Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Mniejsze butelki przez podatek cukrowy. "Zobaczymy, czy to się okaże sukcesem"

- Nie ma możliwości, aby były butelki o pojemości 310 ml. Zgodnie z prawem europejskim standardowa pojemność to 350 ml. Widziałem, że pojawiły się mniejsze formaty w przypadku innych napojów. Czy to się okaże sukcesem rynkowym? To się okaże. Trzeba jednak dodać, że jest zasadnicza różnica pomiędzy pojemnością 300 ml a 100 ml. Pomysł na małe formaty, tzw. małpki, w branży alkoholowej wziął się stąd, aby dotrzeć z informacją do klientów. To miała być próbka zamiast reklamy -mówił w programie "Money. To się liczy" Witold Włodarczyk, prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy.

KOMENTARZE
(40)
Zezłoszczony
3 lata temu
Cwaniactwo jak zwykle. Już zrobili mniejsze paczki masła (kiedyś były standardowo po 250g), mniejsze tabliczki czekolady, mniejsze mydła, itd. Tylko, że cena nie zmalała proporcjonalnie do zmniejszenia ilości towaru. Ja napewno nie kupię tych ich mniejszych butelek. Niech sami sobie je wypiją.
qwe21
3 lata temu
Powinni przedewszystkim zakazać spulchniania wędlin, albo taka wędlina powinna być oznakowana na 1/3 opakowania jakims symbolem ze została napompowana wodą i nie jest to naturalny wyrób. powinno się wprowadzić nakaz oznakowywania takich produktów... albo że mięso z antybiotykami, itp.
AdaM
3 lata temu
Ci którzy będą rozlewać napoje w szklane zwrotne butelki powinni mieć możliwość zwolnienia z podatku cukrowego przy okazji zadbali byśmy wszyscy o środowisko naturalne. Ale tu rozchodzi się tylko i wyłącznie o kasę.
Przetw.TS
3 lata temu
czyly więcej plastiku do oceanow
Michau
3 lata temu
Ważne, że wpadnie miliard do worka i będzie dla Kurskiego.
...
Następna strona