Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Maj bez fizjoterapeutów". Kolejna grupa zawodowa domaga się podwyżek

Ledwo skończył się strajk nauczycieli, a już szykuje się kolejny protest innej grupy zawodowej. We wtorek 7 maja fizjoterapeuci masowo mają brać wolne i oddawać krew.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Fizjoterapeuci będą walczyć o 1600 zł podwyżki (Fot: Marek Maliszewski/REPORTER)

Fizjoterapeuci walczą o wyższe płace. Chcą podwyżek takich samych jak dostały pielęgniarki i położne - 1600 zł brutto. Protest pod hasłem "Maj bez fizjoterapeutów" rozpocznie się we wtorek od masowego oddawania krwi przez fizjoterapeutów, za co przysługuje dzień wolny.

Na środę 8 maja zaplanowana jest kolejna akcja: "Nie chodzimy na skróty - Ratujemy system". Jak mówił dr Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii w rozmowie z portalem rynekdrowia.pl, będzie to stajk włoski. Pacjenci muszą się więc liczyć z dłuższym oczekiwaniem na wizytę.

Obejrzyj także: Strajk nauczycieli. Wiceprezes ZNP tłumaczy decyzję o zawieszeniu akcji

Zaostrzenie protestu nastąpi po 13 maja. - Planujemy rozpoczęcie głodówki, a także masowe wizyty u lekarza i - co się z tym wiąże - zwolnienia chorobowe - mówił portalowi Tomasz Dybek.

Nauczyciele dostali pensje po strajku. "Ponad połowa mniej. To straszne"
Strajk nauczycieli. Dostali wypłatę i się zaczęło. "Nieźle dostaliśmy paskiem po..."

Także diagności laboratoryjni przygotowują się do protestu, żądają podwyżek w wysokości 1500 zł brutto. Jak mówiła w rozmowie z prawo.pl Agnieszka Gierszon, sekretarz Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych, przygotowując się do protestu, organizacje związkowe będą wchodziły w spory zbiorowe z pracodawcami. - Jeśli negocjacje nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, to w czerwcu będziemy gotowi do strajków - dodała.

Tysiące nauczycieli rozpoczęło protest 8 kwietnia. Wielu nie prowadziło zajęć  z innego powodu - zwolnienia lekarskiego
Nauczyciele boją się "zemsty ZUS" po strajku. "Uczciwi nie mają powodów do obaw"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-05-2019

PabloKolejna banda roszczeniowych nierobów się uaktywnia. A kto na te wasze kosmiczne pensje będzie pracował? Ludzie w marketach za 1800zł netto, po 12 … Czytaj całość

06-05-2019

FredChyba kogoś porąbało! A proszę się zwolnić i iść do marketu.

06-05-2019

ghjkl;a prywatnie ile biorą?

Rozwiń komentarze (160)