Trwa ładowanie...
bDzvxtDp

Notowania

Kupno Mieszkania – Wszystkie wiadomości

106
09.01.2021 7:11

KUPNO MIESZKANIA
 / 
"Relikt PRL-u" wart nawet kilka tysięcy zł. Możesz znaleźć w domu

Jedni widzą w niej relikt PRL, inni szansę za zaoszczędzenie kilku tysięcy złotych przy kupnie mieszkania. Dla właścicieli książeczek mieszkaniowych sprzed trzech dekad otwierają się nowe szanse.

14
21.11.2020 15:07

KREDYT HIPOETCZNY
 / 
Jak kupić większe mieszkanie, jeśli mamy już jeden kredyt hipoteczny?

Kupno większego mieszkania w przypadku, gdy mamy już zaciągnięty kredyt hipoteczny na mniejsze lokum, jest możliwe dzięki przeniesieniu hipoteki na nową nieruchomość. Możemy też sprzedać dotychczasowe mieszkanie, spłacić pozostałą część kredytu i kupić nową, większą nieruchomość.

96
07.10.2020 10:53

NIERUCHOMOŚCI.
 / 
Cierpliwość i głodówka. Tak w Polsce trzeba oszczędzać na mieszkania. A ceny się nie zmieniają

Dekada oszczędzania dosłownie każdej zarobionej złotówki - tyle potrzeba, by Polak zarabiający średnią krajową mógł kupić mieszkanie bez kredytu. Jak wynika z danych, epidemia nie zbiła cen mieszkań. W stolicy na metr kwadratowy mieszkania trzeba pracować dwa miesiące.

194
15.09.2020 11:36

GOSPODARKA
 / 
Podatek od nieruchomości. Cicha podwyżka w 2021 roku

To jedna z najmniej widocznych podwyżek. Jest co roku, a mało kto o niej pamięta. Aż przychodzi do płacenia. Od przyszłego roku zmieniają się stawki podatku od nieruchomości. Właściciele mieszkań i domów zapłacą więcej. W ciągu dekady podatek urósł niemal dwukrotnie, rok do roku urośnie o 5 proc.

9
03.08.2020 11:37

KUPNO MIESZKANIA
 / 
Myślisz, że 10 lat temu mieszkania były tańsze? To nie do końca prawda

Mieszkania nieustannie drożeją, ale obecnie za przeciętną pensję można i tak kupić większą powierzchnię, niż kilkanaście lat temu. Wbrew pozorom nie jest więc drożej, jest po prostu inaczej – pisze "Puls Biznesu".

bDzvxtDr
104
10.06.2020 12:39

BANKI
 / 
Kredyt hipoteczny niemal niemożliwy do dostania. Apel do rządu

W obliczu pandemii koronawirusa przeciętna polska rodzina praktycznie nie ma szans na otrzymanie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Banki zaostrzyły politykę kredytową, a tarcza wspiera tylko tych, którzy mają gotówkę w kieszeni. Jest apel do rządu o zmiany w bankowości.

41
05.05.2020 13:38

CENY MIESZKAŃ
 / 
Nieruchomości w Warszawie coraz droższe. Sprzedający przekroczyli kolejną granicę

Średnia cena ofertowa mieszkań w stolicy przekroczyła w pierwszym kwartale tego roku 11 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Co ciekawe, sprzedający życzą sobie za lokale coraz więcej, ale kupujący wcale nie są skłonni tyle wydać.

225
18.04.2020 10:58

KUPNO MIESZKANIA
 / 
Czy warto teraz kupić mieszkanie? Świat wcisnął przycisk "pause", ale można na tym skorzystać

To zależy – taka jest najczęstsza odpowiedź analityków rynku mieszkaniowego na pytanie, czy akurat teraz opłaca się kupić nową nieruchomość. A obecnie sytuacja jest wyjątkowa: ceny przestały rosnąć, rosną za to obawy o bezpieczeństwo transakcji. Czy naprawdę jest się czego bać?

125
16.04.2020 13:15

KREDYTY HIPOTECZNE
 / 
Złe wieści dla kupujących mieszkanie. Banki żądają coraz większego wkładu własnego – nawet 40 proc.

Jeśli planujesz kupić pierwsze mieszkanie albo zmienić obecne na większe, szykuj się na przeprawę z bankiem. Rosną nie tylko marże kredytodawców, ale i wymagania. O wkładzie własnym w wysokości 10 proc. można zapomnieć. Teraz musisz zebrać przynajmniej dwa razy więcej.

bDzvxtDx
25.11.2019 14:07

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Jak wybrać dobrego dewelopera? Eksert radzi kupującym mieszkanie

Jak wybrać odpowiedniego dewelopera? - Bardzo ważne jest to, by sprawdzić firmę: jak długo istnieje na rynku, czy realizowała już jakieś inwestycje. Warto przejechać się na gotowe już osiedle i porozmawiać z mieszkańcami czy zarządcą - powiedział w programie "Money. To się liczy" Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jak dodał, istotne jest też, by wnikliwie wczytać się w prospekt informacyjny. - Tam deweloper musi opisać, jak będzie realizował inwestycję, jak będzie ją finansował, czy są na niej jakieś hipoteki. Warto też przyjrzeć się planom tego, co będzie powstawało w okolicy, czyli co będziemy mieli w przyszłości za oknem - podkreślił ekspert.

