Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Lufthansa traci milion euro na godzinę

25
Podziel się:

Pandemia koronawirusa znacznie bardziej dotkliwie uderza w Lufthansę, niż początkowo przypuszczano. Szef koncernu mówi o największym wyzwaniu w 65-letniej historii niemieckich linii lotniczych.

Lufthansa traci milion euro na godzinę
(Pixabay.com, pixabay/ CC0 Public Domain)

Kryzys spowodowany koronawirusem potrwa „znacznie dłużej, niż moglibyśmy sobie wyobrazić jeszcze kilka tygodni temu”, powiedział szef Lufthansy Carsten Spohr w przesłaniu wideo do pracowników koncernu.

Co godzinę Lufthansa traci ze swoich rezerw płynności „około miliona euro”: „Dzień i noc. Tydzień po tygodniu i prawdopodobnie także miesiąc po miesiącu”.

Tym samym jest do przewidzenia, że „także my nie będziemy w stanie przetrwać tego trwającego coraz dłużej kryzysu bez wsparcia ze strony państwa”, przyznał Spohr.

Zobacz także: Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

Mimo to jest optymistyczny, że rozmowy koncernu „w Bernie, Berlinie, Brukseli i Wiedniu” doprowadzą do pozytywnych rezultatów. Ze względu na swoje spółki zależne Swiss, Brussels Airlines i Austrian Airlines Lufthansa negocjuje pomoc państwa nie tylko w Niemczech, ale również w Szwajcarii, Belgii i Austrii.

Walka o przyszłość

Spohr podziękował pracownikom, że „jesteśmy w stanie zmierzyć się z tym wyjątkowym kryzysem dysponując wysokimi rezerwami finansowymi wynoszącymi ponad cztery miliardy euro”. Jest to możliwe „dzięki dobrej pracy was wszystkich w ciągu ostatnich lat”.

Zaznaczył przy tym, że jednak część tych rezerw należy „do naszych klientów, którzy już zapłacili za loty zaplanowane na najbliższe miesiące”.

Dzięki radykalnemu ograniczeniu ruchu lotniczego i licznym działaniom oszczędnościowym, takim jak wprowadzenie skróconego czasu pracy, Lufthansa już „masowo” zredukowała koszty. Ale z drugiej strony ma do dyspozycji zaledwie ułamek swoich zwykłych, dziennych wpływów.

„Nasza Lufthansa walczy o swoją przyszłą pozycję”, powiedział szef koncernu. „Bez wątpienia jest to największe wyzwanie, jakie musieliśmy pokonać w naszej 65-letniej historii”.

Lufthansa poinformowała we wtorek, że z powodu kryzysu kończy działalność podlegającej jej niskokosztowej linii Germanwings i zmniejsza swoją flotę o ponad 40 samolotów. Dla 87 tys. ze 135 tys. pracowników na całym świecie już zarządziła skrócony czas pracy albo go planuje. Tym samym dotyczy to blisko dwóch trzecich pracowników koncernu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(25)
piotr
4 lata temu
Co mnie obchodzi ile traci , mnie interesuje że niebo teraz odpoczywa od spalin, ile ton paliwa nie zostanie spalona w atmosferze , powinni ograniczyć latanie, to jest główną przyczyną zanieczyszczenia i ocieplenia atmosfery
.. nie oni je...
4 lata temu
....... tracą wszyscy .. wszystko leży .. tylko kiedy to się skończy ... kiedy ...
Ot
4 lata temu
Nie traci tylko nie generuje przychodów ! Niby chodzi prawie o to samo a jednak nie do końca.
Johan
4 lata temu
No trudno. Powinni teraz przeżyć bez pomocy państwa. Powinno się im wprowadzić takie ograniczenia jak LoT -owi parę lat temu. Zobaczymy jak bez pomocy państwa polatają. Jak bąki.
Grabarz
4 lata temu
Wieczny odpoczynek Lufthansie.
...
Następna strona