Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Media: Sławomir Nowak straci pracę na Ukrainie. "Za manipulacje pójdziecie do piekła" - odpowiada polityk

270
Podziel się

Sławomir Nowak nie będzie już szefem ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor. Zostanie zwolniony, co zapowiedział ukraiński minister infrastruktury Władisław Kriklij, cytowany przez media. Sam Nowak odniósł się do sprawy na Twitterze. - Za manipulacje i kłamstwa pójdziecie do piekła - napisał.

Trwa zamieszanie wokół ukraińskiej posady Sławomira Nowaka.
Trwa zamieszanie wokół ukraińskiej posady Sławomira Nowaka. (East News, Sergii Kharchenko/AFP)
bEhBawQB

Aktualizacja 21.40

Nowe władze na Ukrainie i nowe rozdanie stanowisk. Sławomir Nowak, były minister transportu, a od października 2016 r. szef agencji drogowej Ukrawtodor - ukraińskiego odpowiednika polskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem.

Minister infrastruktury Ukrainy Władisław Kriklij zapowiedział w rozmowie z portalem "Ekonomiczeska pravda", na który powołuje się "Gazeta Wyborcza", że zamierza przetasować kadry w swoim resorcie i w podległych mu urzędach oraz przedsiębiorstwach. Kriklij zapowiedział m.in., że zwolni kierującego Ukrawtodorem Sławomira Nowaka.

bEhBawQD

Wieczorem do całej sprawy odniósł się Sławomir Nowak. - Za manipulacje i kłamstwa pójdziecie do piekła. Szerokiej drogi - napisał.

Z kolei według streszczenia wywiadu ministra Władisława Kriklija mówił on: - Jeśli będę wprowadzany w błąd w tak elementarnych sprawach, które zajmują społeczeństwo, a z tym Julikiem skandal gonił skandal, to uważam to za próbę, by mnie politycznie podejść. Nie dopuszczę do tego. Z Nowakiem pożegnamy się. Polityk miał też zarzucić Nowakowi, że wprowadził go w błąd co do zatrudnienia menedżera Ukrawtodor Bohdana Julika. Menedżer był bohaterem głośnego skandalu przetargowego.

bEhBawQJ
Zobacz także: Obejrzyj: Nowacka tłumaczy, dlaczego nie ma jej w PO

Wcześniej w piątek Sławomir Nowak na swoim profilu na Twitterze chwalił się realizacją kolejnej inwestycji na Ukrainie.

bEhBawQK

To nie pierwsze problemy Nowaka na Ukrainie, przed sądem wyjaśni wątpliwości związane ze składanymi przez niego oświadczeniami majątkowymi. Na początku września ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) oskarżyła go o podawanie nieprawdziwych informacji w deklaracjach majątkowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhBawRe
KOMENTARZE
(270)
jogi
rok temu
pan Nowak ma takie same problemy na Ukrainie jak w Polsce nie potrafi oszacować swego majątku po prostu oszukuje dlaczego pozdrowienia dla wyborców PO stare wraca na kogo kolej powrotu
Pikuś
2 lata temu
Tak czy owak będzie siedział herr nowak !
wsiok
2 lata temu
od razu do puchy z nim. bandyta rudego
bEhBawRf
bul
2 lata temu
dzięki takim cwaniakom nasz kraj PO strzegany jest jako złodziejski a to przykład
zum
2 lata temu
Moze Morawiecki wezmie przyklad i skonczy z przekretamni w pisie ibankach .
...
Następna strona