Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Mieszkańcy nie widzieli listonosza od miesięcy. Poczta Polska zaprzecza

33
Podziel się:

Poczta Polska znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Echa kryzysu słychać w Myszkowie, gdzie mieszkańcy skarżą się, że listonosz nie odwiedzał ich od dwóch miesięcy. Zapytany o to rzecznik firmy jednak zapewnia, że listy docierają do odbiorców – relacjonuje "Gazeta Myszkowska".

Mieszkańcy nie widzieli listonosza od miesięcy. Poczta Polska zaprzecza
Poczta Polska. Mieszkańcy Myszkowa skarżą się, że listonosza nie widzieli od miesięcy. Firma zaprzecza (Adobe Stock, AlexGo)

Internetowy serwis gazety przytacza szereg relacji mieszkańców Myszkowa, którzy skarżą się, że od miesięcy nie przychodzi do nich listonosz. Nie dochodzą do nich ani listy, ani nawet awiza.

Prowadzę firmę. Długo nie było listonosza. W końcu telefonicznie zaczęły się monity, że taka faktura niezapłacona, że kolejna. Ja tłumaczę, że nie dostałem rachunków. Pojechałem na pocztę, a tam tłum ludzi, wszyscy pytają: 'gdzie są listy?'. Jak odstałem swoje, dostałem cały plik poczty, jak widzę po stemplach, z dwóch miesięcy. Pani w okienku powiedziała, że listów nie noszą, bo nie mają listonosza na Pohulance (dzielnicy Myszkowa – przyp. red.) – mówi "Gazecie Myszkowskiej" jeden z czytelników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polska przestawia gospodarkę na nowe tory. Będzie nowy podatek?

W dzielnicy Myszkowa nie było listonosza od dwóch miesięcy

Niektórzy z mieszkańców skarżą się, że regularnie oczekują korespondencji. Skoro więc – ich zdaniem – Poczta Polska ma problem z jej roznoszeniem, to chociaż mogłaby o tym poinformować, a oni odwiedzaliby placówki w wolnych chwilach.

Anonimowy listonosz przyznaje, że na Pohulankę jego koledzy i koleżanki po fachu nie zawitali od dwóch miesięcy. Z jego informacji wynika, że sytuacja ta nie zmieni się co najmniej do maja, a listy trafiają do punktu przy. ul. 3 Maja. Dziennikarze zapytali więc go, co się dzieje z listami poleconymi, np. z ZUS-u czy z sądów.

Tego nie wiem, nie wiem co się z tymi listami dzieje. Na poczcie przy ul. 3 Maja są tego całe sterty – relacjonuje listonosz w rozmowie z "Gazetą Myszkowską".

Poczta Polska zapewnia, że problem jest przejściowy

Redakcja więc poprosiła samą spółkę o wyjaśnienie sytuacji. Chcieli się dowiedzieć m.in. czy Poczta Polska ogłosi, że listy do wspomnianej dzielnicy są niedostarczane, a także co się z nimi dzieje.

W odpowiedzi biuro prasowe firmy zaprzecza, żeby operator przestał dostarczać listy na Pohulankę. Z jego relacji wynika, że przesyłki są dostarczane od poniedziałku do piątku. Przyznaje zarazem, że mogło dochodzić do opóźnień w ostatnim czasie m.in. z powodu długotrwałej absencji chorobowej u listonoszy.

Nie potwierdzamy informacji mieszkańców, o których wspomina Pan Redaktor. Jednocześnie pragniemy poinformować, że obecnie podejmowanie są działania w celu wsparcia pracowników służby doręczeń. Przepraszamy za wszelkie niedogodności – odpowiada Poczta Polska na pytania gazety (nikt nie podpisał się pod listem).

Trudna sytuacja Poczty Polskiej

Jak informowaliśmy w środę w money.pl, nowy obóz rządzący zabrał się za porządki w Poczcie Polskiej. Z naszych informacji wynika, że w ostatnim czasie pracę straciło 30 osób zasiadających do tej pory na fotelach dyrektorów i wicedyrektorów.

We wtorek prezydent podpisał nowelizacje ustawy Prawo Pocztowe, która przewiduje przekazanie nieco ponad 2 mld zł Poczcie Polskiej z tytułu dotacji na sfinansowanie obowiązku świadczenia usług powszechnych w 2024 i 2025 r.

Jak pisaliśmy w money.pl, zatrudniająca ok. 63 tys. osób Poczta Polska znajduje się w potężnym kryzysie. Ministerstwo Aktywów Państwowych zapewniło nas, że zapewnienie przetrwania spółki jest jednym z priorytetów obecnego rządu. Najpilniejszą kwestią jest wypłata spółce pieniędzy w ramach finansowania jej operacji w 2021 i 2022 r.

Finansowanie to stanowi rekompensatę z tytułu straty poniesionej w związku z wykonywaniem usług powszechnych i jako pomoc publiczna podlega notyfikacji Komisji Europejskiej – przekazało money.pl MAP.

Związkowcy poproszeni o nas o komentarz jednak przyznali wprost, że czekają na zorganizowanie rozmów o sytuacji firmy ze strony MAP. Przedstawiają też własne propozycje jej poprawy. "Jedną z nich jest zaprzestanie 'kanibalizmu' spółek skarbu państwa na rynku kurierskim" – wskazał w odpowiedzi na pytania money.pl Robert Czyż, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty Polskiej.

Jak napisała "Rzeczpospolita", strata PP za 2023 r. wynosi 787 mln zł, a kierownictwo wstrzymało wydatki i decyzje inwestycyjne, które nie są niezbędne do ciągłości realizacji zadań operacyjnych Poczty. Dziennik doniósł też o "zamrożeniu" działalności spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
well
miesiąc temu
Penie szykuja sprzedaz poczty polskie dla deutche post. Kilka lat temu sie im nie udał, to po objęciu władzy moze sie uda.
A.S
3 miesiące temu
Oram jak wół a cwaniaki dają nam na umowie 3200 i w najnizsza wliczają premie,ale jak się rozchorujesz to po premii Nie da sie nie chorowac jak wozek wypelniony po brzegi ,wazy tyle co ja. Juz raz zerwalam miesien w pachwinie .Ciagle,,rozbiórki " bo brakuje listonoszy. Oczywiście złotówki nie dostajemy za wynoszenie listów brakującego listonosza bo mamy system zadaniowy ,ale wyrób się i wroc szybciej to cie zeżreć chcą. Porażka.Dużo by pisać ,pracuje tylko dla tego ,że mam małe dziecko A praca jest od poniedziałku do piątku
Lmnkcgdsit
3 miesiące temu
Nie tylko listonosze panie na okienkach już też ledwo ciągną ludzi brak a oni jeszcze zwalniac chcą nie dziwię się ze chodzą na zwolnienia nawet koń tego nie wytrzyma to nie pracownicy doprowadzili pocztę do tego stanu
Listonosz
3 miesiące temu
Listonosz nie dostarcza listów? Złóż skargę, a jak to nie pomoże to do UKE. Nie dziekujecie.
Gosc
3 miesiące temu
ZUS przesyla pieniadze na konto to rowniesz moze pima wyslac na emeil.Nazekanie na Poczte w dzisiejszych czasach to przeszlosc sa rozne inne formy dostarczenia.
...
Następna strona