Trwa ładowanie...
bDIlzGJh

Notowania

Przejdź na

Marki Lotos i PGNiG zostaną. Przejęcie planowane na 2021 rok

- Chcielibyśmy, żeby proces przejęcia kapitałowego Lotos zbiegł się w czasie z przejęciem grupy PGNiG. Termin w 2021 roku nie jest zagrożony - mówi w rozmowie z money.pl Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Prezes spółki, że przejmowanie kolejnego podmiotu - firmy PGNiG - nie będzie tak czasochłonne i nie będzie wymagać dwóch lat negocjacji. Jak zapewnia, zarówno Lotos jak i PGNiG po przejęciu nie znikną. W rozmowie z money.pl odpowiada na zarzut, że przejęcie Lotosu skończy się "ogołoceniem spółki" z licznych gałęzi biznesu. Jak wskazuje, wciąż trwają negocjacje z partnerami zza granicy. - W Polsce znani jesteśmy z tego, że dużo mówimy i planujemy, a później odkładamy. Nie chce przejść do historii jako ten, który odkłada - dodaje. Wskazuje również, jak mógłby wyglądać technicznie proces przejmowania Lotosu. Jedna z wersji sprawia, że budżet państwa na transakcji nie zarobi.

85 reakcji
25
21
39
Podziel się
Komentarze (39)
08-09-2020
To już jest szaleństwo PiS
Przy tych warunkach przejęcia przez PKN Orlen Lotosu oraz sprzedaży cżęści aktywów Lotosu konkurencji ten mariaż to czysta głupota. Na władne życzenie wpuszczać...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (39)
bDIlzGJt
KOMENTARZE
(39)
To już jest s...
6 miesięcy temu
Przy tych warunkach przejęcia przez PKN Orlen Lotosu oraz sprzedaży cżęści aktywów Lotosu konkurencji ten mariaż to czysta głupota. Na władne życzenie wpuszczać konkurencję do Polski to już wygląda na sabotaż gospodarczy.
Gość
6 miesięcy temu
Czy to nie "piękne" ze o sprawach największych i strategicznych spółek skarbu Państwa wypowiada się człowiek bez pojęcia, były wójt kilkutysięcznej gminy o wspaniałej nazwie Pcim.
Gosc
6 miesięcy temu
Nie Daruje Pisowi zniszczenie LOTOSU!
bDIlzGJL
ReX
6 miesięcy temu
Jeszcze to zostało do zniszczenia i ograbienia z kasy !
pytacz
6 miesięcy temu
Obajtek, a z jakiej racji wplaciles na PiS 20 tys pl niedlugo po tym jak zostales prezesem orlen. Czy to polityczna prostytucja? Lapowka za stolek, wojcie Pcimia?
...
Następna strona