Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mieszkanie na Mazurach. O unikatowym programie jest już głośno w całej Polsce

- Program mieszkaniowy, który stworzyliśmy w Mikołajkach, jest skierowany do młodych, którzy od co najmniej pięciu lat mieszkają w gminie - powiedział w programie "Newsroom" Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek. - Zastanawiamy się w tej chwili nad zmianą tego okresu zamieszkania, po to, aby przyciągnąć do nas nowych mieszkańców. To ciekawe rozwiązanie, którym już interesują się inne gminy. Kontaktował się z nami Tarnów Podgórny, nasi sąsiedzi z Giżycka, dzwoniła Łeba i Szczyrk, nasze miasta partnerskie. Mamy gotowy model, program który się sprawdza. Przypomnijmy. Program mieszkaniowy Mikołajek polega na stopniowym dochodzeniu do własności mieszkania. Gmina przyjmuje na siebie cały proces inwestycyjny: od kredytowania po wybudowanie i podpisanie umów przedwstępnych, nie narzucając przy tym żadnej marży. Wartość mieszkania rozkładana jest na 10-15 lat. Z chwilą gdy lokator spłaca ostatnią ratę, gmina przepisuje na niego własność lokalu.

0
0
24
Podziel się
Komentarze (24)
zobacz więcej komentarzy (24)
KOMENTARZE
(24)
Mariola
24 godz. temu
Ja jednak wole morze, nigdzie w Polsce nie ma takiego klimatu. Dlatego przeniosłam się na osiedle Lubicz Apartamenty niedaleko Bałtyku aby częściej zażywać morskiej bryzy.
Tola
miesiąc temu
Ja nie będę mieszkać na Mazurach, ale nad morzem. Dokładnie to w Rowach, na osiedlu Lubicz Apartamenty. Nie mogę się doczekać przeprowadzki. Zawsze chciałam mieszkać w okolicach plaży.
Eeee
miesiąc temu
by po 15 latach zabrac mieszkanie bo zmienily sie przepisy,smart
iiika
miesiąc temu
pomysł na pewno nie dla biednieszych
ewewew
miesiąc temu
szkoda że niszczą te mazury deweloperką. To był kiedyś piękny zakątek naszego kraju.
...
Następna strona