Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Miliony dla policjantów od rządu. Wszystko po to, żeby nie szli na emeryturę

483
Podziel się:

Specjalne dodatki dla policjantów z 15-letnim stażem i dodatkowe 30 mln zł na fundusz nagród - tak rząd chce sprawić, aby mundurowi nie odchodzili na emeryturę - informuje serwis wyborcza.biz.

Miliony dla policjantów od rządu. Wszystko po to, żeby nie szli na emeryturę
Policjanci z 15-letnim stażem otrzymają specjalne dodatki. Zaczną się od 5 proc. pensji (Adobe Stock, DAREK11)

Wyborcza.biz informuje, że od 2023 r. wszyscy policjanci z 15-letnim stażem dostaną specjalne świadczenie motywacyjne. Zacznie się od dodatkowych 5 proc. pensji. I będzie rosło co roku o kolejny 1 proc. do osiągnięcia 15 proc. po 25 latach służby.

Policjanci z nowym dodatkiem

"W przypadku wysługi powyżej 32 lat kwota ta będzie wliczana do podstawy wymiaru emerytury mundurowej. Świadczenie to będzie powszechne, niezależne od wypłacanego już obecnie świadczenia motywacyjnego" - czytamy w komunikacie MSWiA.

"Rząd chce za wszelką cenę zatrzymać policjantów w pracy. W policji są bowiem wakaty, a dodatkowo ostatnio wielu funkcjonariuszy złożyło wypowiedzenia i poszło na emeryturę" - przekonuje biznesowy serwis.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ekspert o tłumaczeniach gen. Szymczyka. "Były tam osoby, które powinny znać się na takiej broni"

"Biorąc pod uwagę nowe świadczenia motywacyjne, kierownictwo MSWiA oraz strona związkowa wspólnie apelują do funkcjonariuszy, którzy złożyli raporty o odejściu na emeryturę, o ponowną analizę tych decyzji" - podkreśliły we wspólnym komunikacie MSWiA i związki.

Szef NSZZ Policjantów ocenił przy tym, że ministerstwo "wykonało ruch we właściwym kierunku".

- Z perspektywy związkowej najważniejsze jest to, że minister Kamiński wykonał pierwszy krok w stronę tego, co postulujemy od dawna. Żeby uposażenia rosły progresywnie, czyli razem ze stażem służby - powiedział.

30 mln zł na fundusz nagród

Związki wynegocjowały też zwiększenie funduszu nagród dla służb podległych MSWiA. Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna i Służba Ochrony Państwa otrzymają na to 30 mln zł.

Wróci także dodatek graniczny, m.in. a dla funkcjonariuszy Straży Granicznej pełniących służbę na wschodniej "zielonej granicy". Wyniesie on 450 zł brutto. Według szacunków dodatek może otrzymać 6,5 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Resort i związki zapowiedziały też zwiększenie do 6 proc. dodatku terenowego dla policjantów. MSWiA przygotowuje zmianę rozporządzenia w tej sprawie. Wysokość dodatku wzrośnie z ok. 16 zł do ok. 97 złotych za każdy dzień. "Od 1 marca 2023 r., po waloryzacji kwoty bazowej, dodatek terenowy wzrośnie do 105 zł" - podkreślono w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(483)
glina
3 miesiące temu
tak było i jest i będzie myślą ż maja durniów robili głupoty ludzie odchodzili i dalej nic się nie zmienia zmienić powinno się decydentów wymyślających nierzeczowe ustawy.
Dobre żarty
3 miesiące temu
Mam 16 lat w Policji. Idąc na emeryturę dostanę waloryzację około 400 zł na rękę. Zostając dostanę około 240 zł na rękę. Kalkulacja prosta. Dodatkowo w cywilu zarobię 3000-4000 zł na rękę więc 2000 zł więcej niż teraz. Rządzący i głupkowate związki nie wiedzą co mówią! Każdy kalkuluje. Mi., jak również tysiącom moich kolegów i koleżanek z pracy mających 15 lat w górę nie opłaca się zostawać. Ten statek tonie i współczuję tym co muszą na 25 lat na ulicy ponieważ nie dadzą rady. Pozdrawiam
Jelcnf
3 miesiące temu
Wszystko pod publikę ... Tylko że to 5% to 200 brutto tak chca zatrzymać że i tak ci co mają iść to idą ...
Sławek
3 miesiące temu
Trochę się rządzący spóźnili, to byłoby skuteczne rok temu a teraz nikt im nie ufa. Zobaczymy czy spełnią obietnice, czy w kwietniu będzie druga fala.
Nauczyciel
3 miesiące temu
Nauczyciele opiekują się dziećmi tych co będą ich pałować. Takiej polityki nam potrzeba
...
Następna strona