Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

Lewica chce zakazu bezpłatnych praktyk i krótszego czasu pracy. Jest program do PE

24
Podziel się:

Lewica podczas niedzielnej konwencji przedstawiła postulaty, o które ma walczyć w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. Wśród nich jest m.in. zakaz bezpłatnych praktyk oraz stworzenia na poziomie UE funduszu mieszkaniowego. Polska miałaby z niego dostać 10 mld euro na budowę 100 tys. mieszkań.

Lewica chce zakazu bezpłatnych praktyk i krótszego czasu pracy. Jest program do PE
Wicemarszałek Sejmu, współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty i wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Joanna Scheuring-Wielgus na konwencji programowej Lewicy pod hasłem "Europa Dla Ciebie" (PAP, PAP/Rafał Guz)

Polacy 9 czerwca będą wybierali swoich europarlamentarzystów. Partie na kilka tygodni przed wyborami przedstawiają swoje programy, które będą chciały realizować w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. W niedzielę swoje postulaty przedstawiło np. Prawo i Sprawiedliwość oraz Lewica.

Wiceminister kultury, liderka listy Lewicy w wyborach do PE w woj. wielkopolskim Joanna Scheuring-Wielgus wskazała m.in. na potrzebę skrócenia czasu pracy do 35 godzin tygodniowo, przy zachowaniu płac. - Proponujemy Europejski Pakiet Pracowniczy, który poprawi sytuację ciężko pracujących Europejczyków i uczyni dobre praktyki wspólnymi dla całej UE - stwierdziła.

Wśród założeń pakietu Scheuring-Wielgus wymieniła europejskie wynagrodzenie minimalne, jawność płac, ochronę pracowników przed mobbingiem, a także prawo do bycia offline, "bo nie można oczekiwać od pracownika odbierania maili i telefonów po godzinach pracy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Immunitet ochroni Obajtka? Prawnik nie ma żadnych wątpliwości

Pomysł Lewicy na kryzys mieszkaniowy w Polsce

Lewica, jak padło podczas niedzielnego konwentu, chce rozwiązać problem luki płacowej między kobietami i mężczyznami. - Wynosi obecnie 13 proc. To oznacza, że na każde euro zarobione przez mężczyznę, kobieta pracująca na takim samym stanowisku otrzymuje 87 eurocentów - podkreśliła wiceminister kultury.

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy zabrał natomiast głos w sprawie kryzysu mieszkaniowego. Rozwiązaniem ma być, jak mówił, Europejski Fundusz Mieszkaniowy. W jego ramach Lewica chce przeznaczyć 100 mld euro na budowę tanich mieszkań na wynajem. Polska miałaby otrzymać w ramach tego funduszu 10 mld euro na budowę 100 tys. mieszkań.

Liderka podkarpackiej listy Lewicy Wiktoria Barańska przedstawiła z koeli postulaty dot. m.in. zakaz bezpłatnych praktyk i staży, wybudowanie nowych oraz remont istniejących akademików, a także wprowadzenie darmowych podróży koleją, "żeby młode osoby miały szansę na rozwój i zyskanie szerszej perspektywy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
Ale jaja
4 tyg. temu
Nie znoszę kolorowej lewicy, tej od gaci i wynaturzeń. Ale ten akurat projekt ma sens.
:(((
4 tyg. temu
Lewica to obraz nędzy i rozpaczy ale sama sobie do tego doprowadziła.
Adler
4 tyg. temu
To ci którzy nadal podpierają się maukami Marxa i Engelsa napychając sobie kieszenie forsą Fakt Marx nigdy nie był w żadnej fabryce a Engels jedyne fabryki w jakich bywał to fabryki jego ojca więc właściwie mają dobrych nauczycieli jak gadając o wyzysku samemu się nachapać
Nnnn
4 tyg. temu
Renty wdowie gdzie?
Obietnic
4 tyg. temu
Lewica obiecała wprowadzić renty wdowiej i co wyszło jak zawsze pozbierali podpisy od seniorów i ich wydymali. W programie nic nie napisali że są za zielonym ładem.
...
Następna strona