Notowania

rolnicy
04.04.2019 17:20

Mateusz Morawiecki obiecał rolnikom spotkanie. Zapowiada też kontrole na granicy z Ukrainą

- Obiecałem i na pewno do spotkania pod moim patronatem dojdzie w ciągu najbliższego tygodnia - poinformował Mateusz Morawiecki. Wcześniej w trakcie wizyty w mazowieckim Jasieńcu trójce sadowników udało się doprowadzić do rozmowy z szefem rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Mateusz Morawiecki w Jasieńcu k. Grójca (Fot: Paweł Supernak)

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Jasieńcu k. Grójca (woj. mazowieckie - red.) potwierdził, że rozmawiał z trójką sadowników. Wcześniejsze nieoficjalne doniesienia mówiły o tym, że byli to członkowie AGROUnii. Szef rządu przyznał, że usłyszał postulat wprowadzenia minimalnego odsetka polskich produktów na półkach sklepów czy ograniczeniu roli pośredników, którzy "zabierają marżę". Jak zapewnił, popiera pomysły rolników, ale Unia Europejska nie zgadza się na regulowanie oferty sklepów.

Z kolei przeciwdziałać nadmiernej roli pośredników, zdaniem Morawieckiego, rolnicy mogą sami - powinni łączyć się w spółdzielnie rolnicze. - Po to zmieniliśmy przepisy - przypomniał.

Przysiek, 03.04.2019. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji "Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich".
Protest Agrounii. Minister rolnictwa: muszę stwierdzić wielką pustkę intelektualną

Premier zapewnił, że do rozmów przedstawicieli rządu "pod jego patronatem" z rolnikami dojdzie jeszcze w tym tygodniu. Wcześniej przewodniczący AGROUnii wykluczył możliwość rozmów z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim. Zresztą sam minister dolał oliwy do ognia, określając poziom protestujących mianem "pustki intelektualnej". Lider AGROUnii nie pozostał mu dłużny. - To cham i prostak. To człowiek, który nigdy nie powinien być ministrem - ocenił Kołodziejczak.

Oglądaj też: Protest rolników. Niezadowolony podszedł do lidera AgroUnii. "Nie macie co robić?!"

- Była mowa o kontrolach fitosanitarnych z zagranicy, np. z Ukrainy. Będę apelował do odpowiednich instytucji i egzekwował, by w tym sezonie kontrole były dużo częstsze - zapowiedział premier.

Kolejne zapewnienie premiera dotyczyło zlecenia kontroli zagranicznego producenta koncentratu z jabłek, który "zachowuje się jak monopolista".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnicy, morawiecki, agrounia, gospodarka, wiadomości, strajk rolników, protest
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-04-2019

prawdakolewoczyZ chęcią wejdę komisyjnie do domów rolnikom z AGROUnii i zobaczę ile mają elektroniki, AGD, ubrań, nawozów, maszyn itd. polskich producentów, a ile … Czytaj całość

04-04-2019

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,$$$He he kolejne puste obietnice Pinokia.Obluda+

04-04-2019

wittPODOBA MI SIĘ ŻE TEN RZĄD POMAGA LUDZIOM NAWET JAK PROTESTUJĄ. POPRZEDNI WALCZYŁ PRZECIWKO POLAKOM

Rozwiń komentarze (59)