108
25.11.2019 13:20

MIESZKANIA
 / 
Ukraińcy budują Polakom mieszkania. Mogą wyjechać. "Cały rynek drży. Budowy staną, ceny wystrzelą"

Rynek nieruchomości. Ceny mieszkań, kiedy i czy w ogóle będzie taniej? - Nie ma się co oszukiwać, ceny nominalnie nie spadną, bo przede wszystkim rośnie koszt pracy. Największy udział w cenie mieszkania to koszt wytworzenie budynku - powiedział w programie "Money. To się liczy" Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. - Cały rynek drży przed zapowiedziami z Zachodu, gdzie szykują poluzowanie rynku pracy. Największą grupą obcokrajowców pracujących na polskich budowach są Ukraińcy. My się boimy, co się wydarzy, gdy Niemcy powiedzą: "otwieramy rynek". Budowy mogą stanąć, ceny wystrzelić jeszcze bardziej - dodał Płochocki.

20
25.11.2019 12:58

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Jak dobrze kupić mieszkanie? Ekspert zdradza tajniki: "Warto zachować spokój"

Rynek nieruchomości. Jak dobrze kupić mieszkanie czy dom? - Problemem jest to, że deweloperzy nie są w stanie wybudować tylu nieruchomości, na ile jest zapotrzebowanie. Winna jest tu polityka miast, która ogranicza budowę nowych mieszkań. Do tego problem z dostępnością gruntów i pracowników, co ma wpływ na wzrost cen - powiedział w programie "Money. To się liczy" Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. - Na pewno nie warto kupować spekulacyjnie, to już nie jest czas, kiedy kupuje się mieszkanie i jeszcze przed wykończeniem sprzedaje się z zyskiem - podkreślił ekspert. Jak dodał, decydując się na kupno mieszkanie, trzeba zwrócić uwagę na szereg kwestii i podejmować decyzje na spokojnie.

3
24.09.2019 13:19

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Bańka mieszkaniowa? Ekspert: "musiałoby być o kilkadziesiąt procent drożej"

- Ceny mieszkań w ciągu dekady wzrosły o 20 proc., ale nominalnie. Jeżeli uwzględnimy inflację to tylko o 5 proc. Patrząc na wynagrodzenia - te rosły 6 razy szybciej niż ceny mieszkań - powiedział w programie "Money. To się liczy" Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments. Jak dodał, w 2006 r. ceny ofertowe mieszkań się podwoiły. - To była inna skala szaleństwa. Teraz mamy do czynienia z sytuacją mocnej hossy, ale też bez wątpienia ze znacznie mocniejszymi fundamentami - tłumaczy Turek.

bDzvxtDy
73
27.08.2019 9:23

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Czesi szukają mieszkań w Niemczech. Jest taniej

Czesi zmagają się z drożejącymi mieszkaniami, są europejskim liderem pod względem tempa wzrostu ich cen. Dlatego coraz więcej południowych sąsiadów rozważa przeprowadzkę do Niemiec.

105
29.07.2019 16:55

PPK
 / 
Pracownicze Plany Kapitałowe będą sposobem na mieszkanie?

Pracownicze Plany Kapitałowe przewidują możliwość sfinansowania kredytowego wkładu przy pomocy zgromadzonych środków. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl dokładnie przeanalizowali tę opcję.

39
07.07.2019 13:07

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Ile można zarobić na wynajmie? Na co obecnie powinni zwrócić szczególną uwagę początkujący inwestorzy?

Z trzech dekad istnienia krajowego rynku nieruchomości mieszkaniowych, ostatnie 5-6 lat okazało się okresem historycznej prosperity o niespotykanym dotąd potencjale. Dziś już wiemy, że głównym kołem zamachowym okresu rekordowego ożywienia koniunktury rodzimej mieszkaniówki były zakupy inwestycyjne. Pytanie, czy zyski z mieszkaniowego najmu w Polsce są faktycznie tak atrakcyjne i czy ryzyko inwestycji mieszkaniowej jest tak niskie, jak się powszechnie sądzi.

18.01.2019 13:38

UMOWA PRZEDWSTĘPNA
 / 
Umowa przedwstępna kupna mieszkania. Kiedy się przydaje i jak ją sporządzić?

Zakup mieszkania wiąże się zazwyczaj z wieloma stresującymi formalnościami, z którymi normalnie rzadko ma się do czynienia. Kupujący może być zmuszony do zmierzenia się z wieloma trudnościami, których można łatwo uniknąć. Umowa przedwstępna kupna mieszkania to jeden z pierwszych kroków do zyskania własnego mieszkania.

17.02.2017 16:32

KUPNO MIESZKANIA
 / 
Mieszkania używane najchętniej kupowaliśmy w lutym. Zaskakujący raport z rynku nieruchomości

W 2016 roku to luty i kwiecień były miesiącami, w których sprzedano najwięcej mieszkań używanych - wynika z opublikowanej w piątek analizy agencji nieruchomości Metrohouse.