Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
WZI
|

Mandaty za brak maseczki. Nawet 1 tys. złotych kary

522
Podziel się

Już nie 500 a 1000 zł mandatu można dostać za brak maseczki w przestrzeni publicznej. Od poniedziałku w życie weszły nowe przepisy.

Mandaty za brak maseczki. Nawet 1 tys. złotych kary
1 tys. złotych kary za brak maseczki. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDAJqVIR

Ustawa antycovidowa, która weszła w życie w poniedziałek, sankcjonuje nakładanie mandatów na osoby zdrowe, które uchylają się od obowiązku noszenia maseczek.

To ważna zmiana, bo kary dla osób, które nie zasłaniały twarzy, budziły wątpliwości natury prawnej.

Dotychczasowe kary (do wysokości 500 złotych) wprowadzane były za pomocą rozporządzenia. Zdarzały się więc takie przypadki, że sądy umarzały postępowanie w takich sytuacjach.

bDAJqVIT
Zobacz także: Policja będzie sprawdzać galerie? Ciarka: póki co stawiamy na edukację

Teraz wszystko jest jasne. Obowiązek noszenia maseczki jest zapisany w ustawie i należy go przestrzegać. A kara za niedostosowanie się do obostrzeń jest dotkliwa - wysokość mandatu wzrosła z 500 do maksymalnie 1 tys. złotych.

Co więcej, według nowych przepisów taki mandat może wystawić nie tylko policja, ale i straż miejska, czy straż ochrony kolei.

bDAJqVIZ

Nowe przepisy określają też jednoznacznie, że pracownik sklepu ma prawo odmówić obsługi klienta, który nie chce założyć maseczki.

bDAJqVJu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(522)
Brawo PIS
2 miesiące temu
Jedyne co naprawdę im wychodzi to zapisy o karaniu ludzi . .
Ya
2 miesiące temu
Nie obowiązek, ale przymus. Obowiązków się podejmujemy, a do przymusów jesteśmy zmuszani. Niewolnicy nie mieli obowiązku pracy, tak jak nie mają obowiązku noszenia maseczki. Są zmuszani karami. Nie mieszajmy pojęć.
Lol
2 miesiące temu
Widać ewidentnie że rząd szuka kasy na siłę bo 500 zł i tak było dotkliwe , chodzi im tylko o to jak nas jeszcze bardziej dojić
bDAJqVJv
Dalia
2 miesiące temu
Teraz to zaczniecie chorować jak będziecie cały dzień chodzić w mokrych maseczkach! Ta maseczka w zimie to zbrodnia na narodzie!
Obywatel
2 miesiące temu
Podobno coraz mniej zachorowań a większe kary, podobno mniej zarażeń a w pracy wprowadzili maseczki , sami sobie zaprzeczają
...
Następna strona