Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Mateusz Morawiecki promuje zerowy PIT dla młodych. Spot jest już w sieci

23
Podziel się

Ma być więcej pieniędzy na koncie, a młodzi ludzie mają zyskać poczucie, że rząd myśli o ich potrzebach. Zerowy PIT dla młodych obowiązuje od 1 sierpnia - teraz ruszyła kampania promująca nowy pomysł rządu. Jej twarzą został premier.

Mateusz Morawiecki wystąpił w spocie promującym zerowy PIT dla młodych pracowników
Mateusz Morawiecki wystąpił w spocie promującym zerowy PIT dla młodych pracowników (Screen ze spotu, -)
bDTqPOaJ

- Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Chcemy go ułatwić wszystkim młodym, którzy wchodzą w dorosłe życie. Dlatego jeśli pracujesz i masz mniej niż 26 lat, otrzymasz zwolnienie z podatku PIT. To pakiet startowy na początek twojej kariery zawodowej. Żebyś mogła pracować na swoich warunkach. Żebyś mógł urządzić się tutaj, w Polsce. To wyższa pensja dla ciebie już od 1 sierpnia – mówi premier Mateusz Morawiecki w nowym klipie promującym ulgę podatkową.

Spot pojawił się m.in. w serwisie YouTube na koncie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

bDTqPOaL

Nagranie został przygotowane w związku z wprowadzeniem zerowego PIT-u dla młodych, który wszedł wraz z początkiem sierpnia.

Zobacz także: Obejrzyj: Klin podatkowy w Polsce. "Zamiast rozwiązania problemu kiełbasa wyborcza"
bDTqPOaR

W piątek pisaliśmy, że w rzeczywistości zerowy PIT wcale nie będzie tak korzystny, jak to od kilku miesięcy przedstawia rząd.

Ministerstwo FinansówFinansów przedstawia wyliczenia, z których wynika, że młoda osoba, która zarabia 2250 zł, po zmianach zyska 133 zł miesięcznie. Tyle tylko, że, jak zauważa "Rzeczpospolita" 18-proc. podatek dochodowy płacony dotychczas przez młodych wynosił 284 zł. Co się więc stało z brakującymi 154 zł?

- Młodzi od sierpnia zostali zwolnieni z PIT, ale zapłacą wyższa składkę na ubezpieczenie zdrowotne. W praktyce na zwolnieniu z 18-proc. PIT zyskają podwyżkę wynagrodzenia, ale tylko o ok. 8 proc. – wyjaśnił w rozmowie z "RZ" Cezary Szymaś, księgowy z biura rachunkowego ASCS-Consulting.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTqPObm
KOMENTARZE
(23)
pinokio
2 lata temu
Mierni specjaliści od PRu próbują ocieplić wizerunek pinokia. Stara amerykanska technika z początku lat 90-tych.
MarKust71
2 lata temu
Po pierwsze na cholerę jakaś promocja, skoro doładowali zmianę do ustawy i czy się to komuś podoba, czy nie, ma się temu podporządkować. Jakoś nie zauważyłem żadnej opcji wyboru, czy się z tego chce skorzystać, czy nie. Pracodawca ma naliczyć wynagrodzenie po nowemu i tyle. Oczywiśćie dla tej ekipy pojęcie "obowiązującego prawa" to rzecz raczej płynna i uznaniowa, ale w dzienniku ustaw opublikowano, więc obowiązuje. Kolejny, zwyczajny wyborczy bełkot dla tej przygłupiej, łatwiej do kupienia części elektoratu, opłacony (ponownie) z państwowej kasy w agencji jakiegoś kolesia czy pociotka. "Księgowy" też mógłby mieć minimum przyzwoitości albo wiedzy, bo żadnej "wyższej" składki na NFZ nie będzie. Będzie to dokładnie ta sama kwota, jaka byłaby pobierana przy normalnym liczeniu podatku.
Ttt
2 lata temu
Pinokio powinien reklamować miskę ryżu i samochody elektryczne. Kłamczuch.
bDTqPObn
Emigrantzprzy...
2 lata temu
Urządzić się w Polsce za 133 zł dodatkowo miesięznie hahaha
pinokio
2 lata temu
Mierni specjaliści od PRu próbują ocieplić wizerunek pinokia. Stara amerykanska technika z początku lat 90-tych.
...
Następna strona