Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PRC
|

Luka VAT-owska. Premier uderza w opozycję. "Było przyzwolenie na wyłudzenie VAT-u"

115
Podziel się

- Drzemka tego "nocnego stróża", jak mówiła o roli państwa koalicja PO-PSL, dziennie kosztowała nas 50-100 mln zł - mówił premier Mateusz Morawiecki. Jak stwierdził, "budżet państwa był jak durszlak".

Luka VAT-owska. Premier uderza w opozycję. "Było przyzwolenie na wyłudzenie VAT-u"
Premier Morawiecki (KPRM, KPRM)
bDRSgxjF

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w Sejmie w sprawie ściągalności VAT. - Media i część opozycji postanowiły zaatakować nie tylko rząd, ale przede wszystkim postanowiły zaatakować pewien etos naprawy państwa i naprawy instytucji - mówił premier.

Jak przekonywał w ciągu tylko jednego - 2017 roku - ściągalność podatku VAT wzrosła o 30 mld zł. Do 2020 roku do budżetu państwa wpłynęło z tytułu VAT 184 mld zł, zapewnił Mateusz Morawiecki.

bDRSgxjH

- Dane Komisji Europejskiej sprzed kilku dni na temat stabilności finansów publicznych potwierdzają, że wśród 27 państw członkowskich Polska jest jedynym krajem, który we wszystkich parametrach ma pozytywne oceny - podkreślał premier w wystąpieniu.

Przypomniał, że rząd obniżył VAT na kilkaset artykułów. Poprzez uszczelnienie systemu i walkę z mafiami VAT-owskimi wpływy do budżetu wzrosły o prawie 50 proc.

- Stosując uczciwą i sprawną politykę fiskalną, doprowadziliśmy do tego, że Polska jest wśród tych krajów, które według Komisji Europejskiej najszybciej likwidują lukę VAT - dodał.

bDRSgxjN

Szef rządu zarzucił opozycji, że za jej czasów Polska traciła przez nieszczelny system podatkowy miliony złotych dziennie, że było przyzwolenie na działalność mafii VAT-owskich.

- Za czasów rządów PO-PSL działalność mafii wyłudzających podatek VAT nie była niczym ograniczona. Bandyci w białych kołnierzykach z teczką kradli podatek VAT. To jakby rozwinąć baner nad Polską z napisem: "Zapraszamy mafię" - grzmiał w Sejmie Morawiecki.

Zobacz także: Luka VAT i kompromitacja ministerstwa. Udało się wreszcie ją wyliczyć?

- Drzemka tego "nocnego stróża", jak mówiła o roli państwa koalicja PO-PSL, dziennie kosztowała nas 50-100 mln zł - mówił premier, powołując się na dane Komisji Europejskiej.

bDRSgxjO

Natomiast, jak podkreślił, w ciągu 5 ostatnich lat dochody budżetowe Polski wzrosły o ponad 130 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRSgxki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(115)
Don Stanislaw...
2 miesiące temu
Teraz sa też manifie watowskie a do tego dołączyła mafia rządowa która lupie ile się da i . która współpracuje z mafią rydzykowską
bobbb
2 miesiące temu
he he he na siłę szukają winnego. Panie niech się pan do reszty nie kompromituje.
j173
2 miesiące temu
Pytanko do Premiera teraz to PO-PSL kradli ,czy to nie Pan był jednym z doradców szeroko pojętej koalicji PO- PSL , przykładem dwulicowości jest artykuł dzisiejszej prasy chodzi o Police, jak swoi robią przekręty to pod dywan i tak jest co dzień i o tym pisze prasa
bDRSgxkj
Pinokio
2 miesiące temu
Kompromitacja Premiera
amerytka
2 miesiące temu
No tak, oni kradli...... A PAN DORADZAŁ! Brawo TY!!!!!
...
Następna strona