Trwa ładowanie...
bDBgzgUR

Notowania

Zakup Mieszkania – Wszystkie wiadomości

45
14.11.2020 8:55

FINANSE
 / 
Druga fala pandemii, ale banki nie zakręcają kurków

Brak cięć, a nawet ułatwienia w dostępie do kredytów. Banki nie przejmują się drugą falą pandemii, mają zamiar pożyczać klientom pieniądze na zakup mieszkania, a eksperci wskazują, że są w stanie "sporo pożyczyć" - średnio 740 tys. zł na rodzinę.

80
24.10.2020 9:36

KREDYT HIPOTECZNY
 / 
Zabezpieczenie kredytu. Teraz bank zabierze tylko mieszkanie?

Na polskim rynku mają pojawić się kredyty mieszkaniowe z zabezpieczeniem dotyczącym tylko nieruchomości. Trudno jednak spodziewać się, że takie „hipoteki” zyskają dużą popularność.

33
25.09.2020 12:11

MIESZKANIE
 / 
Ulga podatkowa na zakup mieszkania. Resort nie porzuca pomysłu

- Trwają prace wspólnie z resortem rodziny nad tym, aby ta ewentualna ulga była w jak najlepszej formie - tak o ewentualnej uldze podatkowej za zakup mieszkania mówi w programie "Money. To się liczy" Robert Nowicki, wiceminister rozwoju. Przyznaje jednak, że prace są na dość wczesnym etapie. - Wszystkie opcje są jeszcze w grze - stwierdził wiceszef resortu rozwoju. Kiedy można spodziewać się pierwszych założeń takiej ulgi? Prawdopodobnie do końca tego roku. - Chciałbym, żeby do grudnia projekt ustawy ujrzał światło dzienne - stwierdził wiceminister Robert Nowicki.

31
09.07.2020 10:25

MIESZKANIE
 / 
Kupować czy czekać? "Najlepszy moment na zakup mieszkania"

- Niezależnie od tego, co dzieje się na rynku, najem zawsze jest rozwiązaniem droższym niż zakup - mówi w programie "Money. To się liczy" Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments. W ten sposób ekspert odpowiada na pytanie, czy lepiej kupować mieszkanie teraz, czy czekać na wyraźny spadek cen. Turek podkreśla jednak, że w dużej mierze zależy jednak od tego, po co chcemy kupić mieszkanie. - Jeśli na inwestycje, to lepiej nie czekać. Bo jakie mamy alternatywy? Lokata na kilka promili w skali roku? - mówi Bartosz Turek. I dodaje, że zakup mieszkania jest obecnie lepszą inwestycją niż obligacje skarbowe, nawet uwzględniające inflację. - Wartość nieruchomości po latach może być podobna, a jeszcze można zarabiać na wynajmie - twierdzi ekspert.

16
05.07.2020 7:15

KREDYTY HIPOTECZNE
 / 
Czy warto obecnie brać kredyt hipoteczny pod wynajem?

Jeszcze na początku roku kupno mieszkania na wynajem to była wymarzona inwestycja. Nie było problemu ze znalezieniem najemców, bo ceny mieszkań drastycznie rosły i wiele osób przyjeżdżało do dużych miast za pracą. Pandemia jednak wywróciła również rynek najmu do góry nogami. Czy wciąż opłaca się inwestować w nieruchomości i zaciągnąć na ten cel kredyt hipoteczny?

bDBgzgUT
46
20.06.2020 7:43

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Nowa ulga mieszkaniowa. Cztery razy mniejsza niż 20 lat temu

Rząd niedawno zaproponował nową ulgę mieszkaniową. Eksperci RynkuPierwotnego porównali jej wysokość z mieszkaniowymi odliczeniami sprzed 20 lat. Wyniki takiego porównania są dość zaskakujące.

13
19.05.2020 12:33

KORONAWIRUS
 / 
Tarcza antykryzysowa. Deweloperzy proponują ulgę podatkową na zakup mieszkania

Polski Związek Firm Deweloperskich zaproponował wicepremier Jadwidze Emilewicz wprowadzenie ulgi podatkowej na zakup mieszkań. W ten sposób branża deweloperów zabezpieczyłaby się przed spodziewanym spadkiem popytu z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

182
09.05.2020 17:30

ZAKUP MIESZKANIA
 / 
Polubiliśmy większe mieszkania, ale trudniej je kupić

Obecnie, po latach obowiązywania w Polsce trendu na kupno niewielkich mieszkań, głównie dwupokojowych, obserwujemy zmianę preferencji nabywców. Poszukują oni na własne cele mieszkaniowe lokali przestronniejszych, z dużą powierzchnią użytkową. Polubiliśmy wyraźnie większe mieszkania, ale problem w tym, że na rodzimym rynku znacznie trudniej jest je kupić.

