Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|

Mieszkania po 2 tys. za metr w stolicy? Tak, do wzięcia jest 60 takich lokali

13
Podziel się:

Na warszawskim Bemowie wciąż jest dostępnych 60 miejskich mieszkań TBS, w których za metr trzeba zapłacić niewiele ponad dwa tysiące złotych. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać mieszkanie?

Mieszkania po 2 tys. za metr w stolicy? Tak, do wzięcia jest 60 takich lokali
W Warszawie budują się mieszkania z ceną nieco ponad 2 tys. zł za metr kw. - w TBS-ie (Unsplash.com)

Osoby zainteresowane najmem mieszkania zobowiązane są do złożenia wniosku o zawarcie umowy partycypacyjnej i umowy najmu lokalu. Procentowy udział partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego jest ustalony na 30 proc. kosztu budowy jednego metra kwadratowego powierzchni lokalu, który wynosi 7312 zł.

Przyszły najemca będzie zobowiązany do wpłaty kaucji zabezpieczającej w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu oraz opłaty partycypacyjnej (2193,60 zł za m2 x liczba metrów lokalu). Wnioski są przyjmowane do 10 września 2021 roku.

Towarzystwa Budownictwa Społecznego budują mieszkania na terenie Warszawy dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania na wolnym rynku. Lokale przeznaczone są dla osób o średnich dochodach.

Zobacz także: Przez rosnące ceny mieszkań Polacy nie załapią się na programy rządowe? "Wyciągamy wnioski"

Tylko TBS Północ zarządza obecnie 1547 mieszkaniami, zlokalizowanymi na Bemowie, Bielanach, Pradze Północ, Targówku oraz Woli. Poza TBS Północ na terenie Warszawy działa jeszcze druga spółka miejska TBS Południe.

Wspomniane na początku mieszkania na Bemowie powstaną przy ul. Pełczyńskiego. Zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2023 roku, a wnioski są przyjmowane do 10 września 2021 roku.

– To kolejna inwestycja mieszkaniowa realizowana przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Warszawie. Niedawno oddaliśmy w ręce warszawiaków 215 mieszkań na Pradze-Północ, a teraz budujemy kolejnych 235 na Bemowie – powiedziała o tej inwestycji Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydent Warszawy.

Ratusz przypomina jednocześnie, że nie tylko cena powstających mieszkań jest atrakcyjna, ale także ich lokalizacja. W pobliżu będą się znajdowały nowe stacje II linii metra, pętla autobusowa i tramwajowa Osiedle Górczewska oraz trasa szybkiego ruchu S-8. Poza tym w bezpośredniej okolicy jest wiele punktów usługowych, instytucji oświatowych oraz służby zdrowia.

W łącznie trzech budynkach przy ul. Pełczyńskiego zaprojektowano 235 lokali mieszkalnych, z których 60 wciąż czeka na najemców. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano też 148 miejsc postojowych w garażu podziemnym i 28 miejsc postojowych naziemnych. Mieszkania zostaną wykończone – na podłogach znajdą się panele oraz gres, a kuchnie i łazienki będą wyposażone w niezbędne sprzęty.

Szczegółowe warunki zakupu znajdują się na stronach miasta i TBS Północ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Wyzysk
10 miesięcy temu
Kiedy będzie sprawiedliwość i praworządność w tbs. Kiedy ludzie , ktörzy zapłacili oszczędnościami swoimi , czasem rodziny oraz spłacają cały czas kredyt w czynszu doczekają się sprawiedliwości i przyznania im prawa do rozporządzania tym za co zapłacili i płacą niedojadjac nie jeżdżąc na wakacje nie kupując lekarstw. Bo gadać , że to były mieszkania dla średniozamożnych to mogą tylko ludzie oderwani od rzeczywistości. Cynicy. Zamożni nie płacą 1/3 za mieszkanie po to by je wynajmować. Bezduszność i znieczulica.
Paweł
10 miesięcy temu
Mieszkania w TBS tak naprawdę nigdy nie są nasze. Ja już wolałem trochę nazbierać wkładu, wziąć kredyt i kupic mieszkanie od Nexity na Lifetown. Tutaj mam pewność, że wszystko zależy ode mnie a nie wymogów TBSu. No i jestem u siebie.
Potwierdzenie...
10 miesięcy temu
Nie potrafię pojąć jak PiS moźe się cynicznie patrzyć i nic nie robić na złodziejstwo tbd. Zabierają 130 000 to 1/3 kosztów mieszkania ale właścicielem udziału 1/3 nie jesteś! Spłacasz w czynszu kredyt na resztę 2/3 ale jrsteß tylko wynajmującym a mają cię na łańcuchu musisz bulić ile kaźą Kraków 1500 a normalnie bez tbs znajdziesz za 1200 z pocałowaniem ręki . Jakbyś się chciał wycofać zrobiç cesje płacisz do skarbówki 26 000 czyli 20 procent . Kaucja najwyższa na rynku 15 tys. Głosowałam na PiS bo myślał że będzie sprawiedliwość że potwierdza własnością udział 1/3 zapłaconych budowy mieszkania. Ale są cynicznie i bezwzględni. Mieszkanie + Katowice jeszcze gorzej 2400 czynsz. Nauczyciel pensji za miesiąc tyle nie ma . Złe nawyki?!!
xazad
10 miesięcy temu
TBS sa bardzo niekorzystne finansowo dla ich lokatorow, slusznie zlikiwidowane przez PiS i zastapione innymi rozwiazaniami.
fvdz
10 miesięcy temu
Rząd pompuje tę bańkę na rynku nieruch.… przez niskie stopy % i do tego planuje rozdawać kasę ludziom, którzy nie mają na wkład własny, a więc ludziom z małymi dochodami albo ze złymi nawykami, bo nie umiejącymi oszczędzać i potem od nich będą przejmować te niespłacone mieszkania? Uzbieranie wkładu własnego 20% ceny pokazuje czy ludzie potrafią oszczędzić i są zdolni do spłaty pozostałych 80%. Gdy kupuje się mieszkanie lub dom potrzeba rozsądku i przydaje się kalkulator żeby nie przepłacić. Najbezpieczniej kupić za gotówkę, ale można też i na kredyt. Wszystko zależy od ceny i lokalizacji. Ważna jest relacja między cenami najmu, a ceną nieruchomości. Ludzie często przepłacają, a potem płaczą, że mają wysokie raty. Jak nie przepłacić? Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie zobaczyli jak można budować swój majątek dzięki m.in. inwestowaniu w nieruchomości, ale tez jak osiągnąć wolność finansową.