Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.03.2020 09:45

Mierzeja Wiślana. Budowa w toku, a koszty wzrosły już o 150 proc.

Ekolodzy protestują przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej i w kolejnym kroku piszą petycję do premiera. Wszystko to dzieje się przy huku koparek, które już mocno zmieniły krajobraz mierzei. Zaraz zacznie się usypywanie sztucznej wyspy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER)

O wycofanie ciężkiego sprzętu apelują do premiera ekolodzy z Obozu dla Mierzei Wiślanej. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", pod apelem podpisało się ponad tysiąc osób.

W petycji ekolodzy punktują rząd analizami Urzędu Morskiego w Gdyni. Czytamy w nich, że w przypadku wyższych od planowanych kosztów przekopania mierzei o 20 proc., należy z niego zrezygnować.

Tymczasem koszt flagowej inwestycji PIS wzrósł już i to jedynie w ciągu roku z 880 mln zł do prawie 2 mld zł.Daje to już 150 proc.

“Dlaczego rząd, Ministerstwo Żeglugi i Urząd Morski forsują przekop bez względu na koszty finansowe, społeczne i środowiskowe? Nie ma zgody obywateli na takie marnotrawienie publicznych pieniędzy. Nie ma naszej zgody na tak wyjątkowy przykład braku gospodarności!” - piszą w petycji do Morawieckiego ekolodzy.

Obóz dla Mierzei Wiślanej przekonuje, że ludzie mieszkający na mierzei i w jej rejonie mają pilniejsze potrzeby niż wodne połączenia z Morzem Bałtyckim. Wsród niech wyliczają dom kultury, sieć gazowniczą, kanalizację i drogi.

Jak przekonują ekolodzy, koszty wyżej wymienionych "wydają się śmiesznie tanie wobec ogromnej kwoty, którą planuje się przeznaczyć na tę absurdalną, niczym nieumotywowaną inwestycję. I dość mamy argumentów o niezależności od Rosji".

Jak wyjaśniają, nie ma to nic wspólnego z przekopem, bo kupujemy setki ton rosyjskiego węgla, pogrążając polską gospodarkę w "przedziwnym stanie". Tymczasem wykonawca już wkrótce zacznie usypywać na mierzei sztuczną wyspę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, mierzeja wiślana
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2020

SovietTu ruskie służby działają, a nie żadni ekolodzy.

04-03-2020

vlNie ma zgody społeczeństwa na działalność durnowatych pseudoekologów.

05-03-2020

jaGdzie byli ci ekolodzy gdy w Puszczy Noteckiej osuszano jezioro by wybudować potwora?

Rozwiń komentarze (1509)