7
15.10.2019 7:44

KREDYT HIPOTECZNY
 / 
Na mieszkaniowej hossie korzystają duże miasta

Prawie 40 proc. kredytów mieszkaniowych przypada na zaledwie pięć aglomeracji. Najwięcej mieszkań za pożyczone pieniądze kupiono w Warszawie.

bDBgzgUZ
225
11.06.2019 10:57

MIESZKANIE
 / 
Kontrowersyjny podatek powraca. "Polacy się go boją, bo ma istotne minusy"

- Podatek katastralny to podatek od wartości nieruchomości – powiedziała Justyna Czekaj z kancelarii Just Comply. – Dziś płacimy podatek od metra kwadratowego naszego mieszkania. Gdyby podatek katastralny wszedł w życie, a działa w wielu krajach UE, płacilibyśmy podatek od wartości mieszkania. Jeśli kupilibyśmy nieruchomość w centrum stolicy, musielibyśmy liczyć się z wysokim podatkiem. Dlatego Polacy boją się tego nowego pomysłu. W Egipcie podatek katastralny omija się tak, że pełno jest niedokończonych budów. W budynkach mieszkają ludzie, ale teoretycznie inwestycja nie jest zakończona i podatku się nie płaci.

05.01.2019 8:07

KREDYT
 / 
To dobry moment na zadłużanie się. "Kredyty są tanie"

Wielu Polaków w swoich noworocznych postanowieniach ma zakup własnego „M”. Niewielu stać, by kupić mieszkanie wyłącznie za gotówkę. To dobry moment na zadłużenia się? - Jeśli w ogóle można mówić o tym, że zadłużanie jest dobre, to tak, myślę że jest na to dość dobry moment – przyznał w programie „Money. To się liczy” dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBank. – Mamy mocny rynek pracy, wysokie wzrosty płac, bezrobocie w Polsce jest drugie lub trzecie najniższe w UE, mamy też rekordowe niskie stopy procentowe. Moim zdaniem one nie wzrosną przez najbliższe rok, dwa lata. Mamy tanie kredyty więc to nie jest zły moment na zadłużanie się w bankach.

08.11.2015 9:09

ZAKUP MIESZKANIA
 / 
Te mieszkania idą jak woda. I wcale nie są to kawalerki

Mimo, iż klienci najbardziej zainteresowani są zakupem lokali dwupokojowych, to jednak statystyki GUS pokazują, że najwięcej transakcji dotyczy lokali trzypokojowych i większych.

11.10.2015 18:17

ZAKUP MIESZKANIA
 / 
Pięć finansowych pułapek przy zakupie mieszkania

Nie 10 proc., a nawet 20 proc. ceny mieszkania trzeba mieć w gotówce, aby kupić mieszkanie na kredyt. Przy wyborze wymarzonych czterech kątów łatwo też zapomnieć o ważnych kosztach, które trzeba ponieść zarówno przy zakupie, jak i potem - będąc już właścicielem. Oto najbardziej pięciu kosztownych błędów, jakie można popełnić przy zakupie własnego „M”.

bDBgzgVa
09.07.2015 14:40

ZAKUP MIESZKANIA
 / 
Zdolność kredytowa rośnie. Możemy kupować droższe mieszkania i domy

Trzyosobowa rodzina z dochodem 5 tys. zł netto może pożyczyć na cele mieszkaniowe 460 tys. zł w formie 30-letniego kredytu - wynika z badania najnowszego badania.

12.05.2013 15:30

ZAKUP MIESZKANIA
 / 
1/5 kredytu spłacana przez 1/3 czasu

To dodatkowy koszt dla klienta w postaci ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

28.12.2007 9:29

ZAKUP MIESZKANIA
 / 
Kupno mieszkania

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym trzeba sprawdzić czy nie jest ono zadłużone.

30.04.2007 13:13

MIESZKANIE
 / 
Leasing - nowy sposób na własne mieszkanie

Osoby, które nie dostały kredytu, mają szanse na własne lokum - pisze „Dziennik".