Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Mieszkanie w Nowym Ładzie. Premier zapewnia, że wyciągnie lekcje z błędów

13
Podziel się

W programie mieszkaniowym będziemy starać się wyciągnąć lekcje z błędów, z potknięć, z pomyłek naszych, naszych poprzedników – powiedział premier Mateusz Morawiecki. To jego jedyny komentarz do pytania o to, co Nowy Polski Ład przewiduje dla osób kupujących mieszkanie.

Mieszkanie w Nowym Ładzie. Premier zapewnia, że wyciągnie lekcje z błędów
Mateusz Morawiecki nie chciał zdradzić, jakie rozwiązania dla kupujących mieszkanie zawiera Nowy Ład
bDTlGiOJ

Mnożą się spekulacje na temat tego, co zawiera Nowy Polski Ład. To dokument, który PiS przedstawia jako całościowy, obejmujący różne obszary życia, program społeczno-gospodarczy. Właściwie nie ma dnia, by w mediach nie pojawiły się jakieś przecieki z dokumentu. Szczegóły mieliśmy poznać 20 marca, ale prezentacja została przeniesiona na późniejszy termin.

Politycy ogłosili, że aktualnie nie czas na konferencje programowe, lecz ministrowie mają się skoncentrować na zwalczaniu pandemii. Wielu komentatorów zwróciło wtedy uwagę, że pandemia to dla PiS-u wygodny pretekst do odwołania prezentacji.

bDTlGiOL

Na czwartkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki został zapytany o rozwiązania, które Nowy Ład ma przewidywać dla osób chcących kupić mieszkanie.

Zobacz także: Nowy Ład PiS. Będzie większe wsparcie rodzin z dziećmi? Szykuje się ulga podatkowa

Początkowo nie chciał ustosunkować się do tej kwestii i wymijająco powiedział, że traktuje te "enuncjacje" medialne z "pewnym przymrużeniem oka". "Każdy ma prawo swoje informacje, to co zasłyszał, prezentować" – powiedział.

bDTlGiOR

- Jeżeli ktoś podczas rozmowy usłyszał o jednym klocku, opisuje ten klocek, to czasami można stracić z pola widzenie obraz domu, który tworzymy. Domu dla wszystkich Polaków, który ma być lepszym miejscem do życia. Najlepszym miejscem do życia w Europie za jakiś czas. (...) To jest nasza wielka ambicja i aspiracja – powiedział premier przypominając, że Nowy Ład ma kompleksowo uregulować m.in. kwestie podatkowe.

Następnie mimo wszystko odniósł się do kwestii mieszkalnictwa. Przyznał, że w programie mieszkaniowym rząd będzie starał się "wyciągnąć lekcje z błędów, z potknięć, z pomyłek naszych, naszych poprzedników, wszystkich - przecież tutaj wszyscy działamy dla dobra naszej ojczyzny i wypracować jak najlepsze rozwiązania, metodą prób i błędów".

Dodał, że właśnie metodą prób i błędów tworzy się skomplikowane programy i projekty. "Tak też dzieje się w konstrukcji Nowego Polskiego Ładu" – powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTlGiPm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
xxx
1 tyg. temu
nowy ład to nowe dojenie polaków a właściwie ciąg dalszy tylko na większa skalę
Wielki Reset
1 tyg. temu
Nowy polski ład to preludium do nowego porządku świata. Błagam was otwórzcie oczy, umierajmy świadomi, że zostaliśmy zdradzeni.
Rasputin
1 tyg. temu
A ja Nie czekam na Nowy Bezlad I juz dawno swoj problem mieszkaniowy rozwiazalem nabywajac przyczepe kempingowa marki Hobby Exclusive za 1K funtow szterlingow. Rozwazam rowniez jurte mongolska badz ziemianke
bDTlGiPn
cox
1 tyg. temu
czy w nowym nieładzie jest mowa o milionie samochodów elektrycznych? a może setkach tysięcy mieszkań? nie ma nic? ojej. zapewne jest tam dużo napisane o tym, że "bogacze" zarabiający jakieś 3-4 tysiące będą dojeni na maksa
IzAa
1 tyg. temu
Nowy ład obejmie pewnie nie tylko nasz kraj ,już nic nigdy nie będzie takie samo jak przed Covidem .Nowy ład widzę tak ,masz nic nie mieć swojego, ma być inwigilacja skąd co masz ,czemu przelew zrobiłeś komuś, nowy ład tzn masz być zaszczeiopny i godzić się na wszystko