Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Mierzeja Wiślana. Budowa w toku, a koszty wzrosły już o 150 proc.

1509
Podziel się:

Ekolodzy protestują przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej i w kolejnym kroku piszą petycję do premiera. Wszystko to dzieje się przy huku koparek, które już mocno zmieniły krajobraz mierzei. Zaraz zacznie się usypywanie sztucznej wyspy.

Mierzeja Wiślana. Budowa w toku, a koszty wzrosły już o 150 proc.
(East News, Stanislaw Bielski/REPORTER)

O wycofanie ciężkiego sprzętu apelują do premiera ekolodzy z Obozu dla Mierzei Wiślanej. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", pod apelem podpisało się ponad tysiąc osób.

W petycji ekolodzy punktują rząd analizami Urzędu Morskiego w Gdyni. Czytamy w nich, że w przypadku wyższych od planowanych kosztów przekopania mierzei o 20 proc., należy z niego zrezygnować.

Tymczasem koszt flagowej inwestycji PIS wzrósł już i to jedynie w ciągu roku z 880 mln zł do prawie 2 mld zł.Daje to już 150 proc.

“Dlaczego rząd, Ministerstwo Żeglugi i Urząd Morski forsują przekop bez względu na koszty finansowe, społeczne i środowiskowe? Nie ma zgody obywateli na takie marnotrawienie publicznych pieniędzy. Nie ma naszej zgody na tak wyjątkowy przykład braku gospodarności!” - piszą w petycji do Morawieckiego ekolodzy.

Obóz dla Mierzei Wiślanej przekonuje, że ludzie mieszkający na mierzei i w jej rejonie mają pilniejsze potrzeby niż wodne połączenia z Morzem Bałtyckim. Wsród niech wyliczają dom kultury, sieć gazowniczą, kanalizację i drogi.

Jak przekonują ekolodzy, koszty wyżej wymienionych "wydają się śmiesznie tanie wobec ogromnej kwoty, którą planuje się przeznaczyć na tę absurdalną, niczym nieumotywowaną inwestycję. I dość mamy argumentów o niezależności od Rosji".

Jak wyjaśniają, nie ma to nic wspólnego z przekopem, bo kupujemy setki ton rosyjskiego węgla, pogrążając polską gospodarkę w "przedziwnym stanie". Tymczasem wykonawca już wkrótce zacznie usypywać na mierzei sztuczną wyspę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1509)
Jan zainteres...
2 lata temu
Co znaczy że wzrosły koszty, czyżby wykonawca miał już aneks lub nową umowę ?
Manieko2
2 lata temu
Jak to nie ma zgody spoleczenstwa? Ja sie zgadzam. Ciekawe kto finansuje tych wszystkich ``ekologow``?
Łodziak
2 lata temu
Nie ekolodzy tylko przepłaceni Eko terroryści
Przyimek
2 lata temu
A czemu ekolodzy nie protestowali jak budowali zamek na jeziorze i tam jest natura 2000
Przyimek
2 lata temu
To są ekolodzy ruscy a nie polscy ruskim zależy żeby utracić inwestycje a nasza część narodu nie zawsze to rozumie
...
Następna strona