Trwa ładowanie...
bEEBpQCt
Notowania
Przejdź na

Mróz w Polsce, smog truje jeszcze bardziej. "Będzie tak jeszcze kilka lat"

Siarczysty mróz sprawia, że tym bardziej truje nas smog. - Za każdym razem, gdy temperatura spada, to jakość powietrza się pogarsza. Do tego następuje inwersja termiczna, więc powietrze zalega. To niestety nas czeka i wszystko wskazuje na to, że będzie tak jeszcze przez najbliższych kilka lat - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski, Polska Zielona Sieć. - Jeżeli nie trzeba, to lepiej z domu nie wychodzić. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu przez to jest i mniej przyjemna, i mniej zdrowa. Szczególnie osoby starsze to odczują. Smog tak czy inaczej do mieszkań też wejdzie. Największe stężenia niebezpiecznych substancji są wieczorami, kiedy wszyscy dorzucają do pieca - podkreślił.

0
0
38
Podziel się
Komentarze (38)
zobacz więcej komentarzy (38)
bEEBpQCF
KOMENTARZE
(38)
Juśka
7 miesięcy temu
Smog nas truje nie od dziś. Za mało w mediach kampanii o czystym powietrzu. Smog zabija rocznie tysiące osób. Zdecydowanie mała świadomość rodaków powoduje to, że nadal ogrzewają swoje mieszkania słabej jakości paliwem i używają kopciuchów. Osobiście jakiś czas temu zmieniłam kocioł na certyfikowany z pomocą progamu Czyste Powietrze na EEI PELLETS
Antycieplak
8 miesięcy temu
To w końcu ocieplenie klimatu jest czy go nie ma, bo jakby było ocieplenie. To po co się ogrzewać wtedy nie byłoby smogu.!!!.
qwerty
8 miesięcy temu
Niestety, ale taki mamy klimat, że zimą jest zimno. A jak jest zimno, to trzeba ogrzewać. A czym ogrzewać? Ano czym się da, atomu nie mamy, fotowoltaika działa tylko w dzień, a najzimniej jest w nocy, no to zostaje nam węgiel, gaz i ropa. Na wsiach mają jeszcze drewno, niby ekologiczne, ale czy ja wiem. Ze spalania paliw powstają gazy w postaci dwutlenku węgla, pary wodnej oraz mnóstwo pyłu i nie ma reguły czym opalamy, każde paliwo zawiera różne substancje, które po spaleniu idą w atmosferę w postaci pyłu. Nie mamy geotermii, a nieemisyjne pompy ciepła to ściema ich producentów, bo potrzebują do działania prądu uzyskiwanego ze spalania węgla. Wiatraki też nie zawsze produkują prąd, a szczególnie nie produkują go w okresie silnych mrozów, kiedy wskutek inwersji powietrze jest nieruchome. Z kolei atom też produkuje odpady, które gdzieś trzeba przechowywać. Ciekawe jest natomiast, że ekolodzy jakoś nie informują o zapyleniu powietrza na południu Francji, czy w Hiszpanii, jak dociera tam powietrze z północy powodujące obniżenie temperatury do kilku stopni. Dlaczego tak jest, wtedy w dziwny sposób nie działają im urządzenia pomiarowe, a te co działają to pokazują przekroczenia pyłów, pewnie też się psują.
bEEBpQCX
wywrotowiec
8 miesięcy temu
W latach 80 wywrotką woziłem węgiel w Nowej Soli i Kożuchowie. Wszystkie sklepy ,szkoły . szpitale, zakładowe kotłownie , szklarnie, kurniki wszystko było opalane węglem , koksem i miałem węglowym. Smogu nie było a teraz większość opalana gazem i przeczytałem w internecie że Nowa Sól jest najbardziej zanieczyszczona w województwie. Nie wierzę żadnym ekologom. Wtedy samochód miała co dziesiąta rodzina a teraz kilka samochodów w rodzinie . Po Odrze indywidualnie pływały tylko kajaki a teraz mnóstwo motorówek. Kto finansuje fałszywą propagandę. Teraz mam Mercedesa z silnikiem 5 litrów a wtedy miałem Malucha 600 cm3
julka
8 miesięcy temu
najgrsza to ta opozycja
...
Następna strona