Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. WZI
|

Małopolski sanepid bez dodatków i wypłat za nadgodziny

6
Podziel się

Pracownicy małopolskiego sanepidu nie otrzymali dodatków do pensji i wypłat za nadgodziny - poinformowali posłowie PO. Rząd nie przekazał instytucji pieniędzy.

Małopolski sanepid bez dodatków i wypłat za nadgodziny
Pracownicy sanepidu nie dostali dodatków. (PAP, Grzegorz Michałowski)
bDzeulVh

Zgodnie z wydanym 8 września rozporządzeniem ministra zdrowia Państwowa Inspekcja Sanitarna ma możliwość podniesienia dodatku specjalnego, do wynagrodzenia zasadniczego, do 75 proc. dla pracowników wykonujących czynności kontrolne w związku z koronawirusem.

- W Małopolsce zdecydowana większość pracowników sanepidu jest zaangażowana w takie działania i należy się im dodatek do wynagrodzenia. Jednak pieniędzy z Warszawy na takie dodatki sanepid nie dostał. Dyrektor sanepidu musiałby je przyznać z wcześniejszego budżetu, a to jest niemożliwe. Gdyby chcieć od marca wypłacać takie dodatki, to pracownicy sanepidu w Małopolsce otrzymaliby 10 mln zł – powiedział poseł Aleksander Miszalski, który wraz z Markiem Sową przeprowadził poselską kontrolę w krakowskim sanepidzie.

Szef małopolskiego sanepidu Jarosław Foremny poinformował, że spośród prawie 8,5 mln zł możliwego dodatku (10 mln zł to kwota z kosztami pracodawcy) ponad 1,6 mln zł przypadłoby stacji wojewódzkiej w Krakowie, a pozostałe prawie 6,8 mln zł stacjom powiatowym.

bDzeulVj
Zobacz także: Koronawirus. Ekspert tłumaczy sens obostrzeń

"Wyliczenia te w październiku br. przekazałem do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Informacji tak brzmiącej udzieliłem kontrolującym posłom" – wyjaśnił Foremny.

Inspektor poinformował też, że niezależnie od powyższych wyliczeń pensje w krakowskim sanepidzie i tak wzrosły. Podwyżki pochłonęły prawie 2,5 mln zł.

bDzeulVp

Jak ustalono w czasie poselskiej kontroli, pracownicy małopolskiego sanepidu nie mieli też wypłacanych wynagrodzeń za nadgodziny.

"W okresie od marca do sierpnia nadgodziny rekompensowane były udzieleniem czasu wolnego" – przekazał małopolski inspektor sanitarny.

Dodał też, że liczba prognozowanych nadgodzin godziny w WSSE w Krakowie, od września do grudnia, to ok. 800. Szacuje się, że ich koszt to ponad 40 tys. zł. Wypłata ma nastąpić pod koniec grudnia.

"Środki na ten cel WSSE w Krakowie otrzymała 6 listopada, we wcześniejszym okresie WSSE w Krakowie rekompensowała nadgodziny udzieleniem czasu wolnego" – wyjaśnił Foremny.

bDzeulVq
bDzeulVK
małopolskie
KOMENTARZE
(6)
Polka
2 miesiące temu
Wiadomo ze Sanepid jest biedny brak komputerów,szkoleń,pieniędzy nigdy nie było i nie będzie sobie pod stołem płaca premie(rząd)
Józefa67+
2 miesiące temu
PIENIĄDZE NA SZPITALE TO WYRZUCANIE ICH W BŁOTO BO WIRUS SAM SIĘ W KOŃCU ZAGŁADZI JAK TYLKO NAS WSZYSTKIE ZAINFEKUJE. TERAZ TO WSZYSTKIE ŚRODKI Z PKB POWINNE BYC WYDAWANE NA NOWE BRYCZKI, MUZYKĘ DISCO POLO I NA DALSZY ROZWÓJ NASZEJ TELEWIZJI ABY MY NADAL MOGŁY WIEDZIEĆ JAK I O CZYM MY POWINNE MYŚLEĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Marfi
2 miesiące temu
Tylko mało i mało.ja pracuje po 300 godzin w miesiącu jako kierowca i nikt mi nie płaci nadgodzin .! gdzie jest Inspekcja pracy !
bDzeulVL
freyikari
2 miesiące temu
Za miskę ryżu nie mogą pracować? Osobistości w PiS zalecają też pracę dla idei.
Narodowiec
2 miesiące temu
I bardzo dobrze że nie dostali za szerzenie propagandy covidowej i zamykanie ludzi na kwarantannie. Popieram 👏👏