Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CPK
28.11.2019 16:10

Mikołaj Wild pokieruje CPK. "Jest polityczna zgoda"

Mikołaj Wild został oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zapowiadany jest konkurs na stanowisko prezesa, ale jak wynika z nieoficjalnych informacji money.pl, mało prawdopodobne, by poza Wildem stanął do niego ktoś jeszcze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Mikołaj Wild był pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Teraz pokieruje spółką (Fot: Lukasz Szelag/REPORTER)

Centralny Port Komunikacyjny podlega premierowi. Wild był dotąd pełnomocnikiem rządu ds. budowy CPK, ale po wyborach okazało się, że to stanowisko ma przypaść znanemu m.in. z komisji VAT-owskiej posłowi PiS Marcinowi Horale. I rzeczywiście, w czwartek Horała został oficjalnie powołany.

Ale i Wild nie musiał szukać nowej pracy. - Rada nadzorcza delegowała mnie do pełnienia p.o. prezesa zarządu na czas postępowania konkursowego, w którym wystartuję - cytuje Wilda PAP. Konkurs ma być ogłoszony szybko.

Zobacz też: CPK, czy potrzebny? Wild: "Konieczny. Trwa wyścig, nie możemy się zatrzymać"

Jak wynika z informacji money.pl, Wild krótko będzie pełniącym obowiązki, ponieważ stanowisko prezesa dla niego jest właściwie przesądzone. "Jest już polityczna zgoda" - usłyszeliśmy ze źródła zbliżonego do sprawy. Dotąd pełniącym obowiązki był Piotr Malepszak i on nadal ma w spółce zostać. Będzie się zajmował tzw. komponentem kolejowym CPK, czyli całą infrastrukturą kolejową, która ma powstać przy okazji budowy portu. Nie wygląda więc na to, by Wild miał jakiegokolwiek kontrkandydata.

Rzecznik PiS Beata Mazurek i poseł Marcin Horała
CPK. Horała: pierwszy lot z nowego lotniska w 2027 roku

Sam nowy pełnomocnik rządu ds. CPK nie ma wątpliwości, kto powinien kierować spółką. - Będzie konkurs na szefa Centralnego Portu Komunikacyjnego, ale nie wyobrażam sobie lepszego eksperta na tym stanowisku niż Mikołaj Wild - powiedział w czwartek w Polsat News. - To będzie taka "nóżka projektowo-biznesowa", a ja będę tym "buldożerkiem politycznym", który będzie różne instytucje rządowe - i nie tylko rządowe - spinał - dodał.

Mamy silne karty i duże szanse - zapewnia Mikołaj Wild.
CPK chce od rządu 300 mln zł. "Mamy duże szanse"

W najbliższym czasie CPK chce wybrać doradcę strategiczno-technicznego. Ma to być międzynarodowy podmiot z doświadczeniem inwestycyjnym dotyczącym projektowania, budowy i zarządzania portami lotniczymi. Taki doradca ma być merytorycznym wsparciem na każdym etapie inwestycji

(CPK)

Jedna z koncepcji CPK

Na początku przyszłego roku spółka CPK chce zlecić wykonanie planu generalnego Portu Lotniczego Solidarność. Masterplan będzie zawierał m.in.: prognozy ruchu lotniczego, oszacowanie planowanej infrastruktury CPK i wstępny plan jej ulokowania, szczegóły etapowania budowy i ostateczny model biznesowy nowego portu lotniczego. Marcin Horała zadeklarował, że pierwszy samolot wystartuje w 2027 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: CPK, port solidarność, Marcin Horała, mikołaj wild, lotnictwo, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-11-2019

KoloAle jaja lotniska brak a już posady są obsadzone ciekawe gdzie biuro będzie na lotnisku?

28-11-2019

MajkelJeszcze nawet nie zaczęli budować a już prezesów zatrudniają. Państwo z tektury.

28-11-2019

pisJest rżysko a nie lotnisko ale prezes do zarządzania rżyskiem będzie z 50 000 zł miesięcznie wynagrodzeniem To jest typowa polska gospodarka

Rozwiń komentarze (429)