Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Marki Lotos i PGNiG zostaną. Przejęcie planowane na 2021 rok

- Chcielibyśmy, żeby proces przejęcia kapitałowego Lotos zbiegł się w czasie z przejęciem grupy PGNiG. Termin w 2021 roku nie jest zagrożony - mówi w rozmowie z money.pl Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Prezes spółki twierdzi, że przejmowanie kolejnego podmiotu - firmy PGNiG - nie będzie tak czasochłonne i nie będzie wymagać dwóch lat negocjacji. Jak zapewnia, zarówno Lotos, jak i PGNiG po przejęciu nie znikną. W rozmowie z money.pl odpowiada na zarzut, że przejęcie Lotosu skończy się "ogołoceniem spółki" z licznych gałęzi biznesu. Jak wskazuje, wciąż trwają negocjacje z partnerami z zagranicy. - W Polsce znani jesteśmy z tego, że dużo mówimy i planujemy, a później odkładamy. Nie chcę przejść do historii jako ten, który odkłada - dodaje. Wskazuje również, jak mógłby wyglądać technicznie proces przejmowania Lotosu. Jedna z wersji sprawia, że budżet państwa na transakcji nie zarobi.

gospodarka
44
Podziel się:
KOMENTARZE
(44)
KaMa
2 lata temu
"Termin w 2021 roku nie jest zagrożony - mówi w rozmowie z money.pl Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen." Aha, mamy już 2022 rok, ale to szczegół.
Niemiec
3 lata temu
Co dobre dla Polski i Polaków dlaczego was gorszy? Czy monopoliści z zagranicy są lepsi dla was? Pod jakim to względem? Moje buciory czekają na czyszczenie i pucowanie...tego chcecie?
BBi
3 lata temu
Połączenie resztek Lotosu z Orlenem jest rodzajem ukrytej prywatyzacji - teraz nie wiemy tylko tego, kto kupi większą część starego Lotosu - czy Węgrzy czy Saudyjczycy... Bardzo szkodliwa transakcja.
prawie milosn...
3 lata temu
A ten pan to nadaje z wiezienia?, czy cieplych gabinetow wladzy?
tatuś
3 lata temu
Same dobre wiadomości. Getin dostał dwie nagrody. Lotos i PGNiG zostają.
...
Następna strona