Notowania

Media: Sławomir Nowak straci pracę na Ukrainie. "Za manipulacje pójdziecie do piekła" - odpowiada polityk

Sławomir Nowak nie będzie już szefem ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor. Zostanie zwolniony, co zapowiedział ukraiński minister infrastruktury Władisław Kriklij, cytowany przez media. Sam Nowak odniósł się do sprawy na Twitterze. - Za manipulacje i kłamstwa pójdziecie do piekła - napisał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Trwa zamieszanie wokół ukraińskiej posady Sławomira Nowaka. (Fot: Sergii Kharchenko/AFP)

Aktualizacja 21.40

Nowe władze na Ukrainie i nowe rozdanie stanowisk. Sławomir Nowak, były minister transportu, a od października 2016 r. szef agencji drogowej Ukrawtodor - ukraińskiego odpowiednika polskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem.

Minister infrastruktury Ukrainy Władisław Kriklij zapowiedział w rozmowie z portalem "Ekonomiczeska pravda", na który powołuje się "Gazeta Wyborcza", że zamierza przetasować kadry w swoim resorcie i w podległych mu urzędach oraz przedsiębiorstwach. Kriklij zapowiedział m.in., że zwolni kierującego Ukrawtodorem Sławomira Nowaka.

Wieczorem do całej sprawy odniósł się Sławomir Nowak. - Za manipulacje i kłamstwa pójdziecie do piekła. Szerokiej drogi - napisał.

Z kolei według streszczenia wywiadu ministra Władisława Kriklija mówił on: - Jeśli będę wprowadzany w błąd w tak elementarnych sprawach, które zajmują społeczeństwo, a z tym Julikiem skandal gonił skandal, to uważam to za próbę, by mnie politycznie podejść. Nie dopuszczę do tego. Z Nowakiem pożegnamy się. Polityk miał też zarzucić Nowakowi, że wprowadził go w błąd co do zatrudnienia menedżera Ukrawtodor Bohdana Julika. Menedżer był bohaterem głośnego skandalu przetargowego.

Obejrzyj: Nowacka tłumaczy, dlaczego nie ma jej w PO

Wcześniej w piątek Sławomir Nowak na swoim profilu na Twitterze chwalił się realizacją kolejnej inwestycji na Ukrainie.

To nie pierwsze problemy Nowaka na Ukrainie, przed sądem wyjaśni wątpliwości związane ze składanymi przez niego oświadczeniami majątkowymi. Na początku września ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) oskarżyła go o podawanie nieprawdziwych informacji w deklaracjach majątkowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Ukrawtodor, sławomir nowak, polityka, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2019

RGBA co z Leszkiem Balcerowiczem?

21-09-2019

ENIGMAU NAS KRADŁ I OSZUKIWAŁ, ZAKŁAMYWAŁ ZEZNANIA PODATKOWE, TAM TAK SAMO WYJDZIE NA TO, ŻE MOŻE SIEDZIEĆ NA UKRAINIE, A TO WIĘZIENIE, ŻE SIĘ PATRZY, JAK … Czytaj całość

21-09-2019

KeralJak pani Kidawa zostanie premierą (tak to się chyba politycznie poprawnie powinno mówić), to może pan Nowak zechce przyjąć tekę ministra transportu? … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (269)