Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Marian Banaś ma kłopoty. Giertych: "niech się pan nie martwi"

213
Podziel się:

- Panie Marianie niech się Pan nie martwi zawiadomieniem do prokuratury - tak decyzję CBA skomentował na Twitterze Roman Giertych. I jako przykład podał zawiadomienie, które złożył w imieniu Geralda Birgfellnera.

Roman Giertych skomentował zawiadomienie CBA do prokuratury w sprawie Mariana Banasia
Roman Giertych skomentował zawiadomienie CBA do prokuratury w sprawie Mariana Banasia (East News, Piotr Molecki/East News)
bESyPqoR

"Panie Marianie niech się Pan nie martwi zawiadomieniem do prokuratury. Gdy złożył Birgfellner na JK to czekaliśmy 9 miesięcy na decyzję, a na koniec odmówili wszczęcia. Tu pewnie będzie tak samo" - napisał na Twitterze Roman Giertych.

Prawnik i były polityk odnosi się do kwestii "dwóch wież". Jako pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera domagał się od prokuratury wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Zawiadomienie złożył na początku 2019 roku.

bESyPqoT

Śledczy jednak w październiku poinformowali, że nie dopatrzyli się w działaniu Jarosława Kaczyńskiego znamion czynu zabronionego i odmówili wszczęcia śledztwa. I to mimo faktu, że Jarosław Kaczyński nawet nie został przesłuchany.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Przypomnijmy, że CBA w piątek po południu poinformowało, że szef NIK Marian Banaś będzie musiał wytłumaczyć się przed śledczymi ze swoich oświadczeń majątkowych. Biuro doszukało się w nich nieprawidłowości.

bESyPqoZ

Komunikat pojawił się zaledwie kilka minut po tym, jak NIK poinformował, że Marian Banaś do dymisji wbrew doniesieniom medialnym się nie podał.

Lista zarzutów jest długa. CBA podejrzewa szefa NIK o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu.

"28 listopada 2019 roku CBA zakończyło procedurę kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia, składanych przez niego w latach 2015-2019. Kontrola wykazała nieprawidłowości, które – w ocenie CBA – uzasadniają skierowanie sprawy do prokuratury" - czytamy w komunikacie biura.

bESyPqpa

Jak dodano: "W toku czynności pokontrolnych opisanych w art. 45 ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym kontrolowany Marian Banaś złożył 23 października 2019 roku zastrzeżenia do ustaleń CBA. Zastrzeżenia te zostały w całości odrzucone przez Biuro, o czym kontrolowany został poinformowany 28 listopada 2019 roku."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESyPqpu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(213)
Gość
2 lata temu
Brawo Panie mecenasie, w samo sedno.
vgkj
2 lata temu
Giertych jest pan beznadziejnym typem, pana przypadek jest nieuleczalny
2kk
2 lata temu
Giertych im starszy tym lepszy .
bESyPqpv
bk
2 lata temu
panie romaine jest pan beznadziejnym typem, pana przypadek jest nieuleczalny
stajenny
2 lata temu
Dowcip qnia.
...
Następna strona