Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Michał Adamczyk nowym prezesem TVP. Tak zdecydowała Rada Mediów Narodowych

61
Podziel się:

Rada Mediów Narodowych przystępuje do działań. Przewodniczący gremium zwołał posiedzenie w drugi dzień świąt, aby powołać na nim nowego prezesa TVP. Rada, w której większość mają nominaci Prawa i Sprawiedliwości, reaguje na decyzję ministra kultury, przez którą z pracą pożegnał się Mateusz Matyszkowicz.

Michał Adamczyk nowym prezesem TVP. Tak zdecydowała Rada Mediów Narodowych
TVP. Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że nowym prezesem telewizji zostanie Michał Adamczyk (na zdjęciu) (East News, REPORTER, Rafal Gaglewski)

W money.pl informowaliśmy o zwołanym nagle spotkaniu Rady Mediów Narodowych w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W proponowanym porządku obrad znalazły się m.in. "omówienie sytuacji w spółkach mediów publicznych" i "sprawy różne". Dobę później wyjaśniło się, jak należy rozumieć te dwa terminy.

Dwuwładza w TVP. Adamczyk powołany na prezesa

Członkowie Rady zebrali się o godz. 17. Już kilkadziesiąt minut później zasiadająca w gremium Joanna Lichocka poinformowała w serwisie X o decyzji RMN w sprawie obsadzenia stanowiska prezesa zarządu Telewizji Polskiej.

Rada Mediów Narodowych powołała Michała Adamczyka na prezesa TVP. Jego głównym zadaniem jest przywrócenie ładu korporacyjnego i zatrzymanie działań na szkodę spółki. Mamy nadzieję, że minister kultury zaprzestanie łamania prawa – napisała członkini Rady.

Wirtualna Polska potwierdziła tę informację u Marka Rutki, innego członka RMN. To oznacza chaos decyzyjny w TVP. W spółce bowiem funkcjonuje już inny zarząd, którego prezesem jest Tomasz Sygut, a powołała go rada nadzorcza z nadania ministra kultury.

Chaos w TVP

W zeszłym tygodniu resort kultury podał, że nowy minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwołał dotychczasowych prezesów zarządów: Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej i ich rady nadzorcze. Szef resortu kultury powołał nowe rady nadzorcze spółek, a one wybrały nowe zarządy. Ministerstwo wyjaśniło, że to następstwo uchwały Sejmu, w której posłowie wezwali Skarb Państwa do przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Jednak na początku obecnego tygodnia Maciej Łopiński w liście opublikowanym na mediach społecznościowych przekazał, że 24 grudnia został powołany na p.o. prezesa TVP w związku z rezygnacją Mateusza Matyszkowicza. Decyzję tę podjęła poprzednia rada nadzorcza, w której on sam zasiadał. Teraz to jego właśnie zastąpić ma Michał Adamczyk.

Od tej decyzji odcina się mecenas Piotr Zemła, szef rady nadzorczej TVP powołanej przez Bartłomieja Sienkiewicza. – Nie przypominam sobie, żebyśmy uchwalali jakikolwiek dokument w tej sprawie powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską i zaznaczył, że prezesem pozostaje Tomasz Sygut.

Zresztą na decyzję poprzedniej rady nadzorczej zareagował też Bartłomiej Sienkiewicz. Minister kultury i dziedzictwa narodowego oświadczył, że uchwała odwołanej rady nadzorczej jest prawnie bezskuteczna, gdyż podjął ją organ już nieistniejący.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(61)
Katarzyna B.
5 miesięcy temu
Dlatego w telewizji są same powtórki zero nowych filmów.
sołtys
7 miesięcy temu
A kto w TVP-dał zarobić-1,5-ml zł. w ciągu roku- to jest numer?- a póżnej prezesem go zrobili.
lala
7 miesięcy temu
do więzienia go ! Szybko, bez zadnego sądu !
Bezmyślny
7 miesięcy temu
Michał Adamczyk prezesem TVP. Wcześniej zarobił miliony w "Wiadomościach", i pomyśleć zarobił je uczciwie bo inaczej ścigały by go sądy, a ekipa mu nieprzychylna zrobiła by wiele żeby tak było. Pan Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika za zwalczanie korupcji, mimo ułaskawienia do więzienia. Co z panami Tomaszem Grodzkim i Stanisławem Gawłowskim. Może z celi do Brukseli jest w porządku w końcu pan Włodzimierz Karpiński postępuje zgodnie z prawem???
Pytam ☝️
7 miesięcy temu
Rada Mediów Narodowych ? To żadna rada tylko zlepek usłużnych tyłowłazów i przydupasów partyjnych która na chrząknięcie Jarosława robiła wszystko aby nawet jego kot był zadowolony ! Czy teraz będzie identycznie ? będą robić pod siebie na strofujący wzrok Ryżego 🤮 ?
...
Następna strona