby wyłapać szkodliwości bo z cwaniakami maja umowy ..
...
Następna strona