Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Liban. Eksplozja w Bejrucie. Wielka Brytania przekaże 5 mln funtów na pomoc

4
Podziel się:

Wybuch w Bejrucie. Wielka Brytania chce pomóc Libanowi w poszukiwaniach osób poszkodowanych w eksplozji, a także w udzielaniu im fachowej pomocy medycznej. Na ten cel z Wysp popłynie nawet 5 mln funtów.

Liban. Eksplozja w Bejrucie. Wielka Brytania zaoferowała wsparcie Libańczykom.
Liban. Eksplozja w Bejrucie. Wielka Brytania zaoferowała wsparcie Libańczykom. (PAP/EPA)
bEEqXZYR

Potężny wybuch wstrząsnął stolicą Libanu we wtorek. Doszło do niego w porcie, prawdopodobnie z powodu pożaru składowanych tam materiałów wybuchowych. Gigantyczna fala uderzeniowa przeszła przez miasto, powodując niewyobrażalne zniszczenia. Co najmniej 100 nie żyje, kilka tysięcy jest rannych.

Na to wydarzenie zareagowały już władze Wielkiej Brytanii. Dominic Raab, minister spraw zagranicznych w rządzie Borisa Johnsona zapowiedział pakiet pomocowy dla Libanu. Obejmie on m.in. pomoc w poszukiwaniach i ratownictwie oraz fachowe wsparcie medyczne dla poszkodowanych - informuje Reuters, a za nim "Puls Biznesu".

Na pomoc Brytyjczycy są gotowi przeznaczyć nawet 5 mln funtów.

bEEqXZYT
Zobacz także: Zobacz też: Bejrut. Potężna eksplozja w centrum miasta, dym unosi się z wielu kilometrów

Pomoc humanitarną Libanowi zaoferował również Izrael. Jest to ciekawe o tyle, że państwa nie utrzymują stosunków dyplomatycznych, a Liban odmawia uznania państwa Izrael.

Wybuch w bejruckim porcie jest wyjątkowo dotkliwym ciosem dla Libanu nie tylko z powodu gigantycznej liczby osób, które w nim ucierpiały. W kraju panuje chaos, wywołany potężnym kryzysem ekonomicznym, dodatkowo spotęgowanym przez pandemię. Liban już od miesięcy jest najbardziej zagrożonym bankructwem państwem na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEqXZZu
KOMENTARZE
(4)
Adam
rok temu
Każdy kraj da coś i się uzbiera! Wpłacamy dla Libanu!
rf
rok temu
lot samolotu transportowego kosztuje niewiele mniej...
svn
rok temu
Pomoc Izraela dla Libanu w ogarnieciu skutkow eksplozji... brzmi raczej jak wyslanie sledczych do sprawdzenia co i kto tam produkowal ze tak pierdyknelo.
bEEqXZZv
Glor
rok temu
Chyba tylko na gaziki do szpitali to wydtarczy