Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Lex TVN. Solidarna Polska krytykuje Dudę. Rozczarowanie w szeregach Ziobry

30
Podziel się:

Solidarna Polska odniosła się do prezydenckiego weta w sprawie "lex TVN". Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy medialnej, co wywołała falę komentarzy polityków i dziennikarzy. Politycy SP są rozczarowani decyzją prezydenta. "Będziemy szanowani jako Polska tylko wtedy, kiedy będziemy sami siebie szanować" — czytamy w oświadczeniu koalicjanta PiS.

Lex TVN. Solidarna Polska krytykuje Dudę. Rozczarowanie w szeregach Ziobry
Zbigniew Ziobro (Flickr, KPRM)

Solidarna Polska wydała w sprawie weta oświadczenie w mediach społecznościowych. SP nie kryje rozczarowania z decyzji Andrzeja Dudy. W oświadczeniu zawarte są tezy, które z ust polityków Zjednoczonej Prawicy było słychać od dłuższego czasu – że tego typu regulacje są całkowicie normalne w innych europejskich krajach.

"Z rozczarowaniem przyjmujemy decyzję Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie ustawy medialnej. W krajach, które cenią swoją podmiotowość takie rozwiązania prawne, jakie zostały zawetowane są standardem. Będziemy szanowani jako Polska tylko wtedy, kiedy będziemy sami siebie szanować" – czytamy na Facebooku Solidarnej Polski.

Na ostatnim przed Bożym Narodzeniem Sejm zagłosował przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Nowelizacja trafiła do prezydenta. Andrzej Duda zdecydował się na zastosowanie weta w sprawie "lex TVN". Teraz ustawa wróci do Sejmu, ale do odrzucenia weta prezydenta potrzeba większości 3/5.

Zobacz także: Straty w branży przez pandemię COVID-19. „Kilkadziesiąt milionów złotych”

Czym jest "lex TVN"?

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji nazywana popularnie "lex TVN", której twarzą medialną był poseł PiS Marek Suski, ma doprecyzować zapisy stanowiące, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogłyby być podmioty z udziałem zagranicznym, spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, nieprzekraczającym 49 proc. Prace nad ustawą i głosowania w Sejmie zbiegły się z problemami TVN 24 z uzyskaniem przedłużenia koncesji ja nadawanie w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(30)
Pan Wielkiego...
2 lata temu
Tu zrobił Duda niebywały wielbłąd. Ci ludzie muszą poczuć jaką pamięć kim są na zawsze będzie im towarzyszyć.
logiczny
2 lata temu
No i wyszło, że to przedstawiciel diaspory na kraj ! Aj waj !
Don Cezar
2 lata temu
Pewnych spraw można nie lubić i nie cierpic fakt. Tak samo w tym temacie też. Podobnie można nie lubić ministra Ziobry też. Ale pewne standardy techniki prawodawczej muszą być zachowane. Dlatego tą sprawę trzeba było załatwić w taki sposób, aby nikt do tego nie miał absolutnie żadnych zastrzeżeń na arenie wewnętrznej i międzynarodowej. A można było to zrobić. Trzeba być twardym, aby nas szanowano też. Ale to trzeba robić z głową, a nie po partyzancku. Podobnie opinie Ziobry w sprawie Unii. Unia idzie w kierunku państwa federalnego fakt. Ale nie wolni było rozpętać kampanii antyunijnej. I dziwić się, że organy unijne postępują tak jak teraz.
Emeryt
2 lata temu
ABSURDALNA WYPOWIEDZ . AKCEPTACJA OGRANICZENIA WOLNOSCI SLOWA I PRAWA WYBORU MEDIOW I SWOBODY PRZEDSIEBIORCZOSCI KAPITALU ZAGRANICZNEGO NIE JEST POWODEM DLA SZACUNKU ALE WSTYDU
Czapajew
2 lata temu
Marzy mi sie likwidacja PO w warunkach kolonii karnej na Bialorusi
...
Następna strona