Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mateusz Morawiecki promuje zerowy PIT dla młodych. Spot jest już w sieci

Ma być więcej pieniędzy na koncie, a młodzi ludzie mają zyskać poczucie, że rząd myśli o ich potrzebach. Zerowy PIT dla młodych obowiązuje od 1 sierpnia - teraz ruszyła kampania promująca nowy pomysł rządu. Jej twarzą został premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Screen ze spotu)
Mateusz Morawiecki wystąpił w spocie promującym zerowy PIT dla młodych pracowników (Fot: -)

- Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Chcemy go ułatwić wszystkim młodym, którzy wchodzą w dorosłe życie. Dlatego jeśli pracujesz i masz mniej niż 26 lat, otrzymasz zwolnienie z podatku PIT. To pakiet startowy na początek twojej kariery zawodowej. Żebyś mogła pracować na swoich warunkach. Żebyś mógł urządzić się tutaj, w Polsce. To wyższa pensja dla ciebie już od 1 sierpnia – mówi premier Mateusz Morawiecki w nowym klipie promującym ulgę podatkową.

Spot pojawił się m.in. w serwisie YouTube na koncie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Nagranie został przygotowane w związku z wprowadzeniem zerowego PIT-u dla młodych, który wszedł wraz z początkiem sierpnia.

Obejrzyj: Klin podatkowy w Polsce. "Zamiast rozwiązania problemu kiełbasa wyborcza"

Na zmianach podatkowych skorzystają osoby, które nie ukończyły 26 lat
Zerowy PIT dla młodych. W 2019 r. trzeba złożyć oświadczenie

W piątek pisaliśmy, że w rzeczywistości zerowy PIT wcale nie będzie tak korzystny, jak to od kilku miesięcy przedstawia rząd.

Ministerstwo FinansówFinansów przedstawia wyliczenia, z których wynika, że młoda osoba, która zarabia 2250 zł, po zmianach zyska 133 zł miesięcznie. Tyle tylko, że, jak zauważa "Rzeczpospolita" 18-proc. podatek dochodowy płacony dotychczas przez młodych wynosił 284 zł. Co się więc stało z brakującymi 154 zł?

- Młodzi od sierpnia zostali zwolnieni z PIT, ale zapłacą wyższa składkę na ubezpieczenie zdrowotne. W praktyce na zwolnieniu z 18-proc. PIT zyskają podwyżkę wynagrodzenia, ale tylko o ok. 8 proc. – wyjaśnił w rozmowie z "RZ" Cezary Szymaś, księgowy z biura rachunkowego ASCS-Consulting.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zerowy pit, podatki, młodzi pracownicy, mateusz morawiecki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2019

pinokioMierni specjaliści od PRu próbują ocieplić wizerunek pinokia. Stara amerykanska technika z początku lat 90-tych.

03-08-2019

MarKust71Po pierwsze na cholerę jakaś promocja, skoro doładowali zmianę do ustawy i czy się to komuś podoba, czy nie, ma się temu podporządkować. Jakoś nie … Czytaj całość

03-08-2019

TttPinokio powinien reklamować miskę ryżu i samochody elektryczne. Kłamczuch.

Rozwiń komentarze (23)