Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

MSZ odradza podróży do Hiszpanii. Sprawdź zasady obwiązujące w tym kraju

7
Podziel się:

MSZ poinformował o zagrożeniach dotyczących podróży do Hiszpanii. Sytuacja na Półwyspie Iberyjskim jest daleka do idealnej, dlatego też ministerstwo odradza wycieczek do tego kraju.

MSZ odradza podróży do Hiszpanii. Sprawdź zasady obwiązujące w tym kraju
Hiszpania walczy z czwart a falę. MSZ odradza podróży do tego kraju (Adobe Stock, Wrobel Adam)
bEKqWMlN

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca unikanie podróży, które nie są konieczne do Hiszpanii.

W Hiszpanii od kilku tygodni liczba nowych stwierdzonych przypadków zakażenia utrzymuje się w okolicach 20 tys. nowych zakażeń dziennie.

Dlatego też MSZ zaleca monitorowanie informacji na temat obostrzeń dotyczących osób przebywających w Hiszpanii. Sytuacja ma według MSZ być "dynamiczna".

bEKqWMlP

Jakie obostrzenia obowiązują w Hiszpanii?

W Hiszpanii obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych:

  • w przestrzeni publicznej zamkniętej,
  • w przestrzeni publicznej na wolnym powietrzu, jeśli nie ma możliwości zachowania dystansu 1,5 m pomiędzy osobami w niej przebywającymi (nie dotyczy osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym),
bEKqWMlV
  • w środkach transportu lotniczego, morskiego, autobusowego i kolejowego (w tym na dworcach i w portach) oraz w pojazdach przeznaczonych do przewozu do 9 osób, jeśli osoby te nie mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym,
  • podczas imprez plenerowych, jeśli nie ma możliwości zachowania dystansu 1,5 m pomiędzy osobami biorącymi udział w wydarzeniu (nie dotyczy osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym)
Zobacz także: Baseny tylko dla zaszczepionych? Branża ma plan

Z tego obowiązku są zwolnione m.in. dzieci do 6. roku życia, osoby posiadające schorzenia układu oddechowego, osoby z niepełnosprawnością i posiadające trudności w samodzielnym odkrywaniu lub zakrywaniu ust i nosa, osoby uprawiające sport indywidualny na wolnym powietrzu. Brak maseczki może kosztować 100 euro kary.

bEKqWMlW

Procedury na hiszpańskich lotniskach

W przypadku podróży lotniczej lub morskiej podróżni muszą wypełnić formularz sanitarny (jest dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH).

Po wypełnieniu formularza generowany jest kod QR. Działa to analogicznie do formularzy koniecznych do wypełnienia w przypadku podróży do Polski.

Podróżujący muszą także poddać się kontroli stanu zdrowia. Mierzenie temperatury odbywa się za pomocą kamer termowizyjnych lub termometrów bezkontaktowych. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5 stopni oraz wyższa.

bEKqWMlX

W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzenia objawów COVID-19, pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). W przypadku stwierdzenia objawów zostaną uruchomione procedury przygotowane wspólnie przez władze centralne i regionalne. W takim wypadku pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKqWMmq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
goszka
2 miesiące temu
Ja myślę, ze w tym roku lepiej nie jechać nigdzie za granic, ale to nigdzie! Przecież tyle co się w tym roku stało to nie pamiętam czy kiedyś się już działo... Ja jestem zdania, że lepiej spędzić wakacje w Ustce w Hotelu Lubicz niż narażać się na koszta czy niebezpieczeństwo. Ale to moje zdanie.
Hm 🤔
3 miesiące temu
Zapraszamy do Andaluzji, u nas nie ma paszportów kowidowych, każdy wejdzie spokojnie do restauracji, kina czy centrum handlowego. Sąd Andaluzji nie wymaga paszportów, ponieważ uznał ze to łamanie Konstytycji. Oby tylko sędziowie dziwnym trafem nie zmarli jak prezydenci Burundi, Tanzanii i Haiti
Ania
3 miesiące temu
Ludzie slyszeliscie o tym? Wycieklo te nagranie z pielegniarkami ktore nie wytrzymaly i zaczely mowic cala prawde o Koronawirusie tylko ze wszedzie je blokuja zeby zataic prawde.. Nie wierze w to co sie dzieje i co one tam powiedzialy.. Jak sie wpisuje w wyszukiwarke Kawalenicka bloggspot to wyskoczy nagranie. Jest udostepnione ciekawe tylko na jak dlugo..
bEKqWMmr
Ola
3 miesiące temu
A ja jadę i tak 😄
Naiwny
3 miesiące temu
Ostrzeżenie. Jedziesz do Gdyni, zostań w domu. W tym mieście wprowadzono bardzo wysoki „podatek parkingowy” od 1 lipca 2021r.. W tym mieście zostaniesz oficjalnie i zgodnie z prawem ogołocony na opłatach parkingowych od poniedziałku do niedzieli 08-20. Unikaj tego miasta, to kolonia karna.